Karate Kid (2010)

Naprosto fenomenální Jackie Chan a hodně zábavný Jaden Smith (být o pár let mladší, tak je to můj vzor!). Hudba, stylizace, střih, epičnost, emoce! Velmi příjemně strávené dvě hodinky :)

G. I. Joe (2009)

Tohle není béčko, tohle není ani céčko - pochybuju, že na tohle vystačí abeceda. Tenhle film je totálně ale totálně mimo. Otřesný Channing Tatum (ze striptérů prostě dobří herci nebývají), zoufalá Sienna Miller a opět ztrapňující sám sebe Marlon Wayans. Ubohý triky, ubohá akce a hlavně ubohá režie. Jediný Gordon-Levitt byl velmi příjemné překvapení (říkám vám, ten kluk je budoucí star). Mám strach ztoho, jak moc otevřeně to skončilo - no more please. Takhle corny šílenost si nedovolí ani v leckterých anime...

Bourneovo ultimátum (2007)

Věk přidal Bourneovi na kráse. Perfektní kamera a střih ( a když říkám perfektní tak myslím perfektní! - průskok oknem byl jeden z nejlepších záběrů, který jsem kdy viděl) Dobrá vizualizace, i zkušená režie. I když se Bourneovi filmy, točí více-méně dle toho samého receptu, i tak dokáže překvapit a ta chladná, ledová, nervydrásající atmosféra nezmizela ani ve třetím díle, možná spíš naopak vzrostla.

Bournův mýtus (2004)

bod dolů za finální, nepřehlednou, automobilovou honičku ;)

Nezapomeň na mě (2010)

film s (překvapivě) dobrým Robertem Pattisnem, který mi do role seděl a odehrál si to své a s (nepřekvapivě) špatnou Emilie de Ravin, která se sice zbavila otravného australského přízvuku ale nezbavila se své otravné herecké nátury, kterou ještě víc podkreslila otravná role, kterou hrála. Nacpat třicetiletou buchtu hrát studentku? vážně? Celý film, je propletený tragickými událostmi postav, s jediným účelem : Dojmout diváka. Dvě hodiny naprostého nesouvislého a nelogického děje, který nakonec vyvrcholí v překvapivý konec (nejlepší část filmu), který by měl být dojemný ale místo toho se vám na tváři objeví výraz hlubokého nepochopení a přemýšlíte co vám chtěl film vlastně sdělit. Autoři prach sprostě využili události 11. září lidem vnutili aspoň nějakou emoci pod kůži.

Eragon (2006)

aneb jak by vypadal Pán Prstenů kdyby se ho neujal Peter Jackson

Iron Man 2 (2010)

Robert Downey Jr. je Iron Man a je Tony Stark. Bez něho by ten film byl jen další komixovka s hrdiny a záporáky, s vítězstvím a odkazem pro děti. Náhrada Terrence Howarda za Dona Cheadle vážně zabolela, charismatem mu nesahá ani po kotníky. Akce celkem bezduše. Jak jsem řek, kvality Iron Mana má nasvědomí pouze a jen Robert. Těším se na Avengers

Saltová (2010)

Angelina je jediná herečka na světě, která dokáže utáhnout akční film. Má něco při čem jí každou akční scénu věříte. Na rozdíl od ostatních filmů toho žánru, nevíte čí příběh vlastně sledujete, na čí straně je, jaké má záměry a proč dělá to co dělá, ale chcete aby se jí to povedlo (snad už jen kvůli tomu, že nemá kalhotky). V tomhle je to malá revoluce. Dobrá akce a střih, nečekané zvraty v ději, přijemná stopáž a jistě i ten klasický námět Save The World! Nečekal jsem víc a dostalo se mi kvalitní podívané :)

Princ z Persie: Písky času (2010)

2 až 3 - přesně mezi - úvodní bitka byla super, Jake je sexy a efekty místy přestylizované ale přece jen to mohlo být horší. - No nesnáším postižení konců většiny filmů, které si hrajou s časem a který nacpali i tady. Podtrženo sečteno - je to sračka ale v pěkném obalu a dá se na to koukat. (možná hraje roli i fakt, že jsem těsně předtím viděl eclipse a ocenil jsem, že se ve filmu i něco děje :)