Na vítězné vlně (2014)

Dobrý príbeh, avšak čo celému filmu škodí je tá forma akoby to bolo orientované teen-publiku. Bolo by to oveľa lepšie kedby sa to natočilo ako klasická americká športová dráma.

Umělec (2011)

Dokonalosť sama, niet čo dodať.

Hon na lišku (2014)

Slušný film avšak tak na jedno pozretie. Najviac ma zaujali herecké stvárnenia ústrednej hereckej trojky.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

No, ja som sa dosť nudil. Najnapínavejším momentom (a jediným zároveň) bolo, keď Peeta začal škrtiť Katniss...herecké výkony spokojnosť, no príbeh slabý.

Bitva u Vídně 1683 (2012)

No tak dávam jednu hviezdu aj to len za to, že sa niekto pokúsil, i keď nehorázne zle, pripomenúť túto historickú udalosť na ktorú akoby nezostal pristor v dejepise a ani nikde inde. To, že tvorcovia nenažobrali viac peňazí beriem, ale tak mali narábať rozumne s tým badžetom a nie megalománsky. Efekty si mohli odpustiť úplne ako pchať tam takú nekvalitu. Réžia a scenár...by som to určite nenazval B-ečko...ale rovno Z-etko. A k hereckým výkonom sa ani nejdem vyjadrovať....i keď v prípade 2 hlavných postáv to ani nebola vyna hercov ako zase raz režiséra. No a to nie je koniec. Názov filmu je ťažko zavádzajúci, keďže malo ísť o film opisujúci historické udalosti, lebo celý tento ívent sa odohral 12. septembra 1683 a nie 11. ako chceli tvorcovia urobiť link na 9/11 a dvojičky. Ono je to veľká hanba, lebo celá táto udalosť si naozaj zaslúži kvalitný historický film a nie takúto fikciu plnú výmyslov.

Trainspotting (1996)

V mojom prípade ide o film na jedno pozretie. Skvelá réžia, skvelí herci, príbeh prakticky žiaden ale o ten tu ani nešlo.

Kód Enigmy (2014)

Film som si užil a príbehu, hereckým vykonom a réžii by som nemal problém dať aj 90%....čo ma ale v nemalej miere vyrušuje je fakt, že film sa na začiatku predstaví ako "skutočný príbeh" a v skutočnosti ide o veľké rozdiely medzi skutočnosťou a fikcoiu. Naopak ide o zfilmovanie knihy a tá sa v mnohom líši od reality. Neupieram Alanovi Turingovi jeho priekopnícke zásluhy a naopak som pohoršený faktom, že mu jeho zásluhy boli odopreté za jeho života a aj po jeho smrti, ktorú vlastne spˇosobila vtedajšia spoločnosť. AVŠAK...tváriť sa, že WW2 vyhrala vlastne hŕstka piatich ľudí a engmu rozlúštil sám Turing, ktorého ani len povahové vlastnosti nesedia vo filme s tým ako ho opisovali kolegovia....to by ani sám Turing nechcel vidieť, takéto heroizovanie. Nechávam 4/5 za film samotný a snažím sa ignorovať, že autory aho uviedli ako "true story"...inak by som musel dať 1/4.

Věc: Počátek (2011)

Tento film mal v sebe kus potenciálu, avšak filmári urobili zásadnú chybu. Ignorovali tú najzásadnejšiu vec, kvôli ktorej predchodca z r. 1982 Vec, tak skvele fungoval. A to fakt, že je dôležitejšie strach a napätie vyvolať v hlave diváka, nech si divák vytvorí vlastného mimozemšťana, než mu ho nasilu naservírovať pred oči a to hneď Béčkovým spôsobom. Veľke sklamanie.

Šílený Max (1979)

Hrozný a nelogický film, ktorý v žiadnom smere nevyniká a preto mi nikdy nebude jasná jeho kultovosť. Nerozumiem ani len faktu ako na základe tohoto sa mohol niekto rozhodnúť nakrútiť pokračovanie.