• Romantický

Pureun sogeum (2011)

Pro mě již mnohokrát viděný příběh o jednom ztroskotanci ke kterému se připojí další a vznikne mezi nimi zvláštní pouto, které by se mohlo definovat slovem láska, ale také popsat větou, že si vlastně zbyli a tudíž neměli na výběr. Tři solidní hvězdičky.

Hjakuen no koi (2014)

Náhled do života jedné japonské lemry, která se poté co jí život udělí několik pořádných ran přímo do žaludku, rozhodne, že teď to bude ona, co bude ostatní mlátit pěstí. Sakura v některých záběrech vypadala jako chlap a někdy až neuvěřitelně odpudivě, přesto jsem se od té její asociální třicátnice nemohla odtrhnout. A ta řada divných postav kolem ní...bašta. Realisticky pojatý příběh, který nic nepřikresluje a nežene do absolutního happyendu. Jsou to slabší čtyři, ale za výkon hlavní hrdinky tu čtvrtou prostě dát musím.

The Limit of Sleeping Beauty (2017)

Nemám nic proti psychofilmům, ale z toho blikání se mi až motala hlava a ta variace na IT, alias hereččino skryté já? No, tak to jsem nepobrala. Dostala jsem se až do poloviny filmu a přemýšlela jsem, jestli nemám začít popotahovat myší a urychlit tak konec. Vydržela jsem a....ani druhá půlka to nezachránila. Jediné na co jsem musela myslet, bylo, že mi je fakt líto té herečky, co se tomu propůjčila. Rada na závěr: nepouštět si to před spaním, je možné, že se nevyspíte.

V pasti (2018)

Další z variant konce světa, kdy jen matně tušíte, kdo za to vlastně může, ale stejně, jako hlavní hrdinové, ani vy ho nevidíte, protože by se vám určitě něco ošklivého stalo...

Gantz: O (2016)

Tedy to byl nářez. Rychlý spád, krátká stopáž a příběh s posláním o tom, že pár přátel stačí mít... ale to odbočuji. Po zhlédnutí několika animovaných filmů s podobnou apokalyptickou tematikou, mě tento doslova přibil k obrazovce a já si říkala „kruciš“ co musel kdo zažít, že vymyslel takový množství různých odpudivých kreatur. V podstatě jsem si na konci řekla, že bych chtěla další díl, který by měl podobný spád a náboj. Čtyři hvězdičky, pět dát fakt nemůžu, protože vím, že na to dlouho vzpomínat nebudu, ale udrželo to mou pozornost po celou dobu, což se moc často nestává. Jinak, hlavní postava na 17 let moc nevypadala..

Kanodžo ga sono na o širanai toritači (2017)

Poměrně odvážné scény a znovu opakovaná problematika submisivity asijských žen (hraničící až s naivitou a přehnanou oddaností), kterou musí hlavní hrdinka někde nebo na někom vybít. Tímto katalyzátorem se stává její podivný spolubydlící, který jí v podstatě živí a proto, aby byla šťastná je schopný udělat cokoliv.

Širajuki-hime sacudžin džiken (2014)

Další z příběhů, na který se dá dobře dívat, ale moc dlouho na něj vzpomínat nebudete. Jako se to stalo v mém případě. Teprve po první třetině jsem si uvědomila, že už jsem to vlastně asi jednou viděla a to jsem tehdy ještě lustrovala net, abych našla OST. Každopádně zajímavý exkurz do problematiky k čemu všemu je dobrý/zlý internet a jak může ovlivnit úsudek lidí.

Seuta : binaneun sarang (2012)

Žila byla jednou jedna slečna s hrozně velikými brýlemi, ale jinak to byla kóča a ta se po patnácti letech vrátila z USA, aby posluhovala své kamarádce z dětství, která se mezitím stala K-popovou hvězdou. Tato hvězdička tajně miluje jistého zpěváka Romiho, který kromě jiného zpívá strašnou angličtinou a rozhodně nemiluje onu zpěvačku. Toť asi vše podstatné, jinak se tam střídá jedno klišé s druhým a je to docela nuda. Ale už jsem zažila horší.

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Zajímavá animace, zajímavé efekty, povědomý, mnohokrát natočený příběh a zvláštní postavy mužů, které od pasu dolů vypadaly jako dobře vypracovaná těla žen v latexových oblečcích. Ale v celku to mělo spád, tak proč ne...