Hombre8

Hombre8

okres Kroměříž
Filmový patriot, který se až na prahu šedesátky odhodlal ke vstupu do tohoto poněkud obskurního klubu.

<< předchozí 1 2
    • 28.1.2020  22:34

Na tom filmu mě nezaujalo nic. Spousta chyb, slabý příběh, potažmo scénář, slabé herecké výkony i jinak dobrých herců, Nasnímané většinou podexpozicí a o výběru hudby ani nemluvě. Tohle kdyby natočil někdo takhle dnes, tak je to odpad, jako když vyšije.

• 24.1.2020  14:50
    Backstage (2018)

Ale jo. Tak pro určitou skupinu lidí to může být zajímavé. I když je tam spousta naivity, možná záměrné, spousta divností, tak se mi to pořád zdá lepší, než ta protěžovaná Šakalí léta. Jsem v tomto naprostý laik, ale i odtančené to bylo výrazně lépe. A ta výchovná složka! Jen ať ti mladí spratci, co jim smrdí lopata a chtějí se nacpat do šoubyznysu, vidí, zač je toho loket! :-) Docela se divím některým hercům, že vzali takové debilní role. Bardos, Chýlková...

• 21.1.2020  07:56

Holkám už sice vlasy nerostly, ale ve vzduchu polétaly jen v podstatě neškodné pevné prachové částice. Ej! Kde jsou ty časy! Jinak je to ale jen výchovná rudozelená agitka s počínajícími genderovými prvky, která se maskuje rodinným dramatem. Asi nejhorší počin jinak dobrého scénáristy a režiséra. Dá se ale pochopit, že se v té době musel člověk ponížit, aby mohl začít kariéru. Jedna hvězda za Medřickou, která snad jako jediná neměla gezicht utrápený starostmi o blaho lidu a osobní morální kredit.

• 17.1.2020  11:02
    Pepa (2018)

Překvapivě slušný počin režiséra, jehož dosavadní tvorba se jakoby naprojektovala do charakteru hlavní postavy. Tak snad se koukl do zrcadla pořádně a teď už to bude lepší! Napsané a zrežírované rozhodně líp, než odehrané, ale to se dalo u dané sestavy čekat. Hodně smutný, ale rozhodně ne nereálný příběh. Takových pechfóglů není málo. Kdyby rodiče řady dětí tohle pouštěli svým ratolestem místo debilního Hrnčíře, to by ubylo nešťastných nýmandů! Bendová vypadá na tom baru jako Klingonka. :-)

• 16.1.2020  23:47

Poválečná poetika, romantika, sem tam smutné i trocha zamyšlení. Mladý Tichonov a ještě mladší Bykov. Kolik herců má jako on bronzovou sochu v životní velikosti...

• 16.1.2020  23:27

Snad kromě epizod tria veteránů (Hajdu, Rímský, Luknár) po herecké stráne nic moc. U hlavních rolí je to docela bolestné. Porubjaková byla navíc mimořádně odpudivá. Tolik kritika. Nevím, jestli jsem správně pochopil záměr tvůrců. Pokud to zamýšleli jako remake nebo ještě lépe poctu Ray Bradburymu a jeho báječné povídce "Přijdou vlahé deště" (ve filmu se vodní živel objevuje poměrně často) :-), která byla mimochodem mým prvním a zároveň kultovním setkáním se sci-fi, tak hodnocení sedí. Pokud ne, odečíst jednu hvězdu. Je jednoduché odsoudit scénář u příběhu s tak náročným tématem, kdy se autoři pustili na poměrně tenký led nepoznaného a hlavně nedomyslitelného. Do tématu, kde výpočetní technologie fade to black... Pochybuji, že někdo dokáže domyslet a namodelovat, kam až se může dostat software, který se vymkne kontrole. Pochopitelně kromě těch, jejichž schopnosti končí u if-else.

• 16.1.2020  16:39
    LOVEní (2019)

Že by to zas bylo něco extra špatného, to se mi nezdá, i když můj žánr to zdaleka není. RomanTyčka komedyja pro prostý lid, oddychovka, u které se dá občas i pousmát. (Situace kolem Jarouška.) Dát u tohoto odpad, jak by pak měl dopadnout třeba ultranaivní a superpatetický Stříbrný vítr nebo jiná podobná záležitost z první republiky. Myslím, že až na výjimky se český film poslední roky už jen přísně nekritizuje, ale nekriticky dehonestuje.

• 15.1.2020  16:23

Pro člověka informovaného nic nového, pro ovčana zbytečné. Takže vlastně dokument k ničemu. Přesto dávám za tento počin plný počet. Nelze jinak.

• 15.1.2020  14:38
    Rapotínská tragédie (TV film) (1970)

Ta jedna hvězda patří Menšíkovi. Nebýt hereckých výkonů, které ale ve své době zas až tak výjimečné nebyly, je to naprostý odpad. Co do zpracování i co do prostředí, které znázorňuje. Permanentně vožralí burani s dokřivenými charaktery se motaj svými posranými životy díky absenci biče (slabošský předseda - de fakto vůdce smečky) a vlčí. Příběh je možno klidně chápat i jako předzvěst před nadcházející normalizací, zvláště s ohledem na to, kdo to točil. Jako poselství: Vidíte! Kam to vede, když se dá lidem volnost! Je třeba zkrátit vodítko!

• 13.1.2020  22:10
    Někoho jsem zastřelil (TV film) (1966)

Slušná zápletka, slušně zahrané. Některé postavy docela protivné, ale to byl asi záměr.

• 13.1.2020  15:54
    Konfrontace (TV film) (1971)

Scénář budí dojem, že je psán pro divadelní hru, ale tenkrát se televizní inscenace prostě takhle točily. Původně měly suplovat divadlo a ty lákavé náklady...! Jinak klasická Quentinovka. Kdo tyhle detektivky rád čítával, ví, že autor dokázal vždy příběh hodně zašmodrchat, vytvořit několik sprostých podezřelých, aby pak los padl na tu nejméně pravděpodobnou osobu, která se v průběhu příběhu třebas jen mihne. Tady to bylo poněkud předvídatelnější (v inscenaci, v psané podobě pro mne ne, neboť jsem to prvně četl ještě na základce), ale nic to neubralo na napínavosti a zajímavosti. Natočit tuhle věc s touhle hereckou gardou, musela být hračka. Kačírková v závěru trochu pokulhává, Dvorská se na roli moc nehodila, ale jinak festival.

• 13.1.2020  15:35
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

Prozatím velké zklamání, hlavně nad formátem pořadu. Budeme doufat, že snad ten první díl byl myšlen jako filtr a další budou jiné. Nebo snad se snaží pana doktora zdiskreditovat za jeho glosy, kterými poslední roky nemilosrdně pranýřuje kdekoho?

• 9.1.2020  17:49

Nebyla tu autory naplněna nějaká skutková podstata trestného činu?

• 8.1.2020  16:56
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Asi to nebude pro každého. Divák je tahán do světa, kterému většina nerozumí, možná ani nechce rozumět, a určitě na něj vzhlíží s velkou dávkou kritična, znechucení, ale i závisti. Ten svět je ale ještě mnohem zkaženější, než je tu vykreslováno. Chce to odstup, nadhled a určitou (možná v negativním směru cílenou) empatii. Pak to má vtip, břink a je to zábavná podívaná, kdy si jeden řekne ono Villonovské - Šťasten, kdo s tímhle nemá nic. Plodková zkušeně. Je vidět, jak jí to sedlo.

• 8.1.2020  16:46
    Rozkoš (2013)

Na druhotinu hodně dobré. Mám rád, když si jeden člověk udělá scénář i režii. Nemůže se pak jeden vymlouvat na druhého. Tady ostatně není na co se vymlouvat. Film je opravdu dobrý, i když, podobně jako Single Lady, není pro každého. Bez schopnosti vcítit se do postav je to prázdnota. O té šikovné holce ještě uslyšíme!

• 7.1.2020  17:09

Pokud k tomu člověk přistoupí jako k drsné komedii z divokých devadesátek, tak se docela pobaví. Trocha hloupých keců, semtam hláška, hlavními představiteli s výjimkou Komára, který je na přesdržku, je to solidně odehrané. Zvláště zaujme Vyorálek v, pro sebe, hodně atypické úloze. To, že je to iracionální, nelogické a nereálné, to se dá u tohoto žánru odpustit. Možná, kdyby to natočil Tarantino, v prostředí Inglewoodu, přidal tam pár potůčků krve navíc, mnozí palčiví kritici by se předháněli v superlativech. Možná to byl Michálkův pokus natočit právě něco v tarantinovském stylu. Možná to byl propagandistický film před přijetím zákona o branných spolcích (závěrečný titulek), kdo ví...?

• 7.1.2020  12:44

Trojan a Macháček - to je zaručená kombinace. A pak ještě Wagner.

• 7.1.2020  12:41

Sentimentální pohádka pro dospělé? A proč ne? Jednou za čas. O Vánocích. I pragmatický cynik může občas vymáčknout slzu. Mě se to stalo a díky za ni. Osobní antipatie, byť jakkoliv podložené, ještě neznamenají, že ten někdo (Krajčo) neumí hrát A dobře. Vica opět jako nejženštější ze všech žen! Babinský! Tedy Babinská! Není už ta pauza trochu dlouhá? Co tak zase něco splichtit?!

• 6.1.2020  16:58

Tak toto bolo riadne šialené! Vcelku hezký příběh se podařilo dokonale dobabrať. :-(

• 6.1.2020  12:42
    Živý bič (TV film) (1966)

Tyhle filmy mi přijdou, jako by měly být natočeny původně bez zvuku, který se tam pak nějak nedopatřením dostal. Když přehrává herec, je to blbý. Tady ale přehrává režisér. U Ťapáka standard.

• 6.1.2020  10:13
    Masaryk (2016)

Sice se to může někomu jevit jako Dny zrady II., eventuálně jako pamflet na syna presidenta Osvoboditele, ale je to (Tedy aspoň doufám!) o něčem jiném. Je to životopisný film o velmi nešťastném člověku, který celý život trpěl a tím pádem se choval tak, jak se choval a byl takový jaký byl. Důvodů bylo mnoho a je zbytečné je znovu vyjmenovávat. Myslím si, že přestože řada lidí bude vinit tvůrce ze zkreslování pravdy a mnohdy očerňujícím vypodobněním Jana Masaryka, může toto dílo jeho obraz naopak o dost zlepšit. Minimálně tak, že vzbudí soucit. A to se ani nemusí zabývat okolnostmi jeho smrti, byť je její příčina opakovaně (a správně) naznačována. Je dobře, že se jí autoři nevěnovali a nepřispěli tak k nekonečným a vesměs nesmyslným fabulacím. Film jako takový parádně natočen. Roden excelentní, Kaiser opět natrhl anus svým posměváčkům.

• 5.1.2020  17:31
    Hovory s TGM (2018)

Na prvním místě je třeba si uvědomit, že film není přepis Čapkovy knihy. Je to zachycení jednoho z mnoha setkání hlavních protagonistů, o jehož skutečném průběhu a obsahu se lze jen dohadovat. A jeden z nejlepších autorů literatury faktu, za kterého Kosatíka považuji, se tak tím pádem vydal do jiného žánru. To může tím pádem i znalého člověka zmást, když ve filmu nachází třeba i nefakta. Film trošku kazí některé záběry. Těžko říct, zda je to vina kamery nebo režie (režisér může za všechno), například když fotograf fotí Masaryka z pozice, kdy je evidentní, že půlka záběru bude zadek služebné, ale dá se to vzhledem k prvotině (Nebo druhotině?) odpustit. Co se mi ale osobně nelíbilo nejvíc, je obsazení Budaře. Je to dobrý herec, bezesporu, ale na Čapka se typově vůbec, ale vůbec nehodí!!!

• 4.1.2020  18:42
    Rašín (TV film) (2018)

Je docela smutné, chce-li někdo, aby filmový příběh nahrazoval prospané hodiny dějepisu. Svoboda určitě neměl v úmyslu točit dokument, ale životopisný film, a to se mu beze zbytku povedlo. Těžko nalézt chyby a těžko neocenit zvláště autorovu politickou vyváženost, zejména s ohledem na jeho politickou orientaci. Bravo! Bravo také Donutilovi a zejména Vetchému, jehož způsob herectví mi jinak vůbec není blízký. Zde podle mne dokázal opustit svou pateticko vyjevenou pózu a odehrál jednu ze svých nejlepších rolí vůbec.

• 4.1.2020  12:36
    Ministerstvo strachu (TV film) (1966)

Herci odvedli bezesporu kvalitní práci. V tom je nepochybně síla daného. Bohužel to samé se nedá říct o snímku jako takovém, který byl plný školáckých chyb. To vážně nešly přetočit záběry, kde si osvětlovači dělají co chtějí a nebo například když mrtvý Macháček zavírá oči dávno před zatlačováním? Rovněž scénář, pokud se ho režie držela, je s ohledem na předlohu poněkud zmatený. Významu díla to ale neubírá. Televizní tvorba byla v době vzniku v plenkách, na to je třeba brát zřetel.

• 2.1.2020  19:36

Takový ten drsný příběh rozervaného mladíka z konce normalizační éry, kdy už, minimálně ve velkoměstech, nastupoval plíživě divoký východní kapitalismus. Zjevně inspirováno předešlými českými snímky, natočené ale na slovenský způsob. Nebýt Vetchého přehrávání a místy šílené hudby, bylo by to snad i na čtyři hvězdy. Podle mne nejlepší film tohoto v podstatě neznámého režiséra. O to cennější, že si napsal i scénář.

• 2.1.2020  07:41

Jediným plusem snad je zobrazení dobového života na vesnici. Jinak velmi slabé po všech stránkách, speciálně po stránce hudebního doprovodu. Postavy buď nesympatické nebo aspoň podivné svým chováním v rámci děje.

• 1.1.2020  00:20

Docela slušně natočené. Nemusí se líbit každému, mělo t své mouchy ( a to nejen na služebně), ale filmařina to není špatná.

• 30.12.2019  09:25
    Místa (2014)

Mohlo to být lepší, kdyby to točil a hrál někdo jiný, ale co už. Každý musí nějak začít. 2-3 hvězdy. Dám tři, abych mladíky povzbudil. Cina potencionál má. Záleží na vedení. U Vládi už ale takový optimismus nemám. Ale aspoň že nekopíruje otce. Oceňuji.

• 26.12.2019  16:04
    Posledný pohárik (TV film) (1976)

Na tom výtvoru je tragické skoro všechno. Režie, hudba, herecké "výkony", dialogy... Jediná, kdo zachraňuje situaci, je skvěle hrající Eva Krížiková. V době vzniku už byla herecká osobnost, takže si do toho asi nechala nejméně kecat. Scéna s autem, v závěru, je opravdový majstrštyk! To vypadá, jako by obě autorky celý ten dlouhý den chlastaly spolu s hlavním hrdinou.

• 23.12.2019  21:16

Pro mne překvapivě příjemně koukatelná FÉRIE o holkách pro holky. Myslím inteligentní holky. Pro takové, které mají nadhled a dokáží se na sebe podívat do zrcadla. Vidno je, že jich valem ubývá. Halina mezi ně určitě patří a tímto jí vysekávám poklonu za brilantní scénář. Oproti řadě jiných pitomých komedií současnosti to mělo spád, nepodbízelo se připitomělou groteskností primanováckých seriálů, na jejichž fundamentu se dnes bohužel točí spousta komerčních (omluva za sprosté slovo) srágor. S Renčem bych na pivo určitě nešel, chápu, co k němu mnozí cítí, ale do hodnocení jeho práce bych to rozhodně nepromítal. Issová přesvědčivě zvládla svoji první skutečnou a pořádnou hlavní roli ve filmu. Mexikání neměli chybu a skvěle tam zapadli. Na závěr ještě jednou připomínám. Je to férie. A to zdaleka není můj oblíbený žánr. Kdyby byl, nebyly by hvězdy jen tři.

<< předchozí 1 2