Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Nevěděl jsem, že to někdy napíšu, ale existuje lepší britcom než Červený trpaslík a Black Adder. Nechci tu plýtvat nějakými superlativy, podívejte se na několik dílů a udělejte si svůj názor. Nigel Hawthorne je v roli Sira Humprey Applebyho úžasný!

Je to soda (2005) (seriál)

Sprostší, akčnější a infarktovější než „Jistě, pane ministře“. Peter Capaldi aka Malcolm Tucker hraje skvěle, za bosse bych ho nechtěl. Edit: Porovnejte mezi sebou hodnocení na Čsfd a Imdb.

Tři dny ke svobodě (2010)

Pěkně natočený thriller, vadil mi pomalý rozjezd a deus ex machiny.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Pokud jste znalec Smithových filmů, skvěle si to užijete. Kde jinde uvidíte, jak si režisér a herci ze sebe a svých filmů dělají prdel?

Fakulta (1998)

Zábavný teenage horor. Scéna s americkým fotbalem a "Another Brick in the Wall" od Pink Floyd se mnou slušně zamávala.

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Snad nejkrásnější ukázka britského humoru, některé skeče překonávají i Červeného trpaslíka a Black Adder. Kdo mi bude tvrdit, že Atkinsonovo životní rolí bylo zahrání Mr. Beana, tak skončí v pekle mezi Němci a Francouzi! Velká škoda, že kromě Black Adder a nějakých novějších komedií toho Atkinson moc nenamluvil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jsem velkým fandou knih Harryho Pottera, vyrůstal jsem společně s hrdiny. Mrzí mě, že filmy (včetně sedmičky) jsou natočené pro dětské publikum. Velice nudné, dělané jakoby pro efekt. Na filmu mě nejvíc zaujaly anglické lesy. Edit: po druhé návštěvě kina zvyšuji hodnocení o jednu hvězdičku. Rozleželo se mi to v hlavě a na některé škrty v příběhu pohlížím jinak.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Nedívejte se na Monty Pythony, pokud je vám méně než 18 let! Tenhle seriál mě vychoval, napáchalo to na mně nedozírné škody. Chodím divným způsobem, nejsem schopný vyslechnout vtip až do konce a mým největším snem je jedna velká nekončící strangulace zvířat. Nechtějte dopadnout jako já :-)

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Film pro malé děti. Měl jsem takový divný pocit, že se to celé odehrává v jakési bublině. Kdo mě nechápe, toho pochopím.