• Western

Pátá vlna (2016)

Jelikož jsem tenhle film viděl až po přečtení zdejších recenzí,očekával jsem nepříliš zajímavý apokalyptický thriller,kterých bylo v poslední době natočeno mnoho. Ale tenhle film měl poměrně zajímavý námět,který by se ovšem jen těžko dal nacpat do 111 minut. A tak režisér musel proběhnuvší čtyři vlny emzácké invaze trochu oškubat,aby se do stopáže s hlavním příběhem vešel. Pátá a finální vlna měla také poměrně zajímavý námět i když se divák vlastně moc nedozvěděl,proč by nástrojem vyhlazení lidstva měly být zrovna děti. Přesto mne ani tahle část filmu nenudila. Navíc si myslím,že Chlöe odvedla velmi dobrý výkon,když celý film odtáhla v podstatě sama. Spíš bych dal asi 3 a půl.

Krvavá odplata (2005) odpad!

Snad by mi ani nevadila indiánka křížená s černochem,kdyby tenhle film měl alespoň něco,pro co by se na něj dalo vůbec koukat. Můj zatím nejhorší filmový zážitek tohohle roku.

Zvuky temna (1977)

Přiznám se,že neznám definici pojmu "giallo", ale jako thriller se mi tento snímek z Fulciho dílny zdál poměrně zdařilý. Dle mého názoru film hodně držely velmi dobré herecké výkony v čele s charismatickou Jennifer O'Neill,která mne o svém herectví přesvědčila už v thrilleru z psychiatrické léčebny "Osudná smlouva". Plný počet nedávám snad jen proto,že se mi zdálo jako by film v několika místech ztrácel tempo a atmosféru. Ale jinak všem co neviděli-doporučuji.

Raptor Island: Ještěři útočí (2004) (TV film)

Asi vše už tady bylo o tomto "díle" řečeno, ale neodpustím si poznamenat, že kdyby všechny armády byly jako tahle jednotka potřebující tisíce nábojů k zastřelení jednoho třímetrového raptora, mohl by svět žít v míru protože by zbrojní průmysl nestíhal vyrábět. Jedna hvězdička je za závěrečnou přestřelku, ta byla opravdu exkluzívní.

Srážka s kometou (2007) (TV film)

Ačkoli jsem před celkem nedávnou dobou několik katastrofických dílek vymazal myslím,že tohle si ponechám. Film mne zaujal nápadem umístit první akční část hned na začátek,když střed vyplňují slovní šarvátky mezi vědci a deprimující záběry na ukazatel percentuální možnosti zásahu země kometou. Závěrečná,apokalyptická část je hodně zkrácena,ale na druhou stranu asi všichni jsme viděli 2012,tak co by nám mohli britové ještě nabídnout. Můj názor je,že z toho co v poslední době na katastrofické scéně vyvřelo,tohle není ani zdaleka nejhorší.

Heavy Metal: Tvrdší než život (2006)

Jak už tu bylo řečeno podchytit za dvě hodiny historii Heavy Metalu je zhola nemožné. Přesto se dle mého podařilo tvůrcům v náčrtu popsat existenci a vznik tohoto hudebního žánru tak,aby jej mohli shlédnout i nefanoušci této hudby. To je samozřejmě má domněnka, jelikož se řadím do kategorie příznivců. Film však obsahuje kromě dobré muziky,hodně dobrých hlášek a také některá fakta,která mnoha lidem nebyla známa. Celou dobu jsem neodtrhl oči ani uši od obrazovky a myslím,že se na film rád podívám i znovu.

Bonin: Dálniční vrah (2010)

Film o Williamu Boninovi mi trochu přišel jako dokument. Jediné,co se režisérovi docela povedlo bylo zachycení narůstajícího Boninova šílenství. Tři hvězdy za snahu.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Asi už stárnu,ale já si tenhle kousek docela užíval. Už téma napadení země mne zaujalo a Guillermo Del Torro sliboval záruku jisté kvality. Nebudu to natahovat,prostě jsem na to vejral s otevřenou hubou,až mi uniklo,že ke mně přišla návštěva. Po dokoukání musím konstatovat,že jsem už viděl spoustu větších zhovadilostí,co se v poslední době vyrojily v tomhle ranku. Jediné co mne zaujalo(asi je to kravina),ale jak těch pár vrtulníčků nese jaegera,když normálně má helikoptéra ve větru problém s pár traverzama. Rona Pearlmana bych si asi dokázal představit spíš jako pilota některýho z Jaegerů. Ale jinak docela dobrý.

Evilenko (2004)

Jen těžko lze vtěsnat do 111minut profil někoho(něčeho) takového jako byl Andrej Čikatilo. Přesto bych řekl,že mne film příliš nenudil. Asi bych mu dal tři hvězdy,ale čtvrtá je za výkon Malcolma McDowella. McDowell je ve filmu snad ještě odpudivější a úchylnější, než sám Čikatilo. Když si na něj vzpomenu vždycky mi naskočí husí kůže. Perfektní výkon !

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Myslím, že o tomhle dílku tady bylo řečeno všechno. Neodpustím si ale poznámku, že se dle mého názoru Věře Chytilové podařila poměrně trefná sonda do duše malého českého národa. Já jsem se smál jako blázen, ale když to běželo podruhé, tak mne tak napadlo, jak bych se choval asi já v té době,v tak skoro idylickém prostředí. Asi by mi hráblo a choval bych se podobně jako protagonista filmu. Dneska je to jiné, kdybych přišel k tolika penězům,zatajil bych to i před příbuzenstvem, aby mne nesejmuli i s celou rodinou. Jinak hlavním tahounem filmu jsou herecké výkony, dokonce i ve vedlejších rolích, kdy mi všechny akce přišly naprosto přirozené a nenásilné na rozdíl od některých slovutných děl české kinematografie poslední doby.