Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Neskutečně milý a pohodový letní snímek. Různé úhly pohledu byly opravdu zajímavé, celý film utekl jako voda a já na konci říkal "dal bych si nášup". Vyzdvihnout musím výborné herecké výkony obou představitelů. Určitě se jedna o nesmírné talenty. Přesně ten typ komedie, který mám rád a kterých je tak málo...

Super (2010)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! Tak tohle bylo divné. Zatímco první 2/3 byly fakt super, plné drsného humoru a ujetých scének, ke konci mi to přišlo moc přehnané a začalo se to brát až moc vážně, což působilo přinejmenším podivně. Navíc se mi vůbec nelíbila smrt Ellen Page, která byla totálně btw a bez emocí. Její postava mě fakt bavila, sexy, věčně nadržená psychopatka. A úplně poslední, dojáková scéna, byla úplně mimo mísu, připadal jsem si jak v úplně jiném filmu. Původně jsem chtěl střelit celé 4*, ale po prazvláštním závěru srážím jednu hvězdu. Mimochodem, taky nesnáším všechny ty sráče, kteří ve frontě předbíhaj a mít hasák po ruce... no, nevím jak by to dopadlo.

Juno (2007)

Juno je právě ten typ komedie, které vyloženě miluju a strašně mě mrzí, že jich je tak málo (vlastně teďka si akorát vzpomenu na Flipped). Není přehnaná, je pohodová, místy docela dramatická, ale po celou dobu jsem měl takový prazvláštní příjemný pocit. Původně mě námět vůbec nelákal, ale díky tomu, že mě Ellen Page zaujala v Inception, pustil jsem se i do tohoto filmu. Nesmírně mě překvapil, Ellen jsem si zamiloval a Juno zařadil mezi mé oblíbené filmy. Herecké výkony jsou skvělé, romantika tu rovněž funguje a není laciná jako u mnoha jiných snímků. Celé je to takové dosti upřímné a to se mi na tom líbí. Výborný zážitek navíc podtrhuje neobvyklý, ale úžasný soundtrack. Napodruhé jsem se opět skvěle bavil a těším se, až si ho někdy zopakuju. Víc takových filmů a víc takových filmů s Ellen Page v hlavní roli! Film roku 2007.

Vyfič! (2009)

Na tenhle film jsem zkouknul jen kvůli Ellen Page a vzhledem k nízkému očekávání jsem byl velmi překvapen. Jedná se o oddychové dílko, které zrežírovala k mému údivu Drew Barrymore a zároveň si ve filmu i menší roli zahrála a nedopadlo to vůbec špatně. Ellen hraje jako vždy skvěle a film hezky uteče. 3*

Princ a pruďas (2011)

Výborné fantasy obzvláštněné pubertálním a docela místy i ujetým humorem. Trošičku stupidní, ale mě se to líbilo a rozhodně to byla slušná zábava až do konce. "Magic... motherfucker!"

Far Cry (2008)

CryTek, tvůrce přelomové akční pecky Crysis, si vyhlédl slavný režisér Uwe Boll a natočil film na motivy právě předchůdce Crysis, stejnojmenného Far Cry. Setkání s Uweho tvorbou je to mé první a jenom zírám na zdejší hodnocení. Jak se dalo očekávat, se hrou má film společné jenom postavy a tématiku děje. Toť vše. Jedná se ale o velmi příjemné akční béčko, které se vůbec nebere vážně. Kamera a střih jsou super, kouká se na to výborně. Potěšila mě přítomnost generála Hammonda, resp. Dona S. Davise. Naopak mi vadily některé blbosti. Jakto, že "ostrov v Karibiku" vypadá jak kanadský les? (nebo německý, co já vím... prostě byl jehličnatý) Jaktože nám z Jacka Carvera udělali němce? :D Přesně jak říká Malarkey, tento film je natočen čistě pro zábavu a to splňuje na výbornou. Tři hvězdy a čtvrtou přihazuju z trucu, protože si takto nízké hodnocení Far Cry nezaslouží. Bravo Uwe, nečekal jsem to!

Válka světů (2005)

Výborné sci-fi s pro mě velmi originálním koncem. Cruise to zahrál dobře, Dakota měla smůlu na pořádně uřvanou roli a tak mi místy trochu lezla na nervy. Audiovizuální stránka je špičková a pokud se díváte na film potmě a v noci, atmosféra je hodně tísnivá a nepříjemná. Logiku radši řešit nebudu. Díky Stevene, další film bych prosil :)

Nepřítel před branami (2001)

Výborné válečné drama s opravdu působivou hudbou. Jediné, co mi fakt vadilo, byla angličtina a to, že se dorozumí všichni se všema. Jinak nemám výhrad. 4*

Combat Hospital (2011) (seriál)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Už dlouho se mi nestalo, aby mě novinka takhle chytla. Zajímavé příběhy, sympatické a velmi osobitě napsané postavy, vhodně zvolené prostředí a poměr akce/dialogy, herci opravdu hrají a je příjemné sledovat jejich počínání. Rozhodně to není nuda a těším se na další díly. Seriály z nemocničního prostředí moc nemusím (s výjimkou House), ale tohle je pecka! Ke konci série nadšení trochu opadlo, protože pozdější epizody přestávají tak výrazné, začne to být malinko opakující se a děj se sám o sobě se nikam moc neposouvá. Ale zábavný to bezesporu je. Hodnocení série: 4/5

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Po prvních 20 minutách by to byly jasný 3*. Vypadalo to, že to překoná první díl. Ale co to za zhovadilost přišlo potom? Z vtipné extrémnosti vzešla nechutná, nevtipná a totálně nekoukatelná 3,14čovina s nejdebilnějším koncem celosvětové kinematografie.