Vrátná (2020)

Zmydlí tří chlapy a ani se u toho nezapotí....Oni si najme vražedné padouchy a asi v konkurzu ukazovali, jak se umějí profesionálně prát...a každý blbec uvěří, že Rembrandt stojí pár korun... A prostřelené břicho je máček, tedy "to je dobrý". To už nemohlo být hloupější. Jedna za výběr lokace.

Utop se, nebo plav (2018)

Komedie to byla asi tak 15% filmu, zbytek byl žalostný pohled na aktéry i na dnešní Francii. A to si tvůrci odpustili tu vyžadovanou politickou korektnost, jenom jeden z "kamarádů" byl Afrofrancouz. Tyhle trosky asi nejsou vzorem EU a výhra medaile je jenom snaha udržet komediální linku, ale jinak nic. Herci obstáli, (Mathieu Amalric se z bondovského padoucha změnil v trosku úžasně), nápad by originální a nevleklo se to. 3 hvězdy a jedno zhlédnutí stačí.

Střípky (2021)

50% nelze, tak dvě hvězdy. Sice dobře natočené, zdánlivě z reality, ale dva policajti se de facto ze svého případu málem pominou. To ale až tak normální není a Malek se v závěru choval jako puberták a nikoliv. jako detektiv. Navíc důkazů pomálu a vrah kde asi tak? V záběru stíhané běžící dívky vidíme jiný vůz a dívku zřejmě už dlouho sledoval, jak věděl, kdy chodí běhat? Náhoda? Opět? Možná..Kritika kariéry přes katolictví byla zajímavá, arabští migranti, co kašlali na práci ještě zajímavější. Přesto nudné, táhlé a bez vyvrcholení..

Čističi vesmíru (2021)

Výborné triky, očekávaná podívaná pro děti 10-12 let, oslava korejského nacionalismu a očekávaný příběh přeplněný šťastnými konci v několika vrstvách. Má to spád, pohled na kapitánku musí potěšit i 17-ti letého. Padouch (Gates, Bezoš, Zuckerberg Dorsey - vyberte si, protože je to o nich), si samozřejmě hraje na Boha a ve vodopádu ušlechtilých slov se skrývá obyčejná hamižnost a vražedná nenávist. Herec vybrán skvěle, triky udělány výborně, hvězda za něj navíc. Hudba mě minula, ale nerušila. Ve 4K to musí být ještě o něco lepší, ale stačí to vidět jednou. Mohl bych tu vypsat všechny vykrádačky ať už filmového světa sci-fi nebo seriálového, ale tak to bude i u dalších podobných děl. Kdo hledá zábavu a netrvá úkorně na umění, tak bude spokojen.

Parchanti (2010)

Nadsázka, padouch a hrdinové, bleskové tempo, šťastný konec a peníze lítají vzduchem. Provedení špičkové, námět pro děti, herci skvělí. Bod za to, že někdo se bojí, že CIA byť v komiksu si dělá, co chce.

Čtyři bratři (2005)

Dnes by si nikdo netroufl takový film natočit. 2021 po BLM, volební šaškárně a potickokorektním terorismu, který v USA vládne takový film už neuvidíme. A přitom vidíme přesně, jak svět vypadá: Hodní a zlí a barva pleti je vedlejší. Výborně zahrané, s napětím a spádem, s věrohodnou zápletkou a koncem, který život přináší. Za výhru se platí. Honička na sněhu nezapomenutelná a ti tichounce hrající the temptations- papa was a rolling stone (1972), to bylo něco.

Nadějná mladá žena (2020)

Ukázka, jak funguje zglobalizovaný systém. Lidský život v něm nemá cenu. Hudba mě neoslovila, Carey Mulligan je tu neskutečně výborná. Kdysi dávno v jednom francouzském filmu (Bestie musí zemřít 1969) odezněla věta, že aby zemřela bestie, musí zemřít i člověk. Tady se to přesně naplňuje.

Vykopávky (2021)

Stará dobrá Anglie v doslova poetické filmu s vynikajícím hereckým obsazením. Velmi oceňuji s jakou surovosti autoři ukázali ty "pracovníky muzeí", kde jejich osobní zájem byl téměř nade vše. Psát o Lily James by znamenalo utopit se přívalu nekritických superlativů, Ralph Fienes výkonem pokukoval na Oscara, Carey Mulligan předvedla dech vyrážející výkon. Nádherná kamera neplýtvala sentimentem a nesklouzávala ke kýči, byť vybrané scenérie k tomu vybízely. Pomineme-li poučný příběh o skutečném odhalení části britské historie a navíc na pozadí blížící se války, pak film plyne uklidňujícím tempem, zvraty v něm jsou nedramatické, příhodné, i poznání homosexuality a krachu manželství je tu nenásilné a smutné tak, jak by mělo být.Hudba příjemně stoupá filmem a konec je v čase, kdy uspokojení diváka vrcholí. Co si od filmového díla přát víc.

Pod žhavým sluncem (2020)

Jednoduché, předvídatelném, milé, úsměvné a tu s nejhezčí postavou nikdo nesbalil... Jinak tuctovka, kterou za 10 minut zapomenete, hvězda navíc za to krásné léto a za fakt, že i mladí Italové musejí pracovat. (černí a asiati nebyli na natáčení přizváni, tak to si musejí tam vyřídit sami)

Pod bodem mrazu (2021)

70% byť výtka je tu jasná. Převoz nebezpečných vězňů má jasně stanovený protokol všude, tady si filmaři vymysleli "nová pravidla". Opačně lze říci, že je ve filmu nápověda, proč a kdo dříve, než přijde konec. Jinak velmi dobrá kamera, profily vězňů ukazují, že tam "omylem" nikdo není (výborně zahrané) a hlavní hrdina je trouba, ale jinak férovej chlap. To nádherný jezero byl záběr... mrzl jsem s herci.