District 9 (2009)

alias falešnej prorok: revoluce, kterou bude muset světová kinematografie trochu rozdejchat ...klasický béčko tak jak ho všichni známe tady projednou končí a s jeho cejchem přichází svěží formát, o kterym se bude příštích pár let určitě hodně mluvit

Synecdoche, New York (2008)

8 a 1/2 pro 21. století !!! tlumočit můžu jedině v superlatívech

Nouzový východ (2008)

Nevim proč, ale ústřední melodie my celou dobu strašně připomínala Pyramid Song od Radiohead. Film celkově vyzněl, jako epochální drama-klip k týhle éterický skladbě.

Gran Torino (2008)

Clint je veterán z Koreje. Clint se mračí tak, že celá jeho tvář je jedna velká vráska. Clint je vostrej. Vostrej jako břitva. Všichni v okolí to věděj a dávaj si na něj majzla. ("Vo životě a smrti vim hovno", ale 5* sem prostě dát musel)

Muž s kinoaparátem (1929)

Fenomenální experimentální dílko - ve všech ohledech typ filmu mému srdci hodně blízký. Člověk jenom kouká, jaké filmové fígle si už před skoro osmdesáti lety troufnul Vertov uskutečnit. (vůbec by nevadila třeba i o hodinu delší stopáž....)

Hnus (1965)

zatim asi nejlepsí Polanski, co jsem měl možnost vidět. ... famózní Catherine Deneuve

Jednorozený (1990)

napoprvý nepomohla k pochopení tohohle kousku ani flaška ferneta.--jednoznačně dílko na vícero zkouknutí (pokud možno pod co největšim náporem jakýhokoliv voblbováku)

Osvícení (1980)

jacka jednou na.rala stará, tak si to s ní jaksepatří vyříkal ... kupodivu vznik horor, kterýmu ostatní nesahaj ani po kontíky