Vzestup civilizace (2014) (seriál)

Moc nemusím částečně hrané historické dokumenty, ale s tímhle jsem neměla problém. Líbilo se mi info o každém etniku napříč věky až do současnosti, stejně jako řada zajímavých, pro mě i neznámých informací. Dovedu si dokonce představit použití coby skvělého výukového doplňku pro školy. Myslím, že by to děcka bavilo a dalo jim víc nadhledu než slovní výklad.

Wednesday (2022) (seriál)

Kouzelné dílko z kuchyně Tima Burtona a spol. Trochu připomíná směs Ospalé díry a Stmívání z prostředí Bradavic, ale je to originální horůrek, napínavý, sarkastický a hlavně addamsovský. Včelaři drží při sobě.

West Side Story (2021)

Ano, líbilo. Přesvědčivě zasazené do dobových kulis, rej kostýmů, smršť tanečních čísel, nezapomenutelná hudba a jako zjevení dva zamilovaní.

Winx Club (2011) (seriál)

Barevně přeplácané a dějově trapné.

Yesterday (2019)

Milé, úsměvné a britsky vtipné. Je to dar, umět si takto vystřelit z vlastních ikon a přitom poukázat na jejich nesmrtelnost.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Pro mně dokonalý film, nejlepší za poslední roky. O osudu Osedžů a konkrétně rodiny Mollie jsem se dočetla v Reflexu, v článku, věnovaném zfilmovanému románu. Dějové překvapení jsem nečekala, ale stejně jsem byla uhranutá. Obdivuju všechny, kteří dokázali připomenout tuto nechvalnou část amerických dějin.

Záblesky chladné neděle (2012)

Musím pochválit nikoli námět, ale jeho zpracování. Budoucí děj se dal po určité době vytušit. Zato režie, kamera, lokace, hudba ... to všechno dodává snímku patřičné dramatické napětí.

Záhada Hailey Deanové: Smrt ve službě (2019) (TV film)

Nepovažuji za tak nemožné. Solidní příběh, děj má spád, hlavní představitelka je uvěřitelná. Pointa se dala vytušit. Slušný průměr pro průměrné diváky detektivek.

Zahradní proměny (2016) (pořad)

Našla jsem si novou zálibu. Jak nesleduji pořady o vaření a jiných hobby, tento britský seriál mně chytil za srdce. Obdivuji Charlie i oba kluky, s jakým elánem a fantazií dokážou realizovat svou práci. Sama mám zahradu, rekonstruovanou profesionálem před 13 roky, a můžu potvrdit, že pocity z ní stojí za takovou investici. Navíc teď na Seznamu dávají díly s výběrem toho nejlepšího. Můžete se inspirovat jejich nápady nebo jenom porovnávat stav před a po. A že jsou dobří, o tom svědčí nefalšovaná radost domácích, zejména dětí.