Zmrzlá planeta - Série 1 (2011) (série)

Brutální podívaná na velkoplošné OLED TV. Kde se hrabou nějaké vysokorozpočtové filmy oproti těmto krásným záběrům. Neuvěřitelné co matka příroda dokáže.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tak to byla nejstupidnější reklama na Sony a Breitling, jakou jsem kdy viděl. O stupiditě únosu nebo dokonce samého filmu netřeba ani hovořit.

Nattevagten (1994)

Tak tohle mě bavilo. Ze začátku poklidné tempo, které ale nenudí a v půlce začne ten pravý chladný thriller. Prostředí márnice jen přidává na hustotě krve v žilách, která někdy opravdu tuhne. No a ten úplný konec s knězem je jen třešničkou na dortu.

Liga spravedlnosti (2017)

Ještě tam chyběl Terminátor, Chuck Norris a Šmoula Silák...

VALL-I (2008)

Pro děti pohádka. Pro dospělé horor...

Let's Dance (2019)

Tepláková mafie, co skáče jak tlupa opic v pralese, protože to je teď cool. Vedoucího castingu bych nakopal do držky, za ten výběr extrémně nesympatických herců. Děj naprosto o ničem, nepobral jsem co ten film má vlastně sdělit. Jednu hvězdu za baletky, které opravdu něco umí, a před nimi smekám.

Skrytá čísla (2016)

Utlačované černošské matematičky zachraňují NASA...až na to, že takovou problematiku řeší z většiny fyzikové. Trajektorie, které dnešní superpočítače NASA počítají desítky i stovky dní, spočítá borka z hlavy na tabuli během minuty. Sice se nikde neřeší třeba odpor vzduchu, zakřivení zemského povrchu, geomagnetické vlivy, sluneční vlivy, zvyšující se tihové zrychlení při přiblížení v závislosti na poloze rakety a dalších asi 100 problémů, které je třeba vyřešit. Ale zato se opakují důležitá slova, jako binární, Eulerova metoda, diferenciální, parabola, atd. A taky jsem ještě neviděl výpočty vedené v km/h, vždy se počítá v m/s, v případě odborníků, jako jsou ti v NASA v ms^-1. Ale jako rasově pozitivní pohádka a pro dementní amíky je to vrcholné dílo.

Strýček Tonton (2016) (seriál)

Cílová skupina pořadu by měla poslouchat hlavně srozumitelnou češtinu, což je v předškolním věku nejdůležitější. Tento pořad ani neučí cizí jazyk, jen komolí ten český. Navíc francouzský jazyk, který bude za pár let zbytečný, protože ve Francii bude úředním jazykem arabština, je zbytečné se učit. Ale chápu, že dotace z EU se musí využít na pořady tohoto typu, takže je vlastně třeba si vážit toho, že se vysílá francouzsky a není takový pořad v ČT například v té arabštině, nebo v nějakém africkém kmenovém dialektu. Zatim...

Máte slovo (2008) (pořad)

Vyčpělá, vrásčitá Jílková si pozve důležité hosty, člověk by předpokládal, že proto, aby řešila důležitá témata. Ve skutečnosti z diskuze dělá komedii, chtějíce být nesmírně vtipná, chytrá a středem pozornosti. Pořad zachraňují pouze hosté, kteří se snaží mluvit k věci...pokud je tedy ta vrásčitá domina pustí ke slovu.

V jako Vendeta (2005)

Komentář 14 let po premiéře v době covidové...až děsivě reálný film z dnešní doby a z blízké budoucnosti do které zřejmě vstupujeme. Teď by ho měly vysílat v hlavní vysílací čas všechny světové veřejně dostupné televizní kanály, ať se lid probere a uvědomí si, jak jej vlastně ovládají média. A hlavně: "People shouldn't be afraid of their goverment. Goverments should be afraid of their people."