Slon (2003)

Asi jsem filmový barbar, ale já na tomhle filmu nic moc pozitivního nenacházím (podle 2* by se mohlo zdát, že ano, ale 2* jsou u mě hooodně nízké hodnocení;)). Točené je to hodně umělecky, takže scény často zbytečně protáhlé. V podstatě jsem se za celý film nic moc nedozvěděl, s žádnou postavou jsem se nesblížil, nikde téměř žádné motivy, vysvětlení, důvody. Děti a mladiství herecky povětšinou také nic moc, efekty nevěrohodné, zabarvení filmu (barva obrazu) mi už samo o sobě evokuje něco méně kvalitního. A že by to se mnou nějak otřáslo? Kromě toho, že to je podle skutečné události, tak to žádné emoce nepřináší. To ale není zásluha filmu, ale reality. Že by mě stahoval hrdlo čistě film? Možná v roce 2003, ale dnes o přesně 20 let později, asi už ne... Styl filmu by se mi i líbil, ale vždy si už raději pustím film "2:37", který je točený stejně, ale o mnoho lépe...

Zlí hoši (1983)

Až na ten nepovedený český dabing velmi dobrý film, taková vězeňská gangsterka, akorát ve verzi "kids". Občas jsem měl pocit že takhle to mezi "dětmi" přece nemůže fungovat, ale pak si říkám, že Amerika je prostě jiný svět. Na mladého Seana Penna si také moc neumím zvyknout, ale vše co tu vyjmenovávám není objektivní důvod ke snižování hodnocení. První půlka trochu slabší, zejména první čtvrtina, zahrané to je ale většinou skvěle, příběh je dobrý, délka akorát, závěr strhující. Akce, láska, nenávist, vše na svém místě, 5* s odřenýma ušima!

Tlumočnice (2005)

Na Tlumočnici jsem se hodně těšil a nezklamala. Zajímavý námět, ne nějaké moc silné téma, úžasná Nicole i Sean, akce i láska na svém místě. Moc příjemný film!

8 MM (1999)

Po delší době zase jeden hodně silný a kvalitní film, který mi skončil pod očima. Začínaje hudbou, pokračujíc scénářem a končíc herecky perfektně vytvořený thriller, který nenechá až na výjimky vydechnout. Po 40 minutách jsem nevěřil, že je přede mnou ještě taková nálož, když je "vyšetřování" skoro u konce, ale nemohl jsem se dočkat, co přijde dál. Drsné, ale téměř dokonalé, 5*!

Dívka ve sklepě (2021) (TV film)

Celý film jsem si přál, aby už skončil, "bohužel" ale ne kvůli hrozivému ději, ale proto, že mi to fakt přišlo jako čirá nuda. Hodně silné téma, které si rozhodně zaslouží nějaké lepší zpracování. Už u tohohle, ne moc dobře provedeného filmu, se mi občas svíralo hrdlo, a co teprve u nějakého lepšího. Pokud to mělo udělat dojem "divák se musí cítit jako by byl 20 let ve sklepě on sám", pak bych měl dát v rámci filmových možností 5*. Některé filmy si ani nevšimnu, že po 2,5 hodině končí a někdy je prostě hodina dvacet moc. Herecky to nebylo vůbec špatné (dal bych 2*, ale to by vůči hercům bylo nefér), rád jsem potkal slečnu Wednesdayfriend i některé nové tváře, ale prostě to celé nějak lépe udělat. Nevím, nejsem režisér, abych poradil jak, přecejen je to 20 let ve sklepě, ale jako divák mám patent na rozum a na pravdu a chci něco lepšího ;). Lepší výsledný dojem z celého děje a ne jen z posledních 10 minut a hodnocení by šlo hodně nahoru. Takto je to hrana 2*/3*, za slečnu Myers a hlavní role se přikláním nahoru. 51%.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Pro mě nejslabší díl z první a klasické trojice filmů. Příběh se mi zase tolik nelíbí, slečna značně nesympatická a Kraťas taky moc nepřidal. Je to ale kult a 4* za kvalitu určitě zasluhuje!

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Po čtvrté kapitole Johna Wicka a dlouhotrvající bolesti na duši po zhlédnutí filmu jsem se opět odvážil do kina a doufal jsem, že mi to neudělá další jizvičku. Povedlo se. Zejména tedy oceňuji, že film nedopadl tak, jak jsem si od poloviny filmu myslel, ani jak jsem se bál před jeho začátkem. Ze všech možných konců si myslím, že byl pro mě vybrán ten nejlepší. Harrison Ford klasicky skvělý, celý film ale obecně sází na nostalgii a působí to na mě (a podobně asi na spoustu dalších lidí) jako dojička peněz pro Disneyho, s čímž se muselo asi počítat. Jako vždy to na mě asi funguje. Před začátkem jsem viděl aktuálních 74% a bylo mi jasné, že to nebude úplně světoborné a na Seznam zprávách jsem výjimečně našel článek, se kterým ve velké části souhlasím. Hodně látaný scénář, až trochu občas nesmysl, co se týče příběhu a různých návazností, efekty jakž takž, ale občas bych si to taky představoval dokonalejší. Prostě to už není ono, ale silný základ to má. Každopádně film přijímám do pětice příběhů (oproti sedmé až deváté epizodě Star Wars), což nejlépe vystihne citace z výše uvedeného článku ,,Při vzpomínce na Vzestup Skywalkera si uvědomíme, že to mohlo dopadnout mnohonásobně hůř,..." Sbohem Indy a Díky!

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Čekali jsme, že to bude víc ve stylu Krimi, ale šlo to spíše do roviny příběhu hlavních postav. Na takový příběh poměrně dost dlouhé, ale jinak ušlo. Nenadchne ani neurazí. 4*

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

Slyšel jsem kousek hrát od kamaráda z notebooku a když jsem slyšel ty velice profesionální promluvy, odvážil jsem se poslechnout zvědavost a na kousek jsem se podíval... možná jsem za tu chvíli neodhalil krásu seriálu, ale víc vidět nepotrebuju :)

Téměř dokonalý zločin (2000)

Jediné, co moc nechápu, je, proč někdo přeložil "The gift" jako "Téměř dokonalý zločin". Jinak zajímavý příběh, domyšlený do detailů s koncem "vysvětli si sám". Skvělí herci, délka filmu akorát, některé části by se dokonce možná daly zkrátit. Průměrných 5*!