Probudím se včera (2012)

Poslední roky je v módě nadávat na české filmy (nutno říci, že často oprávněně), takže když jsem viděl takhle vysoké hodnocení, očekával jsem nějakou pecku. Bohužel, párkrát jsem se zasmál, ale dojem z filmu kazila hlavně režie. Celé to vypadalo velmi amatérsky, i seriály na Nově mají v tomhle ohledu vyšší úroveň. Překvapivě mě tu rozčiloval i Mádl (který jinak filmy spíš táhne), protože se celou dobu tvářil jako blbeček. Asi to bylo úmyslně, ale ta póza byla zbytečně přehnaná. Scénář je docela povedený, byť je vidět lehká inspirace z Back to the Future, ale tam je to celé zase o něčem úplně jiném. Kolem a kolem, být to dotažené do konce, byl by to parádní film, takhle to pro mě skončilo někde na půl cesty a bohužel je to spíše zklamání. 2.5 *

Kocour v botách (2011)

Slabota. Kocoura v botách nezachránily ani jeho krásný kukadla, protože je po příběhové stránce zbytečně překombinovaný (rostoucí fazole jsem opravdu nečekal). Ani jeho společník vajíčko Cvalda není zrovna ideální volbou - je totiž hrozně nevýrazný a moc se mi sem nehodil. 50 %

Prostě sexy (2002)

Pár dobrých scén tu je (piercing), jinak je to bohužel dost slabé. Cameron Diaz mám ve filmech rád, ale sem mi úplně nesedla, takže ani za ní plusové body nejsou. Přijde mi, že Prostě sexy má velmi malou cílovou skupinu diváků - na romantickou komedii pro dospělé divačky je to až moc ztřeštěné, pro mladé holky to taky není úplně ideální (viz třeba ta scéna s piercingem).. takže jsou ve finále asi nejspokojenější chlapi, kteří na to koukají kvůli ústřední trojici, ehm. 5/10

Sexy 40 (2009)

Podobné filmy v podstatě nemají čím překvapit, protože jedou podle jednoho scénáře, jen s jinými herci. Občas jsou vtipnější či více romantické než ostatní, ale většinou to stojí právě jen na hereckém obsazení. C. Zeta-Jones a její rodinka mi ale docela sedli do nálady a obzvlášť s jejími dětmi byla i sranda, takže v rámci vymezeného žánru podle mě nadprůměr. 6/10

Rituál (2006)

Celou dobu má Cage samozřejmě nasazen ten "svůj obličej", kdy se tváří jako blbeček - nechápu, že v některých filmech dokáže zahrát pořádně a jinde vypadá na naprostého amatéra. Jako hlavní postava tohohle béčkového thrilleru je ale dostačující a i příběh se rozvíjí poměrně dobře. Divák si říká, jak se to rozplete.. No a pak přijde bohužel trapně utnutý konec. 4/10

Mexická jízda (2001)

Pojmout to úplně jinak, mohl z toho být dobrý snímek. Ale vypravěč mi celou dobu lezl na nervy a celkově film vypadá, že neví, čím chce být. Cestou dvou kluků za poznáním sebe samotných? Kdyby byli alespoň typově odlišní a vedli kloudné dialogy, ale docela dlouho trvalo je od sebe jen odlišit. Pro mě škoda nevyužitého potenciálu. 4/10

Thor (2011)

Než co jiného je to hlavně mix fantasy a našeho světa, ale tahle trochu divná kombinace tu naštěstí funguje nejen díky sympatickým hercům. Trochu mě zamrzelo, že občas efekty vypadají poměrně levně (strážce artefaktů v některých záběrech), ale jinak není moc co vytýkat. Jen u mě z týmu Avengers pořád s přehledem vítězí Stark.

30 minut nebo méně (2011)

I když si tyhle dva filmy nejsou moc podobné, nevyhnu se lehkému srovnání s 21 Jump Street (respektive s jejich propagací). Zatímco trailery k oběma filmům navozují dojem, že půjde o haldu hlášek poskládaných za sebe, jen jednomu se to opravdu povedlo. 30 Minutes or Less se snaží být vtipnou komedií, bohužel naprostá většina dobrých scén je obsažena v upoutávkách - film je jen jejich slepením, kde vyplněné části tu jsou proto, aby to mělo trochu hlavu a patu. I tak se ale jedná alespoň o průměr, jen se na první pohled film snaží být něčím, co u mě ani zdaleka není. 5/10

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Obrovský potenciál stát se hitem a zaplnit díru po Star Wars filmech (případně vyplnit čas mezi díly Avatara) se bohužel nevyplnil. Taylor Kitsch je tu naprosto nevýrazný a to je podle mě největší neduhou Johna Cartera. Ono vlastně celkově je to až moc nemastné, neslané a není, o co se pořádně opřít - přitom příběh není úplně špatný, ale zbytek docela pokulhává. Vyobrazení světa včetně magie s devátým paprskem, hudba (jako by byla horší kopií něčeho, co už jsem slyšel) nebo třeba souboj létajících lodí.. Všechno to mohlo být o poznání lepší, obzvlášť s takovým rozpočtem. Ale abych jen nekřivdil, třeba zelení obyvatelé Marsu jsou rozpohybovaní velice dobře. 6/10 %

Ostrov (2005)

Asi první film, kde se mi Scarlett Johansson opravdu líbila (no dobře, Black Widow je ještě lepší). Ani ke zbytku herců nemám žádné výhrady, scénář mi přijde dost originální (akorát je o některých věcech lepší moc nepřemýšlet) a režie samozřejmě bez problémů - Bay až na nejnovější Transformers snad nikdy nezklamal. 7/10