Dealer (1996)

Dánský podsvětí. Drogy. Kšefty. Kurvy. Mafie. Kim Bodnia jako dealer, kterýmu se stane menší průšvih. Když přijdeš o zboží, buď ho zaplatíš nebo sežeň jiný. Pokud ne, rozluč se se životem. Boj s časem začíná, protože mafián Milo nerad čeká. Pokud jsem si někdy myslel, že jenom na Ostrovech uměj takhle syrový filmy, tak jsem se očividně splet.

Uchazeč (2008)

Ale jo. Asi by se to dalo nazvat "Michael Clayton po dánsku". Jenže zatimco v emerický verzi to byla nuda jak na besídce v domově důchodců, tady se aspoň něco dělo. Někdy snad až moc. Občas jsem se ztrácel, jindy se divil a sem tam i zíral. Čas i fakta si dělaj co chtěj, scénář je děravej, Nikolaj je sice přední dánskej herec, ale mam ho radši jako kriminální postavu. Celkově je to film, kerej brzo zapomenu. Neni to prostě žádná sláva, ale zase tak zlý to taky nebylo.

Duch boje (2008)

Tak Thajsko pomalu ale jistě začíná dohánět Hong Kong v kvalitě bojovejch filmů. Tentokrát se tady objeví JeeJa Yanin, což je jakoby Tony Jaa v sukni. Podle mě je super, že se do martialu začínaj obsazovat i slečny. A pokud to uměj a jsou zároveń i pohledný jako JeeJa, bavim se u toho královsky a vůbec mi nevadí tradičně slabší příběh. Nebudu se rozepisovat o autismu, ale JeeJa ho myslim zahrála dobře a scéna dvou mentálně postiženejch bojovníků..to nevim, kde na to choděj. Na konci se člověk dozví, že natáčet bojový scény je sice sranda, ale občas to pěkně bolí. Já se jdu kažodpáně podívat, co Thajci ještě v tomhle směru natočili...protože tohle mě fakt baví!

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Snaží se to hrát na Tarantinovku, ale opravdu jen snaží. Vymyšlený to neni špatně, ale přece jen to neni nic, z čeho bych si nadšenim potřísnil kalhoty. Cameron Díaz je na pěst (ale to je cíleně), Jon Favreau je nesympatický nic a potěší Daniel Stern, pro nás známej jako Harry ze Sám doma. Kombinace komedie a thrilleru neni moc běžná, a je to risk. Tady risk moc nevyšel, byť se mi to celkem líbilo. Ale na víc než tři hvězdičky to není.

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Thajská historie neni moje silná stránka, takže ani nevim, jak moc věrohodnej tenhle snímek je. Jako ve skoro každym asijskym bojovym filmu, ani tady neni nic, o čem byste během dlouhejch večerů debatovali nad sklenkou brandy. Klasický schéma pomsta+bojový umění=spousta nakopanejch zadků se objeví i tady. Tony Jaa to zkusil i s humorem a na rozdíl od dřívějších počinů přidal krev (až moc, podle mě) a celkovej výsledek se nad tři hvězdy nedostane. Konec jasně avizuje na pokračování. To už je v éteru, ale sem se ještě nedostalo. Snad to nebude stejnej průměr.

Zabiják z Bangkoku (2000)

No, dalo to práci sehnat tenhle thajskej skvost. Je to hrozně zajímavě natočený a jediný co mi chybělo bylo víc mluvení. Hluchoněmej chladnokrevnej vrah se zaplete do vyřizování účtů a ještě se zabouchne do krásný lékárnice. Za zpracování, konec a krásnou Premsinee Ratanasopha v roli Fon to bude za plnou palbu. A hlavně-oko za oko, zub za zub! Na amreickej remake se koukat nebudu, to bude paskvil.

Řezníci (2003)

Pořádně černá dánská komedie. Mads Mikkelsen tady exceluje v roli úplnýho vola se strašnym účesem, ale bez něj by to nebylo vono. Mihne se tady celá plejáda předních dánskejch herců i když režisér Jensen už natočil lepší věci. Jinak pokud vám někdy nebude vydělávat řeznictví, zkuste někoho zabít a naporcovat ho na pult. Nebo že by stačila jenom dobrá marináda?

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Radši se dobrovolně natřu na červeno a pověsim se bejkovi na rohy, než abych musel vidět ještě jedinou vteřinu týhle příšernosti, v čele s člověkem v jehož srovnání i kuchařka ze školní jídelny vaří jak v Alcronu...

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Dneska byla noc béčkovejch braků. Tohle je suchá komedie, kde se Seann může snažit jak chce, ale stejně to bude stát za pendrek. Pár vtipnejch věcí tam bylo, ale zbytečný scény, nuda a očekávanej konec z toho udělaly směs, na kerou hodně rychle zapomenu. Už jsem se naučil, že koukat na filmy pod 60% je blbost. Dneska jsem to porušil hned dvakrát a nic z toho v podstatě neměl. Dobře mi tak.

Pan tělocvikář (2007)

Budu upřímnej-stáh jsem si to jen kvůli Sheannovi a lenosti nad přemejšlenim. Je to klasická béčková přiblblá komedie, kerá by bez Seanna, Billyho Boba a Ethana stála za kulový. Dá se jí uznat začátek, zmíněný herci a pár dobrejch vtipů. Ale to je všechno.