Neprůstřelný mnich (2003)

Béčkovej Matrix s příšernou báchorkou o rukopisu. Karle tohle nemáš za potřebí, měl jsi radši zůstat doma.

Apocalypto (2006)

Ačkoliv akční scény jsou pěkné, nejsou pro mě tolik podstatné, jako množství překrásných detailů indiánského obyvatelstva, které vypadá jako by právě sestoupilo z nástěnných fresek. Myslím si, že se ale jedná spíš o Azteky než Maye. Záběry z rituálních obřadů na jedné z pyramid spolu s dobrým nápadem nechat indiány hovořit původním jazykem vytvářejí výbornou, až hororovou atmosféru. Raději bych měl v patách samotného Lucifera, než Kukulkanovu partu krvežíznivých Mayů:) Přimlouval bych se za pokračování, teprve závěr vyprávění otevřel nezměrné možnosti přiblížit jeden z nejúžasnějších příběhů lidských dějin. Abych jen nechválil, té akce tam mohlo být méně a trošku střízlivější

McVicar (1980)

Klasický příběh dlouho nenapravitelného kriminálníka, ve skvělém podání horkokrevného Rogera Daltreyho. Scény z vězení jsou skutečně poměrně realistické, ovšem rozhodně ne brutální jak se zde píše v obsahu. Johnovi a jeho kamarádovi nezbýva, než jako obvykle kopat a kopat, ovšem když vám k tomu hraje povedený soundtrack nuda se nedostavuje. Jinak příběh je inspirován skutečným životem Johna McVicar, který si nakonec odseděl 26 let. Ve vězení vystudoval sociologii a dnes je úspěšným novinářem a reportérem. "Being a thief is a terrific life. But the trouble is they put you in jail for it" John McVicar B.Sc.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Páni, co navštěvovati csfd ráčí, nezapomenou, že by si vždy vážiti jazyka českého, jakožto hlasu otců našich i velkých osobností minulosti, hrdých zemí českých i moravských měli, zvláště pak, v těchto dobách pohnutých, kdy jazyk anglikánský, řeč naši, v časech mnohých, toliko zle zkoušenou, ohroziti by mohl.

Včelka Mája (1975) (seriál)

V tom seriálu je uplně všechno, zábavnějších a výchovnějších 25 minut v dnešním TV programu pro děti najdete jen těžko.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Tohle je život jedné rodiny natočený skrytou kamerou... ani jeden z herců zde "nehraje". Famózní Menšík

Lovec jelenů (1978)

Vynikající od začátku, až do konce, bez jedinýho hluchýho místa. Řekl bych dokonce, že úvodní část filmu byla vůbec nejlepší. Žiivot v rusínské komunitě by se mi moc líbil:) Začátek se zdá zdlouhavý jen tehdy, když čekáte film, zaměřený na akci ve Vietnamu, jakými jsou např. Četa nebo Apokalypsa.

Casino Royale (2006)

Tomuhle filmu chybělo uplně všechno, humor, příběh, atmosféra a hlavně charisma většiny postav. Příštího Jakuba Dluhopise by si mohl zahrát třeba Luděk Sobota.

Quadrophenia (1979)

Film natočený na základě nejlepšího rockového alba, jaké bylo kdy vytvořeno.

Ikarie XB 1 (1963)

marně přemýšlím za co dát body.. obsahová i vizuální stránka ala Ed Wood. Uznávám že se psal rok 63 a je to skoro jediná sci-fi u nás, ale dívat se na to moc nedá