Tak tohle je můj život (1994) (seriál)

Veľmi som prežívala Angelin vzťah s Jordanom... až do chvíle, kým scenáristi nezačali tlačiť na pílu s moralizovaním a výchovou mladých dievčat, prípadne upozorňovať na sociálnu patológiu v spoločnosti. Od tej chvíle šiel seriál dolu rovnakým tempom, akým klesala charizma Jordana Catalana. Nepomôžem si, u mňa je to tak.

F jako falzifikát (1974)

Veľmi zaujímavé dynamickým strihom, ale čo nám to chcel Orson Welles povedať, zostáva nejasné. Alebo možno len zakryté nánosom lží a ilúzií.

Tajemství (2006)

Veľmi sugestívne. Akurát že všetko, čo vo filme odznelo, som už kdesi počula alebo čítala, takže to až také veľké tajomstvo nebude...

Kráska v růžovém (1986)

Nádherné 80s, vyžívala som sa. Keby som bola na mieste Andie, beriem Steffa, kašľať na uslintaného kamaráta Duckieho alebo na Blana so slabošským výrazom v tvári a maličkými rukami... No ale keď romantika, tak romantika a dokonca aj znásilnená (koniec mal pôvodne dopadnúť trošku inak).

Já a Orson Welles (2008)

Nemyslela som si, že Zac Efron je celkom schopný herec, ani to, že niekto dokáže tak skvelo napodobniť hlas Orsona Wellesa ako Christian McKay. Trochu však pochybujem o vykreslení Wellesovho charakteru, ktorý mal v spomínanom období 22 rokov; hrá ho o dosť starší herec, ktorý zapadá do obrazu narcistického a exhibicionistického bohéma zo scenára. Ja si však myslím, že táto predstava je prehnaná a keď sa k nej pridá Wellesova podrazáckosť, tak aj nespravodlivá (ale ktovie?). A ešte mi nesedí jedna vec – make-up a kostýmy, patria skôr do štyridsiatych rokov než do tridsiatych. Ale inak príjemný film z divadelného prostredia.

200 cigaret (1999)

* navyše za 80s oblečenie, fajn hudbu a empatiu s hostiteľkou. :)

Kitty Kornered (1946)

Ha, narážka na rozhlasovku War of the Worlds od Mercury Theatre (1938).

Diagnóza (2000) (pořad)

Asi najbrutálnejšia sa mi zdala časť o výmene bedrového kĺbu; odvtedy sa bojím, čo urobím, ak ju raz budem musieť podstúpiť. :)

Bryan Ferry: Live (2008) (koncert)

Bryana Ferryho mám rada od čias, keď pôsobil v Roxy Music a ani jeho sólová romanticko-sexy tvorba mi nie je neznáma. Vo Francúzsku v roku 2008 to síce bol koncert staršieho pána, ale aj vo svojom veku má Bryan Ferry dosť energie, kopu šarmu a neuveriteľne modré oči... čo síce s jeho hudbou nijako nesúvisí, ale pre niekoho (minimálne pre mňa) je to dosť dôležité. :) Potešil ma Lennonov Jealous Guy a ešte viac záverečná Love is a drug. A navyše ako pridaná hodnota tu bol ten šikovný mladý ryšavý gitarista, ktorý mi pripomenul Oscara Wilda – Oliver Thompson. Ešte si na neho posvietim.

Tanec v srdci (1992)

Prvý film Baza Luhrmanna je príbehovo zvládnutý dosť slabo, to si priznajme, no jeho gýčový, farebný, ligotavý, emocionálne exaltovaný a v každom smere prehnaný pohľad na svet jednoducho zbožňujem. Navyše, postavy, nielen hlavné, ale všetky, ktoré sa v Strictly Ballroom objavujú, sú veľmi osobité a svojím spôsobom originálne. Osobne tento film považujem za prvotinu ponúkajúcu malú ochutnávku svojich následníkov v Red Curtain Trilogy...