Predátoři (2010)

Na můj vkus jsem si až přiliš často musel říct "proč??". Logika (obzvláště v jednání postav) byla občas hodně tristní. Celkem zklamání. Jednu hvězdičku navíc dávám za scénu, kdy vojáci poprvé spatří horizont :)) Btw. Enšpígl má dobrej komentář :)

Muž, který nebyl (2001)

Víc ani chlup, prostě mě to nijak nezaujalo. Ztotožňuji se s komentářem golfisty.

Dokonalý únik (2009)

V příběhu najdete spoustu momentů, které jsou natočeny tak, aby vás navedly na nesprávnou cestu a "ve skutečnosti" by se jistě odehrály jinak, přesto jde o skvělou podívanou s vygradovaným tempem. Outstanding ;-)

Všichni prezidentovi muži (1976)

Tento film mě hodně zklamal. Naprosto chápu, že byl v roce 1976 tak úspěšný a oceněný, ale pro současného diváka, který není zrovna studentem amrické historie nabízí spíše jen změť neznámých jmen a zmatený popis jejich zapojení do veleznámé aféry. Úplně nejvíc mě však zklamal konec filmu. V celém jeho průběhu dostávají sympatiční novináři políčky od vlády i jiných médií a vy se těšíte až jim to na závěr konečně natřou. Jenže právě tato část je odbyta několika "titulky" o zatčeních a rezignaci Nixona v poslední minutě filmu. Je to totiž ta část, kterou všichni v 70. letech dobře znali, protože to už "to" vyplavalo na povrch a všichni to rozmazávali v médiích. Jenže dneska to tam velmi velmi chybí. Kvalitu tohoto filmu nepopírám ale tím, že byl natočen bezprostředně po aféře ztrácí svoji nadčasovost, kterou musí každá filmová klasika bezpodmíněčně obsahovat.

Náhradníci (2009)

Úžasná myšlenka, dechberoucí začátek.....pak se to klasicky zvrtne a jde to dolů. Neříkám, že jsem z tohoto filmu nadšen ale více než kdekoliv jinde zde platí: jsem rád, že jsem to viděl.

Gran Torino (2008)

Neříkám, že je to špatnej film, ale vidět znova bych to fakt nemusel.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pokud si dokážete přestat klást otázky "proč tohle může a tohle ne", "proč to udělal takhle a né jinak", zkrátka pokud přetanete trochu myslet a budete se soustředit na tu vizuální podívanou budete se skvěle bavit a dokonce se občas i zasmějete. Rozhodně doporučuju....a určitě to stihnětě, dokud to dávají v kině. Na velkym plátně je to vizuální orgasmus ;-)

Pařba ve Vegas (2009)

Pecka! Chytré dialogy a kromě tygra i uvěřitelné, přesto crazy a velice vtipné. Důkaž, že i střeštěná komedie se dá natočit na solidní úrovni a není potřeba zcela vypnout mozek, aby si jí člověk mohl užít.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Byla by to úžasná podívaná nebýt těch příběhových a logických kixů. Bylo to jako bych spal ve škole, zdál se mi krásný sen ale najednou někdo zaryl nehty do tabule. Aaaaagh. Záchrana od nenáviděného bratra odůvodněná: "tebe můžu zabít jenom já", ale asi někdy příště...už mě po tolika šocích ani moc z míry nevyvedla. Škoda mohla to být pecka se vším všudy.