Mistr (2012)

Film, ktorý určite stojí za to vidieť. Pýtate sa ma prečo? Je to jednoznačne kvôli hereckým výkonom ústrednej dvojice. To, že Philip Seymour Hoffman a Joaquin Phoenix sú slkvelý herci som vedel už dávno, ale to čo tu predvádzaju je neskutočné. Prakticky z "ničoho" robia "niečo". A to je aj dôvodom, prečo moje nadšenie ostáva práve iba pri hereckých výkonoch. Dej filmu je totiž prakticky o ničom a dal by sa kľudne prerozprávat v dvoch minutách. Ale aj tak som rád, že som do toho išiel.

V hlubinách země (2013)

No on je to takých tých 70%....napínavý thriller s prvkami hororu, to áno, ale sklamal ma koniec, kedže režisér to od začiatku hrá na to, že je film inšpirovaný skutočnými udalosťami, no na koniec sa tvári akoby nič a film utne bez vysvetlenia. Ale inak dobre vystavané napätie.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Po tom ako som videl vtipny napakovaný trailer som si myslel, že to bude skvelá komédia. Žiaľ nebola. Tie dve hviezdičky boli za trailer, inak je to riadny prepadák plný trápnych vtipov. A to pritom nemám problé s humorom typu Family Guy. Seth MacFarlane bol najslabším clánkom celého filmu. Sklamanie.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhé pokračovanie kapiátana Amerika je prekvapujúco lepšie a dejovo vyzretejšie ako jednička. Herecké výkony sú síce priemerné, ale to pri filme takéhoto typu je druhoradé. Oveľa dôležitejšia je dejová línia, príbeh a efekty. A tie sú vo "Winter Soldier" na vysokej úrovni.

Jedna mezi oči (2012)

Sly to celé drží nad vodou, no a na moje prekvapenie Sung Kang je popri Stallonem úplne trapný, hlavne čo sa týka dialógov. Chcelo by to iného sparinga.

Zátah 2 (2014)

Super akcia a súboje, avšak dej zbytočne roztiahnutý. Filmy ako tento by nemali prekročiť 2 hodiny. Toto bol doslova únavny maratón.

NON-STOP (2014)

Menej tých klišé a lepší scenár v poslednej tretine a mohla to byť klasika a la Smrtonosná pasca. Škoda, prvá polovica vyzerala sľubne.

Borgman (2013)

No poviem to takto. S človekom to dosť zamáva, keď po všetkých tých hollywoodskych "trhákoch" zrazu zistí, že musí použiť vlastnú fantáziu, aby príbeh dotvoril.