• Rodinný

Kabát: Pohoda (2001) (hudební videoklip)

Nieje to bohviečo, ale v porovnání s ostatní klipoprodukcí dané kapely určitě vysoký nadprůměr. A jelikož text výborný, muzika klasika, není důvod nedat výjimečně plný počet. A dobře uděláno. Přičaroval jsem osmičku na začátku.

Kabát: Na sever (2000) (hudební videoklip)

Studiový videoklip se záběry posbíranými bůhvíkde. Jak se tu i píše... To by byl fakt takový problém natočit něco na horách?

Kabát: Dole v dole (2003) (hudební videoklip)

Zklamání. Titulní skladba, dobrý text, dobrá hudba a zase takhle odflinknutý videoklip. Hmm. Schade...

Kabát: Banditi di Praga (2010) (hudební videoklip)

Velkolepě pojatý klip. I když se tak trochu opisovalo od Rammsteinů.

Kabát: Králíci (1997) (hudební videoklip)

Text evidentně jeden z těch který byl vytvořen ve stavu nikoliv střízlivém. A videoklip evidentně rovněž tak.

Kabát: Burlaci (2006) (hudební videoklip)

Za mne fajne. I když asi při udělování ceny hrála roli i osoba režiséra, který zde nevíproč není uveden, není klip zase tak špatný. I když muzika sama o sobě (a Milanův text především) je lepší. Ale třeba v tom roce prostě jen nebyla velká konkurence.

Kabát: Láďa (1996) (hudební videoklip)

Hoši ještě mladí a štíhlouncí, klip typicky devadesátkovej... Dobrý. Kdo asi byl ten Láďa. Ten z Jedové chýše?

Kabát: Bára (2000) (hudební videoklip)

Je jasné, že Kabát staví hodně na živých koncertech, ale klip jako záběry z koncertu prostě za klip nepovažuju. Sorry.

Kabát: Colorado (1994) (hudební videoklip)

Když to Milan psal, jen tušil, jak se to bude vyvíjet, ale určitě nevěděl, že tak moc. Klip samotný natočen spíš jen průměrně. A to i na ranné devadesátky.

Kabát: Šaman (1999) (hudební videoklip)

Tak parádní skladba s výborným textem by si jistě zasloužila něco lepšího, než jen sestříhané záběry z živáků.