Tajemství oceánu (2003)

Furt se sereme do vesmíru, ale že bychom pořádně prozkoumali nejdřív naší planetu, to ne. Každej rok nacházíme nový druhy zvířat a máme prozkoumáno jen nepatrný procento moří a oceánů. Který si sami ničíme. Moc hezkej dokument s dobře vybranou hudbou a někdy nudnejma, někdy úžasnejma záběrama z podmořskýho světa. Nicméně i tady platí pravidlo "sežrat, nebo být sežrán".

Sejmi eso (2006)

Ehm, tak teda...já nevim. Myšlenka filmu se v tom sledu událostí nějak ztratila a vysvětlení na konci mýmu vyšťavenýmu mozku a skelnýmu pohledu ne tak úplně docvaklo. Akce, střílení, rozsekaný těla na hadry, litry krve na stěně, profi zabijáci, policajti, korunní svědek...do toho prolínání záběrů, ostrý střihy, příliš mnoho informací najednou. Přišlo mi to zmatený jak Ritchieův Revolver, ale zároveň jsem se bavil a užíval si akci. Dám tomu teda 4 hvězdy s podmínkou, že se nepodívám na druhej díl, kterej očividně stojí za prd.

Jeptišky na útěku (1990)

Nebejt tam Eric Idle a Robbie Coltrane, bylo by to asi ještě za míň. Tihle dva udrželi film jakž takž na úrovni koukatelnosti. Eric moh taky dostat víc prostoru a bejt sám sebou, ale od Life of Brian už pár let uteklo a je to znát. Je to jedna z komedií, která neurazí, ale ani nenachne. Víc nemám, co bych napsal.

Mikulášovy patálie (2009)

Příjemná, lehce infantilní a asi spíš pro děti myšlená komedie na téma Mikulášovy patálie. Celkem hezky ztvárněno, postavy perfektně vybrány, příběh příjemnej. Snad občas trapný momenty a moc škrobený záběry. Na sobotní odpoledne celkem ideální snímek. Prostě oddechovka z Francie.

Prácička v Itálii (1969)

Musim přiznat, že jsem jako první viděl remake z roku 2003. Příběh je de facto stejnej, myšlenka taky, na zpracování je těch 34 let už trošku znát. Tahle původní verze je taková trošku neohrabaná co se techniky, detailů a drobností týče. Konec jsem asi nepochopil páč fakt nevim, co Charlieho napadlo. Byla to sranda, o tom žádná, ale remake mi sednul o trošku víc, včetně Marka Wahlberga místo Michaela Caina. Ale vážně jen o kousek, oba filmy jsou srovnatelný.

Tristram Shandy (2005)

Cock and bull story se dá přeložit jako "blábol" nebo "pitomost". Bohužel mi tak chvílema přišel celej film. Knihu jsem nečet, nevim kdo byl Tristram Shandy. Film jako takovej pro mě trval asi půl hodiny. Ty záběry z natáčení filmu můžou někoho nadchnout, mě rozhodně ne. Já to beru jako natáčení keců a nudy pro zaplnění stopáže. V tomhle snímku jen furt melou, kecaj a blábolej o kokotinách až mi zívaly i brejle. Za čistej film jako takovej by bylo hodnocení mnohem vyšší, i s tim zbytkem je to za sotva tři...možná jsem divnej, ale prostě jsem se nudil.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Vemte pár herců, jednu hospodu, pár kulis, malej rozpočet a silnej příběh a stačí vám to na nadprůměrnou sci-fi..teda vlastně science-fiction nebo SF komedii. Cestování časem je sice krásná myšlenka, ale taky hrozně nebezpečná, o čemž se naše hlavní trojice přesvědčí jednoho večera na pivku v hospodě. Časová trhlina může bejt všude a už se taky nikdy nemusíte vrátit zpátky. Pokud se vám někdy podaří cestovat časem, nikdy nic nezabte, nikoho nevojeďte (může to bejt třeba vaše babička) a nikdy nenavazujte kontakt sami se sebou, jinak můžete změnt budoucnost. Nevim jak ostatní, ale já asi nějakej čásek budu v hospodě chodit na hajzlik zásadně ven ke stromu! PS:Rok 2009 a v UK v pubu se smí kouřit? Něco mi ušlo?

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Inteligentní britská komedie, v hlavních rolích Oldman a Roth. Geniální pasáže, úžasný slovíčkaření, britská i archaická anglina a hlavně je to sranda. Na divadlo mě neužije, ale tohle jako film mě dostalo. Někdy si to musím pustit ještě jednou, protože ty slovní výměny jsou famózní a na mě jako na zastánce britský angliny fungujou jako balzám. Komedie se daj natočit bez prdů, hoven, fekálností, debilit, trapáren, parodií nebo vulgarit. Tohle je jedna z nich. Potlesk a klobouk dolů.

Přísně tajné! (1984)

Britská komedie, kerou natočili Amíci. Že to musí bejt hrůza? Tak to vůbec ne, naopak! Pánové Abrahams a Zuckerovi mi dlužej nový a čistý trenky! Desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla, parodie, úchylárny, a magořiny ve stylu Bláznivý střely. Už dlouho jsem se takhle nebavil a to mi ani nevadilo, že si dělaj prču z Východního Německa a němčiny obecně. Kráva v holinách, vepřový koule, tunel pomocí lžičky na kafe a sám už nevim co. Prostě plnej počet hvězd, tohle snad ani jinak nejde.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Malá vesnička Dongmakgol leží v horách kdesi v Koreji. Její až roztomile hloupí a buranští obyvatelé válku zatím nepocítili. Náhodou se ale ve vsi objeví tři vojáci ze severu, dva z jihu a aby toho nebylo málo, je tam ještě Amík kerej rozesmál stíhačku a jen tak tak přežil. Moc krásnej film ukazující absurditu válečnejch konfliktů, porozumění lidí a jakousi lehkost bytí. Z nepřátel se stanou kamarádi, a vesnice se nakonec i za velkou cenu zachrání. Tenhle film umí vytvořit katarzi a tentokrát se vyhnu i svýmu obvyklýmu rejpání. Je tam dost věcí přinejlepšim diskutabilních, ale je mi to fuk. Chci si užít ten pocit pohody, dramatu i adrenalinu, kterej mi tenhle snímek naservíroval. A asi si nechám zdát o Hye-jeong Kang, alias praštěnou holku s kytkama ve vlasech. Co mě udivilo je, že jí v době natáčení bylo 23 let. Ty tmavý oči a krásnej úsměv mi z paměti jen tak nezmizej...jako celej film.