Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Sci-Fi

Recenze (3 356)

plakát

Bushwick (2017) 

Je to béčko, ale má fajn myšlenku a snahu o intenzivní one shot pojetí. Což místy funguje a místy moc ne. Z hlediska filmařských kvalit je to rozkolísané. Někdy to vypadá až nečekaně dobře, někdy do očí bije laciné CGI. Místy zarazí vyloženě neumětelsky udělané střihy mezi wannabe one shot scénami, které u mě způsobovaly až to, že jsem přestával vnímat film samotný a hledal, kdy přijde další blbě zamaskovaný přechod. Jistou nekonzistenci způsobuje i fakt, že se na některých místech objevuje klasický střih - jakoby si filmaři už nevěděli rady, jak danou scénu napojit. Jenže to pak ze své podstaty sabotuje samotný záměr udělat celý film alespoň zdánlivě jako jednozáběrovku. Výtky bych měl i ke scénáři, který naznačí zajímavou zápletku, ale pak s ní už dále nepracuje a ke konci už je vyloženě jasné, že tvůrci nemají větší ambice než udělat slušný akčňák za pár babek. Přesto, tak pitomý a useklý závěr si to nezasloužilo. Slabší 3*.

plakát

Boj (2007) 

Vcelku dobrá akce nezachrání nezajímavej scénář plnej generických scén. Klipovité šaškování s kamerou je poplatné době a dneska působí děsně zastarale, Statham nemá moc co hrát a snad jen Jet Li působí jako fajn záporák, co nehne brvou. Ale jinak podprůměr.

plakát

Únos (2016) 

Začátek navnadí na zajímavý, i když zprvu celkem průhledný thriller, ale posléze se překlopí spíše do polohy odlehčené ojebávačky s přesně na španělský způsob dobrou pointou.

plakát

Služebníci (2020) 

Obrazově vymazlené a ta černobílá tomu hodně přidává. Zároveň ale slušně tísnivé, ústřední záporná postava zajímavé pointovaná a tak celkově šel z představitelů StB strach. K plné spokojenosti mi chybělo snad jen akorát důkladnější vykreslení ústřední dvojice, divák se o jejich motivaci dozví jen pramálo. Tenhle styl artu mě ale hodně baví, Slováci dobře!

plakát

Rakeťák (2022) 

Na jednu stranu je strašně super, že se Pixar pustil do poměrně vážně pojatého sci-fi dobrodružství. Vypadá to skvěle, zní to skvělé a odkazuje to sem tam i na klasiky žánru. Slabinou ale je, jako snad u všech pixarovek poslední doby, samotný příběh. První polovina, kde se děcka nenásilnou formou učí o tom, že čas je relativní, je super. Pak to ale úplně ztratí dech, zápletka zahodí veškeré ambice a vyšumí do ztracena, což je strašná škoda.

plakát

Černé zlato (2011) 

Ono na tom z technického hlediska vlastně není nic moc zásadně špatně. Slušná výprava, krásné exotické prostředí, fajne obsazení. Ale ta negradující a celkově v unylém tempu se plahočící zápletka ohledně přetahované o území mě vůbec nebavila.

plakát

Matka (2023) 

Tyhle byť stokrát ohrané zápletky akčních filmů, kdy agent/voják chrání (své) dítě prchajíc před zabijáky, mě baví tak nějak obecně. Je to béčko, ale vizuálně vypadá celkem pěkné, JLo kope a rozdává headshoty taky solidně a i když to po akční stránce jinak vůbec ničím nevyniká, zbližování matky s dcerou a chemie mezi nimi funguje dostatečně na to, aby udržela moji pozornost. Škoda jen, že Joseph Fiennes nedostal více prostoru.

plakát

Milenec (1992) 

Lolita na odvážnější francouzský způsob. Na jednu stranu divně napsaný a divně zahraný příběh o dvou divných lidech, kteří se navzájem zneužívali tak, až z toho vzniklo něco víc. Na stranu druhou prostě Annaud, což znamená atraktivní a živě podané dobové prostředí (tentokrát Vietnam) a krásnou konzervativní režii, která je tady obzvláštněna hodně vzrůšo, ale přesto příjemně decentními erotickými scénami.

plakát

Rosaline (2022) 

Zparodovaný Shakespeare do podoby teenage romantické komedie. Je to moderní, ale takovým tím povedeným nevtíravým způsobem. Má to sympatické postavy, zábavné interakce mezi nimi a celkově cit pro vtip. Scénář s důvtipem převrací původní příběh, ale zároveň překvapivě velmi dobře funguje i v romantické rovině. Romanci nechybí jemnost a hercům potřebná vzájemná chemie. Za mě spokojenost a příjemné překvapení, už dlouho jsem si podobnou žánrovku takhle neužil.

plakát

Princezna (2022) 

Má to rezervy jak ve vizuálu, tak v choreografii, je to přímočaré, skoro až videoherní a je celkově tak trochu škoda, že tvůrci neměli s filmem větší ambice. Ale jako béčková girl power mlátička pohrávající si s pohádkovým žánrem to není vůbec špatné. Kde mě Zoey King v různých obvyklých romanťárnách vždycky zoufale nebaví, tady ji ta role držkaté princezny dost dobře sedla. Celý film je v podstatě jedna velká a zběsilá akční scéna a díky rozumné stopáži a nenáročnému komickému nádechu si film po celou dobu drží tempo. A dokonce dotáhne hezky do konce i ten jeden (not so) running joke.