Rudovous (1965)

Nemůžu si pomoct, ale nudil jsem se. Na mě až moc hysterie, nářků a smutných příběhů. Podruhé už bych to nedodíval

Stezky slávy (1957)

Pořád se něco děje, každý záběr je zajímavý a posunuje děj dál. Válečné scény, byť poměrně krátké zaslouží absolutorium, charismatický Douglas vylízá jako první ze zákopů a s malým revolverem a píštalkou za plné palby vede svůj oddíl do zěmě nikoho, jedna z nejlepších válečných scén co jsem kdy viděl. Mistrovský herecký výkony v hlavních rolích, absoultně čistých a zasloužených pět.

Občan Kane (1941)

Určitě kvalitní film, kterej musel být ve své době trhákem, ale z dnešního pohledu jen tuctovej příběh o tom , že peníze nejsou všechno.

Pád do tmy (2005)

Jeden z nejlepších hororů vůbec. Opravdu nepamatuju kdy jsem byl naposled u nějakýho filmu tak napnutej. Už jsem ani nevěřil, že je možný v dnešní době počitáčovejch animací natočit tak atmosferickou záležitost. Bude to nejspíš tím, že ho netočili hamburgeržrouti:) Především oceňuju výbornej a neotřelej námět. Klaustrofobní záležitost, napěchovaná pocity strachu a beznaděje. Mladým sympatickým jeskynářkám taky není co vytknout. Jejich sestup stále hlouběji a hlouběji do nitra země budete sledovat bez dechu až do závěrečných titulků. Doporučuji!

Půlnoční expres (1978)

Úžasné vězenské drama, které je podle mě mnohem silnější a působivější než Shawshank. Atmosféra beznaděje a brutálních podmínek v tureckých věznicích je vykreslená maximálně sugestivně a každého okamžitě vtáhne do děj a nepustí až do závěrečných titulků. Brad Devis podává skvělý výkon, stejně jako všichni ostatní spoluvězni a dozorci. Vše je ještě umocněno výborným soundtrackem v pozadí. Po tomhle filmu si člověk uvědomí, že svět není jen západní kultura. Opravdový klenot světové kinematografie!

Umučení Krista (2004)

Na mě až moc brutality, jenže takhle nějak to asi skutečně probíhalo...

Věc (1982)

Paráda horor jak má bejt. Napětí od začátku až do konce. Plno záhad a tajemna. Zamrzlý zbytky něčeho v ledu, co objevili norové kdesi na odlehlým místě antarktidy nenechají vaši fantazii v klidu stejně tak jako nejasnej, temnej závěr...žádný hollywoodsky slaďáky, " uvidíme" a hotovo:) Bohužel dnes už takovou věc:) nikdo nenatočí.