Mission: Impossible - Fallout (2018)

Akční scény se mi líbily (dost), ale ten příběh už je takový dost vyčpělý a ničím mě nedokázal překvapit. Uvítal bych, kdyby Tom Cruise s Rebeccou Ferguson měli více společných scén, protože pro mě táhli film oni dva. 65 %

Misery nechce zemřít (1990)

Skvěle obsazená Kathy Bates (určitě doporučuji první série American Horror Story) zvedá úroveň filmu na silný nadrůměr. Kniha je ještě o řád lepší, protože dokáže lépe budovat napětí a ukazuje i myšlenky spisovatele v hlavní roli. I tak se ale jedná o povedenou adaptaci, kéž bysme měli více takových. 7/10

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Bohužel tu není vůbec nic, co bych mohl pochválit. Rogue One není úplně špatný film, ale v rámci Star Wars vesmíru se jedná o hodně slabý kousek. Nesympatické postavy, slabá hudba a nezajímavý příběh.. Takhle si tedy parádní dobrodružství v předaleké galaxii nepředstavuji. 55 %

Krvavá nevěsta (2019)

Skvělý nápad, který se bohužel nepovedlo dotáhnout do konce. Thrillery podobného typu dost často stojí a padají na tom, že žánr už je dost vyčerpaný a nepřichází s ničím novým. Ready or Not je tak příjemné oživení, protože premisa filmu s hrou na schovávanou a nevěstou je určitě neokoukaná. Navíc Samara Weaving v hlavní roli táhne celý film (stejně jako v The Babysitter). Nicméně chování některých postav a konec (stalo se přesně to, čeho jsem se celou dobu bál) to celé kazí, takže se historie žánru nijak přepisovat nebude. 65 %

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Ne tak dobré jako předloha (pro mě v top 5 knih od Kinga), přesto hodně povedený horor. Ewan McGregor je sympaťák a táhne celý film, mrazivá atmosféra a dobrá režie, to všechno jsou plusové body. Bohužel od určitého okamžiku se film scénáristicky rozchází s knihou a za mě to jsou spíš rozhodnutí k horšímu - byť některá dovedu pochopit, aby film neměl 4 hodiny. Musím pochválit ještě masky, naopak digitální efekty jsou chvílemi dost slabé. 7/10

Gerald's Game (2017)

Téměř doslovná adaptace Kingova románu, která trpí stejným problémem jako předloha. Zatímco kniha by byla mnohem lepší jako krátká povídka, filmová adaptace by mohla být třeba jedním dílem seriálu, stopáž je zbytečně dlouhá. Režie, herci, kamera - to všechno podle mě funguje, ale ten slabý, zbytečně natahovaný scénář to nespasí. 55 %

X-Men: Dark Phoenix (2019)

O něco lepší než Apocalypse, přesto jsem rád, že už asi další díl se stejnými herci nevznikne, protože jsme se nikam neposunuli. Sophie Turner není moc dobrá herečka, takže postavit kolem ní celý film nebyl moc dobrý nápad. Ostatním jako by ale docházela šťáva, takže jindy skvělý McAvoy si to tu prostě odseděl (ehm) a nic moc také nepředvedl. 60 %

Halloween (2018)

Nejlepší pokračování původního Halloweenu a že jich bylo hodně natočeno. Trochu moc mi to chvílemi připadalo jako hororová verze Sám doma, ale jinak se tvůrcům povedlo oživit Michaela Myerse se vší parádou. 7/10

The DUFF (2015)

V podstatě klasická teenage romantická komedie, která ničím nevybočuje z žánru, ale dobře se na ní kouká a vlastně jí nemám moc co vytknout. Komu nevadí běžná klišé, směle do toho.

Yesterday (2019)

První část filmu je super, nebál bych se dát i pět hvězd. Ale s postupem času to trochu upadá a závěr je až moc zkratkovitý, jako by už tvůrcům došlo, že je film zbytečně dlouhý. Hodně je znát režie Dannyho Boyla, při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Milionáře z chatrče - ne že by byl scénář nějak podobný, ale také je to takový dobře natočený "feel good" film.