• Romantický

Profesionálové (1966)

Pro mě lepší průměr, ale na čtyři hvězdičky to bohužel nedosáhlo. Mladá Cardinálová, byla roztomilá, ale moc šancí něco zahrát tu nedostala a Lancaster tu hrál nevyléčitelného holkaře, což mu sedělo. Ostatní mě chvílemi i dost nudilo. Dlouho trvalo, než se něco odehrálo a pak se toho naráz odehrálo až příliš, člověk se nestihl ani zhoupnout na židli a polovina mexické vesnice už neexistovala.

Miindo (2008)

Tak z tohoto počinu mám smíšené počiny. Herci se do svých rolí opřeli s vervou (někdy možná až moc). Každopádně pro mě to bylo v některých momentech přehnané. Vášeň, která zatemňuje lidem úsudek a láska až za hrob, dobře, ale ta nesmyslná rvačka v závěru byla zbytečná, takže jsem oběť nedokázala ani litovat, protože si za to vlastně mohla sama. Možná bych brala vidět nějaký realističtější dokument/film věnovaný Hyewon, protože její/jeho osobnost je pro mě dost zajímavá.. Za mě 60%, na čtvrtou hvězdičku by to dosáhlo, kdyby se tvůrci více namáhali i s vykreslením některých vedlejších postav. Takhle to všechno bylo v rukou tří hlavních hrdinů a to mi jaksi nestačilo.

Dorihwaga (2015)

Další příběh, který vypovídá o tom, co všechno vlastně ženy za vlády dynastie Čoson, nemohly ( v podstatě by bylo snazší vyjmenovat to, co mohly). Je překvapivé vědět, že nesměly vystupovat ani jako zpěvačky (to jim už pak moc možností opravdu nezbývalo). Tři čtvrtiny filmu mě to opravdu bavilo, ale poslední část, od pěvecké soutěže až po závěr mi přišla zmatená. Jakoby se tvůrci podívali na hodinky a zjistili, že to trochu přetáhli a je potřeba ten závěr co nejvíce zkrátit. Kvůli tomu a někdy tak trochu rušivému soundtracku (nejsem sice fanynka pansori, ale když už je o tom celý film, tak bych si to ráda poslechla bez rušivého hudebního podladění) zůstanu na slabších čtyřech hvězdičkách.

The Rise of a Tomboy (2016)

He Xiuvu, která studuje na univerzitě v Austrálii, by ráda jako svou závěrečnou práci představila program, který přesně určí, kdy se setkáte se svou první láskou. Její kamarádce, u které provedla výpočet, se její předpověď neosvědčila a jako správná vědkyně se rozhodne, že vzorec vyzkouší na sobě. Program jí však pošle do Pekingu, aby tu zjistila, že v lásce se na žádný vzorec spoléhat nedá...Ještě že to bylo tak krátké. Přestalo mě to bavit ihned po prvních deseti minutách. Dala jsem tomu šanci a po dalších deseti minutách se nuda dostavila znovu. Zápletka jednoduchá, hlavní hrdinka tupá jak sáně (i když měla být nejspíš geniální), její pohyby během tance připomínaly žížalu umírající na sluníčku a mluvila tak rychle, že se mi z toho zavařil počítač...V závěru jsem si řekla „O čem že to vlastně bylo?“ a ani spolupráce s korejským hercem úroveň filmu příliš nepozvedla. Hodně slabé dvě.

Inhyeongsa (2004)

Tak tady mě to trochu zklamalo. Začátek byl zajímavý, vývoj děje také, ale to bohužel někam do poloviny filmu, druhá část mě moc nebavila a jediný úsek, kdy bych mohla říct, že jsem se bála, byla první vražda. To ostatní jsem buď očekávala, nebo tak dlouho tvůrci natahovali část, kdy má přijít leknutí, že ve chvíli, kdy skutečně přišlo, to se mnou nic neudělalo. Jediné v čem se tu vyžívají jsou rozlámané končetiny a tekoucí krev. Čekala jsem víc a ještě do závěru jsem byla odhodlaná dát tři hvězdičky, jenže ten konec mi přišel tak naprosto zfušovaný, že jsem musela jít s hodnocením níž.

Lady L (1965)

Jedna z mnoha taškařic, s kterými se v té době roztrhl pytel, bohužel tato je z těch méně podařených. Nejvíc mě tu bavili vysmátí Japonci po boku Newmana a ti se tu mihli sotva na minutu. Jinak jeden z nejslabších filmů Paula, ale za to nemůže on, hrál co mu bylo zadáno. Sophie byla roztomilá a Niven okouzlující, ale jinak mám pocit, jako bych se dívala na něco, co naprosto postrádalo děj. Dobré na zabití času, když nechcete nad něčím příliš přemýšlet.

Seukaendeul - Joseon namnyeo sangyeoljisa (2003)

Průměrné ztvárnění Nebezpečných známostí, kde byla na škodu přílišná délka filmu a pro mě zřejmě i znalost románu. Na druhou stranu se psaného díla drželi vcelku dobře, tedy až na menší změny v rodinných vztazích jednotlivých postav, to vše však bylo spíše k dobru, než ke škodě, protože se tím film odlišoval od těch ostatních verzí.

Jeong sa (1998)

Až na tu šišlající Korejku, celkem zajímavý film o nevěře (to v Asii opravdu nikomu nevadí vady řeči?). Jinak ústřední dvojice fungovala výborně. Až chlapecky vypadající, i když po herecké stránce ještě ne zcela dokonalý Jeong-jae Lee a stále pěkná Mi-sook Lee, takový věkový rozdíl bych mezi nimi ani nehádala. Co mě často rušilo, bylo zvláštní sestříhání filmu. Jeden obraz je ukončen, abychom se do něho během chvilky znovu vrátili... Solidní tři hvězdičky a to i za to, že když se líbají, tak to i tak vypadá.

The Exception (2016)

Průměrný film s tematikou 2. světové války a s nádechem romantiky. Klasická, mnohokrát viděná love story mezi dvěma nepřáteli – v tomto případě poručíkem německé armády a židovkou, to vše završeno výkonem Ch. Plummra, který odjakživa výborně ztvárňoval aristokraty. Musím uznat, že jeho výkon mi v celém filmu přišel nejlepší. Jinak začátek, kde se neustále někdo svlékal, mi v tomto případě dost vadil. V duchu jsem si říkala, že jestli to bude pokračovat v podobném tónu, tak to asi nezvládnu, ale kdesi od prostředka filmu se začalo něco dít, a tak jsem se nad tímto dílem slitovala a dávám tři, i když dost slabé hvězdičky.

Gyeolhoneun michinjishida (2002)

Téma není ničím zvláštní, v tomto případě však okořeněné o řadu odvážných scén. Ona je vdavekchtivá žena, která se žene do sňatku střemhlav a on zapřísáhlý starý mládenec, který si rád užije, ale na nějaké to vázání se k někomu není. Výkony obou herců však byly dostačující k tomu, aby udržely mou pozornost a hlavně závěr filmu nebyl nijak vyhrocený, prostě to končí tak, jak by to asi ve skutečném životě dopadlo.