Sarah Silverman: K pomilování (2023) (pořad)

Rozebírat způsob vytírání prdele do krve mi vtipné nepřijde. Zdeněk Izer na mysliveckém silvestru je proti tomu skautská besídka. Sarah Silverman je hvězda stand-upu, ale mě to nebavilo a vypnul jsem to. Občas to mělo náběh na humor a pak to hned kleslo do lidové fekálie. Ten chlap, co odešel z vystoupení, byl moje krevní skupina.....

Florida Man (2023) (seriál)

Perfektní béčková nenáročná záležitost, pobaví a nenaštve. Abbey Lee je klasa. :)

Kde zpívají raci (2022)

Daisy Edgar-Jones je naprosto jedinečná, má jemné dívčí charisma jako nikdo jiný, ale byla to v podstatě ta samá holka ze seriálu Normální lidé. :) Jinak film ospravedlňuje chytrou a "dokonalou" vraždu, což mě jako diváka zajímá, ale poručík Columbo by nesouhlasil a dívce z bažin by zločin dokázal a nechal by jí zavřít.

C.B. Strike - Neklidná krev (2022) (série)

Chvíli to mělo náběh na Temný případ, ale rozuzlení bylo bohužel jak ze slečny Marplové v nedělní odpolední detektivce pro důchodce.  Přesto to bylo sympatické, hlavně chemie mezi hlavními představiteli.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Mně to bavilo víc než střílení a vybuchování mutantů. Přerod praktického, drsného, osamělého divokého konspirátora s puškou v jemného homosexuálního skladatele a gourmeta mi připadal nedůvěryhodný. Jako provokace dobrý, ale musí se dnes do všeho cpát sex? Homosexuální obzvlášť? Mohlo to být o mužském přátelství a třeba jen tajemně s otazníkem naznačit. Nyní by ze sedmi statečných bylo 5 homosexuálů a jeden trans, klasický kovboj jen jeden. Ale špatný to nebylo, k otázkám to vyprovokovalo a vyskočilo to mimo žánr. Nacpat zdlouhavé záběry na dva buzerantské dědky někomu, kdo čéká střílečku na mutanty, je vrchol podvratnosti a to musím ocenit. :)

Benedetta (2021)

Vůbec nevím, o co šlo, co tím chtěl básník říci, ale líbilo se mi to po estetické a provokativní stránce, i když umělecké sdělení bylo vcelku nulové. Směs lesbického porna, křesťanského a dobrodružného filmu jsem nikdy životě neviděl a asi ani neuvidím. Jeptišku, která by se chovala jako Daphne Patakia, jsem také ještě nikdy neviděl a zřejmě neuvidím. Rozbíjí to vzorce pro chápání křesťanských svatých a to se mi líbí. Byla to hypersenzitivní podvodnice s velkou fantazií a obrazností, s rozkoší podléhající zakázané sexualitě, nebo měla opravdu občasný kontakt s Bohem?  Řekl bych, že všechno dohromady........

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda) odpad!

Mně přijde Martha Issová jako dobrá komička a ženský klaun, ale ve vážné roli na mě působí divně. Pořád čekám, kdy to celé shodí a začne pod stolem hledat sůl. Stejně jako celý seriál je z nějaké paralelní reality, která má s tou naší jen málo společného. Po zhlédnutí posledního dílu musím dát odpad.

Pistol (2022) (seriál)

Líbilo se mi to, rád jsem si připomněl tu dobu, ale pár výhrad mám. Především herci hrající Jonese, Rottena a Viciouse nemají ani zdaleka charisma svých předloh, spíše připomínají členy moravské vesnické zábavové kapely ( něco jako Argema, atd. ), ale ve skvělých hadrech. Paul Cook je O.K., Matlock vypadá asi lépe a sympatičtěji než skutečný Matlock a Chrissie Hynde vypadá jak luxusní modelka, nebo členka dívčí disco skupiny. Ale nechci jen kritizovat, bylo fajn si to připomenout, v dnešní době je seriál silný nadprůměr.

Brakýři (1983) (TV film)

V roce 1983 to na mě udělalo obrovský dojem. Po zprávách o bitvě o zrno a inscenacích, jak splnit na poslední chvíli plán,  byla kovbojka s Ku Klux Klanem něco nevídaného. Navíc s tehdejší hereckou elitou z Divadla Na zábradlí a Činoherního klubu. Po letech už se mi to zdálo slabší, hlavně dialogy pana Kratiny s Janou Švandovou moc přesvědčivé nebyly. Ale píseň zpivaná Zdeňkem Rytířem má atmosféru a konec s pomstou Vaculíka také. Lukáš Vaculík měl tehdy našlápnuto, hrál výborně, český James Dean, škoda že to potom rozmělnil ve veksláckých a teenagerovských komediích.