Let číslo 93 (2006)

Dnes je to přesně 10 let (komentář akorát psán pár minut po půlnoci) od teroristických útoků na WTC. Proto jsem symbolicky shlédnul dva filmy s touto tématikou. Prvním byl WTC, který byl řemeslně dobře zpracovanou poklonou tomuto neštěstí, ale nijak přelomovou. United 93 mi ale vyloženě vyrazil dech. Svou propracovaností překonává všechny katastrofické filmy a svou napínavostí zase filmy akční. Do konce jsem nevěděl, jak to přesně skončí, protože jsem netušil, jak to vlastně s letem 93 dopadlo a tak jsem si tento snímek neskutečně užil a nedýchal do posledního momentu. United 93 je film, u kterého mě po celou dobu mrazilo v zádech a umocňoval to fakt, že tohle je REALITA a že se tohle opravdu STALO. Šílené. Herecké výkony neznámých tváří byly na jedničku a hudba jen podtrhovala úžasné dokumentární vyznění filmu. Opravdová poklona! 5*

World Trade Center (2006)

Dnes je 11. září 2011. Přesně 10 let od strašlivé události, která se stala na Manhattanu. Symbolicky jsem si tedy pustil tento snímek a mile mě překvapil. Je to sice hodně americké a hrající na city, ale už jen kvůli tomu, že se to stalo nemůžu jít níže. Nevím, jak daleko to má ke skutečnosti, ale film je velmi věrohodně zahraný. Snad akorát ten Cage mi přišel strašně prkennej. Sice je známý svým pokerfejsem, ale tady to trklo dokonce i mě. Trošku jsem i čekal více informací o této události, ale WTC je snímek zaměřený pouze na osudy dvou policistů na pozadí tohoto neštěstí. Přesto se jedná o vkusně natočené drama, které by měl každý shlédnout. "God Bless America."

Hlavně nezávazně (2011)

Výborná romantická komedie s velice povedeným obsazením. Z Kutchera se sice pomalu, ale jistě stává opravdový herec a Natálka je opravdu krásná. Nechápu, proč mnohým tak vadí. Po scénaristické stránce nejde o nic vyjímečného, ale zahrané to je s citem a chemie mezi hl. dvojicí funguje na jedničku. Trochu mě překvapila jistá odměřenost - celé je to o šukání, ale přitom se tam nic moc neukázalo (což ale neberu jako mínus!). Líbilo se mi to víc, než konkurenční Love and Other Drugs. Hodně silné 4*

Láska a jiné závislosti (2010)

Spíše drama než komedie. První půlka je vtipná a svěží, druhá se začne dotýkat vážnějších témat a posledních 10 minut je tak tuctových a přeslazených, že jsem měl pocit, jako kdybych zapl jinej film. Nicméně, ač Anne (až na její přednosti) moc nemusím, zahrála svou roli skvěle a Jake rovněž nic nezkazil. Radši ho ale vidím v akčněji pojatém filmu. Slabší 3*

Lovci pokladů (2004)

Zábavný dobrodružný snímek, který mi příjde malinko podhodnocovaný. Nick hraje skvěle, na Diane se hezky kouká a Sean Bean je zajímavej záporák. K tomu troška tajemna a je o zábavu postaráno.

Den poté (2004)

Mám rád katastrofické filmy a je škoda, že kvalitních je jich opravdu málo. Den poté mezi ně rozhodně patří. Pokud přehlédnu některé logické nedostatky, jedná se o výborný a místy i docela mrazivý snímek se skvělým audiovizuálem a pěkným soundtrackem.

Ruiny (2008)

Horor s hodně originálním nápadem (asi jsem na kytky ujetej), ale vesměs průměrným zpracováním. Napodruhé jsem viděl necenzurovanou verzi a ta byla až moc. Řádná chuťovka. Herci hráli skvěle, holky byly vyloženě k nakousnutí a Shawn Ashmore rovněž překvapil. Škoda několika nelogičností a jednoduchého konce.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Zklamání. Je tu sice pár dobrých scén, jako třeba setkání s mořskými panami, ale jako celek je to strašně nevýrazné, vtipů ubylo na minimum. Ani ta hudba už nebyla tak monumentální a HLAVNĚ to nebylo moc zábavné. Naprosto tuctový blockbuster.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Moc dlouhý, místy dost natahovaný a dějové překombinovaný, ukecaný, ale opět s výbornými hereckými výkony, luxusní hudbou a atypickým koncem. Opět se jedná o příjemnou podívanou, ale díky přestřelené délce hodnotím o stupeň níže.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Na podobné úrovni jako první díl. Až moc dlouhý, místy malinko nudný, s výbornými hereckými výkony, epickou Zimmerovo hudbou a výborným závěrem. Příjemný letní blockbuster.