Bojovnice (2007)

Mlátička trochu jinak. Tohle mělo příběh, drama, cit i boj. Vono asi neni snadný bejt holka z Turecka a dělat co chce zaostalá kultura a názory. V tomhle filmu šlo hlavně o Aishu, ale mně mnohem víc dostalo jak to u muslimů chodí. I po tomhle filmu zastávám názor, že když už do Evropy lezou, tak ať se chovaj laskavě jako Evropani. A ne podle těch jejich hovadin. Silnej film, kde mi tak nějak...od chlapa to bude znít blbě..chyběl ten romantickej happyend s Emilem. Já jí to prostě přál. Co vlastně...já bych si JÍ přál...domu...napořád...ach jo, asi jsem se zabouch.

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Snaží se to vypadat jako gangsterka od Tarantina, ale k tomu jí chybí ještě sakra hodně. Andy Garcia veme kšeft po pár letech z podsvětí a trochu se mu to podělá. Nebylo to špatný, ale občas to nedávalo smysl a bylo přehnaný. A Steve Buscemi měl dostat mnohem víc prostoru. Neni to film, na kterej bych pěl ódy ještě za pár let, ale na večerní odreagování to stačilo.

Absolutní sto (2001)

Poslední dobou jsem si nějak oblíbil filmy z oblasti Jugoslávie. Můj oblíbenec Srdjan Todorovič jako bejvalá střelecká hvězda je dneska už jenom špinavá smažka a tak jeho brácha bere věci do svejch rukou. Vždyť trefit frajera mezi oči neni už takovej rozdíl od střelby doprostřed terče, ne? Solidní a málo známej snímek, kterej mě rozhodně nezklamal.

Tekken (2010)

Tekken je (aspoň pro mě) něco posvátnýho. Jako kluk jsem na tehdy ještě PS1 pařil Tekken 3 tak dlouho, že mi to sebralo část života. A na tenhle film jsem čekal několik let. A čeho jsem se dočkal? Jakýsi parodie, která vyšla na 35 milionů USD. Režisér Little se tímto dostal na mojí osobní černou listinu. Podle mě nikdy Tekkena nehrál. Ba snad o něm ví absolutní prd. Nebudu tady psát co všechno bylo blbě, tolik místa tady neni. Mě na tom filmu nebavilo vůbec nic. Ani přehnaný fighty, ani absence klíčovejch charakterů, ani debilní střih, ani nemožná kamera, ani Jon Foo se svym kačeřim hlasem, ani rádoby podoba postav, ani stopáž, ani příběh, ani začátek až konec, ani nic. Dwight prostě Tekkena bez milosti znásilnil a tim si to u mě pořádně podělal. Nepřeju si nic jinýho, než aby ses dostal do cely s nadženym negrem, ty šmejde! Za polovinu peněz by to kdokoli natočil líp. Úplně to vidim...solidní velkofilm podle předlohy, v japonský režii, stopáž dvě hodiny a bez všech těch bullshitů... Kéž by takhle vypadal další díl, páč podle konce se ho asi někdy dočkáme. No nic, já zamáčknu slzu v mym oku a asi brzo opráším Playstation 1, vytáhnu Tekken 3 a vrátim se do svýho dětství. Tenhle film ode má dvě hvězdy jen z nostalgie. (A možná za prdelku Kelly Overton).

Firma (1988) (TV film)

Hm, tohle jsem měl vidět předtim, než jsem zkouknul tu zprzněninu od Nicka Lova. Asi první pořádnej film o hooliganech, kterej za 22 let Nick Love znásilnil. Pařby, bitky, zapalování aut a to všechno v čele s tehdy ještě britskym Gary Oldmanem. Co si budem povídat, bylo to dobrý a je to srdcovka. Násilí je tam dost, bitek taky, herci jsou v pohodě a je to hlavně pořádnej Oldschool.

Made in Britain (1982) (TV film)

Neonacista Tim Roth je šestnáctiletej pásek, kerej se dostane do pasťáku a má poslední šanci, než to s nim půjde s kopce. Dokáže se vrátit na správnou cestu a nebo ho láska ke krádeži auťáků stáhne na dno? Dost zajímavej nízkorozpočtovej snímek, kterej absolutně řídí mladej Tim Roth. A zajímavý je, že v něčem se s nim dá souhlasit.

Nelítostný souboj (1995)

Na tenhle skvost jsem se chystal dlouho, a musim uznat-měl jsem si to pustit dřív. Absolutně dokonalá kriminálka, a v čele dvě živý legendy Al Pacino a Robert De Niro. Polda a zloduch a jejich velkej příběh. Potěšil mě Val Kilmer a celkově to bylo super už od první minurty. Snad jen ta stopáž mohla bejt malinko kratší. Ale to vem čert. Jo, a fandil jsem De Nirovi!

Frekvence (2000)

Už spousta režisérů si namlela držku, když si zahrávali s časem. Rejža Hoblit to ale ukočíroval tak parádně, že ty dvě časový lajny zapadaly jako puzzle. Už jsem čekal, že se to někde zvrtne, ale ono ne. Solidni thriller s časovou zápletkou, jehož jediná škoda je, že jsem tomu celou dobu logicky nevěřil. Ale dobrej film to je, to se musí nechat.

Hledá se Eric (2009)

No vida, tak ono si stačí zahulit a najednou se objeví sám Eric Cantona, kterej dokáže zlepšit život a ještě hází jedno francouzský moudro za druhym. Do toho se ještě chlapíkovi synáček zaplete se špatnejma lidma a už to jede. Hodně pěknej filmek, kterej trochu kazí ten holywoodskej konec. Pro fanoušky Erica a hlavně Manchesteru United je to jako dělaný.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

To pamatuju snad poprvý, že třetí díl zastínil první dva. Další vězeňská nakládačka, tentokrát v mezinárodnim podání. Kdo vyhraje, dostane svobodu. Ale co když je to všechno cinklý a Juri Bojka má díky Amíkovi koleno nadosmrti v háji? Má vůbec nějakou šanci, a nebo už si žádnej fight nestřihne? Možná jsem to trochu přecenil, ale dlouho jsem neviděl takovej nářez a tak tomu plnej počet dám. Hlavně jsem objevil novej idol-Scott Adkins! Škoda jen, že musel mluvit ruskym akcentem. A vůbec-kdyby to nebylo celý v tý vyumělkovaný cizácký anglině, mohlo to bejt ještě o chlup lepší. Nicméně to vypadá, že snad bude i čtyřka. Snad to tvůrci nezkazej a bude to taky super.