Na ostří nože (1997)

Velikánske prekvapenie pre mňa. Na film ma nalákala kratučká televízna upútavka, hlavne výprava a kamera. Poćas celého filmu som nemohol spustiť oči z Anthonyho Hopkinsa, veril som mu každé slovo. Trošku mi bolo ľúto toho, že film smeroval celý ćas ku konfrontácii s medveďom pričom hlavná myšlienka filmu bola úplne iná. Film ma ale totálne zaujal a nemohol som z neho spustiť zrak až do konca.

Nejhorší obavy (2002)

Jack Ryan je pre mňa Harrison Ford. Hon na ponorku, je síce kvalitnejší film ako filmy s Fordovým Jackom Ryanom, no Harrison Ford a Alec Baldwin...a teraz tu máme aj Bena Afflecka ako Jacka Ryana. Ben so svojím niekoľkovýrazovým hereckým repertoárom tu prekvapivo podáva vskutku skvelý výkon. Za zmienku stojí aj výkon Morgan Freemana či James Cromwella, Lieva Schriebera. Prvotriedny akčný triler.

Next (2007)

Tento film som sa rozhodol vidieť lebo mám rád Nicholasa Cagea a Philipa K. Dicka, a ich spojenie vyšlo prekvapivo dobre. Scéna ako Cris uniká z kasína v Las Vegas je skrátka perfektná. Kiežby to aj v skutočnom živote tak fungovalo. Jediné, čo ma sklamalo a ubralo piatu hviezdičku, bol trochu lacný koniec.

Noční dravci (1981)

PONAUČENIE:nepodceňujte americké akčné filmy 80.rokov. Film distribuovaný spoločnosťou so zaujímavým názvom ŘITKA Video nemá núdzu o silné momenty. Rutger Hauer svojou charizmou ripomína Christophera Walkena v najlepších rokoch, dvojka Sly-Williams nie je typickým príkladom televíznej zábavy, ale o to viac stojí za to. Navyše to má veľmi silný koniec. Stojí za pozretie, hlavne netreba od filmu nič čakať, potom budete príjemne prekvapení.Odporúčam

Noviny (1994)

Ťažko to popísať, nebolo to zlé, ale Keaton a Close museli ísť stranou, pretože podstatne zaujímavejšie postavy hrali Robert Duvall a pochopiteľne Randy Quaid. Zaujímavé, miestami hektické, ale dejovo priemerné. 3 a pol hviezdičky.

Ostrov (2005)

Človeka až zamrazí pri predstave, že takto by mohol fungovať obchod s ľudskými orgánmi. Steve Buscemi a Sean Bean vo svojich typických úlohách, skvelá kamera, vynikajúce triky ako napríklad naháňačka po diaľnici medzi vypadávajúcimi oceľovými nápravami robia z tohto sci-fi film, ktorý sa určite oplatí vidieť viackrát.

Osudový dotek (2004)

Tento sci-fi thriller nehýri hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov, ale stojí na zaujíavom príbehu plnom nečekaných zvratov

Ozvěny mrtvých (1999)

Námet je veľmi podobný Blízkym stretnutiam tretieho druhu v kombinácii so Šiestym zmyslom, takže by sa dalo očakávať, že Ozveny mŕtvych neprinesú nič nové. Opak je však pravdou. Filmu dominuje skvelý herecký výkon Kevina Bacona, film sa nepohráva s tradičnými horrorovými ľakačkami, stvárnenie je miestami až Kubrickovské (scéna s hypnózou). Treba vidieť.

Pavučina snů (2003)

Knihu som necital,ale po zhladnuti filmu uz ani nemam chut. Film niesol typicke Kingovske znaky - partia deti, ktori sa v dospelosti musia postavit zlu aj striedanie minulosti a sucasnosti. morgan freeman sa do role plukovnika Curtissa absolutne nehodil, vyriesenie jeho postavy bolo lacne, samoucelne. A "lasicky", ktore vyliezaju z..., no hroza. Ale kupodivu som v tom filme nasiel nejaky mne nejasny dovod preco som ho dopozeral, mozno kvoli Kingovi, aj ked nezda sa ze by to bolo velmi verne kniznej predlohe...dal by som tri hviezdicky ale Duddits mi sepka ze pana Sedeho by to mohlo nahnevat.

Pevnost (1983)

Jurgen Prochnow v prekvapivo pozitívnej roli:) Čo mi aź dych vyrazilo bolo maskovanie Iana McKellena, vyzeral presne tak ako vyzerá teraz, maskéri pri jeho "ostarovaní" odvietli dokonalú prácu. Veľmi zaujímavý príbeh, zopár dejových nejasností pravdepodobne ponechaných na divákovu predstavivosť, miestami dokonalé zábery, Scott Glenn so svietiacimi očami, Alberta Watson v evinom rúchu, to všetko si človek po pozeraní tohoto filmu odnesie. Čo bolo ozaj zvláštne bola hudba skupiny Tangerine dream. Bola výborná, ale ako keby nesedela do tohoto filmu, miestami geniálna a miestami úplne menila atmosféru scény. Ian McKellen sklonený nad písacim stolom, za ním sa zakráda v oblaku dymu príšera a hudba ako keby cestoval za slnečného dňa na lodi:) Ale film zanechal veľmi dobrý dojem.