Na Hromnice o den více (1993)

Komedie, kterou jsem viděl nespočetněkrát a stále mě dokáže pobavit. Jednoznačně 5 hvězd!

Terminátor: Temný osud (2019)

Na tento film jsem se velmi těšil a rozhodně jsem od něj moc neočekával. Minulé díly byly příkladem klasického rejžování peněz z prvotního nápadu. Arnold Schwarzenegger dal filmu jako vždy šťávu a vtip, Linda Hamilton zase trochu nostalgie. Tím, že scénáristé přidali do tohoto filmu "novou budoucnost", tak už příběh nebyl nesmyslně dějově protahován do stejných konců jen s jinými postavami. U filmu jsem se bavil celou dobu, občas nějaká ta nepřesnost se neobjevila, ale za mě stejně 5 hvězd a červenou zónu si film dle mého zaslouží.

Skála (1996)

Za mě výborný akční film. Sean Connery i Nicolas Cage předvedli co se od nich očekávalo + filmu přidali dvě sympatické tváře bez nichž by to nebylo ono. Výborný scénář, efekty, zkrátka 5 hvězd!

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Asi už jsem jiná generace, která je zmlsaná všemi těmi novými akčními filmy a české sci-fi 80. let jí už nic moc neříká. Film je československou klasikou a patří mezi to nejlepší z české filmové historie. Na tu dobu efektově skvěle zvládnutý film s úžasnými herci a proto by si film zasloužil více než 3 hvězdičky. Hodnotím však subjektivně a mně tak chyběla akce, občas i příběh. Moc jsem se u nj nebavil. Ačkoli je to tedy pro některé superfilm, já bych si ho znova asi nepustil, proto 3 hvězdy.

Dobrodruzi (1967)

Na tento film jsem včera náhodou narazil v televizi a vydržel jsem u něj až do konce. Alain Delon a Lino Ventura vytvořili krásný a vtipný základ filmu o skutečném přátelství a troše té svobodomyslnosti a zapálením do každého "pochybného" nápadu. Co bych filmu vytkl by byl pomalý rozjezd a někdy dlouho táhnoucí se scény, které nejsou navrženy pro člověka 21. století. Chvíli mi unikala celá myšlenka filmu než mne napadlo, že to byl zkrátka pouze příběh o dvou "klucích", kteří si chtěli žít své sny. Laetitia celému filmu dodala to, bez čeho se film nemůže obejít a to je krásná dívka. Kdyby se film nakonec nezvrhnul v přestřelku, byl by to skutečně 100% příjemný film, ale takový není ani reálný život a do filmu trocha akce patří. Hodnotím 4 hvězdičkami.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Stálo to hodně sil, ale zhlédnout celý první díl až do konce se mi nakonec povedlo. Naprosto mne to přesvědčilo, že tvůrce tohoto seriálu má vážně poškozené centrum soudnosti. Scény často připomínaly něco mezi počátkem pornofilmu a nepovedeným pokusem o zprávy. Naprosto příšerné herecké výkony obou aktérů, které ani nemohu nazvat herci, v kombinaci s kamerou na houpačce a nesmyslným scénářem vykreslují finální hodnocení ODPAD, kterému se nedá vyhnout. Obdivuji toho, kdo se podíval na více než jeden díl, ačkoli nevím, zda-li je takový člověk ještě schopen normálního života.

Podraz (1973)

Jeden z legendárních filmů, kde skvěle zazářil Paul Newman. Herecké výkonu hlavních představitelů se mi velice zamlouvali, stejně tak kamera a zabarvení celého filmu. Celá zápletka je vymyšlena naprosto geniálně včetně konečného zamotání s dotěrným policistou a rozuzlení celého příběhu je skutečně... satisfying. 5 hvězdiček je povinnost!

Comeback (2008) (seriál)

Seriál mého dětství, který hltala celá naše třída. Pro děti v pubertálním věku naprosto ideální sitcom, avšak když získáte některé z vlastnosti dospělých, pak vám některé scény začnou připadat lehce trapné. Takové ale už sitcomy bývají a je to skutečně pouze můj subjektivní názor. Parametry sitcomu Comeback splňuje perfektně, ale pět hvězd i přes jeho legendárnost dát nemohu.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Podotýkám, že toto je ten film, který mně donutil si založit profil na ČSFD, protože již potřetí jsem svědkem toho, jak Disney przní něco tak legendárního jako je sága Star Wars. I přesto jsem se však vydal na předpremiéru. Z posledních tří filmů je pro mne tento asi největším zklamáním a měl jsem potřebu to někde říct/napsat. Po "létající" Leie v díle minulém přišlo spoustu dalších nových nesmyslů, které si režisér či scénárista vymyslel. Nerad bych spoiloval, ale schopnosti, o kterých 8 epizod bylo záludně mlčeno se najednou objevují. Jsem si jist, že tu nebožtík Qui-Gon Jinn mohl stále být, kdyby se Obi-Wan naučil to, co dokázala Rey. Naprosto nesmyslný opětovný vzestup Palpatina, který měl dozajista přitáhnout fanoušky prequelů, byla věc při níž jsme se již neubránili hlasitému smíchu. Od věty "Ty jsi Palpatine" jsem film absolutně přestal brát vážně a doufám, že všechny tři epizody byly pouze zlým snem Luka Skywalkera, který byl po zničení druhé hvězdy smrti natolik unavený, že se mu zdál takto dlouhý sen. Dvě hvězdy dávám pro celkem dobré efekty a poměrně dobrou první polovinu filmu, i když fyzikální zákony občas příliš nefungovaly.

Časové pásmo bylo změněno