Poker Face (2022)

Nebylo tak hrozné, ale přepadení miliardáře bylo spíše komické, než reálné, tihle lidé bezpečnost nevypínají a jsou napojení "panickými" tlačítky na ochranky. To tu dost selhalo, když to měla být superfirma na sledování pro vlády. Herci jinak šli, příběh umírajícího, co chce dělat dobré skutky je také možný, lokace zajímavá, ale vleklo se to. Dám 50% a stačilo vidět jednou.

Krycí jméno Banshee (2022)

Ona ta zdánlivá nudnost byla spíše odrazem reality, jak mizerní lidé dělají v CIA tuhle práci a jak snadno podělají, co mohou. Hlavní hrdinka je sice přestřelená, ale je to takový sen boje Davida s Goliášem, navíc doplněný další emacipovanou a tak to není až tak stupidní. Co je divné, že to prostě nemá ten konec, který se čeká. Že by rozuzlení bylo v díle 2? Když to nepřinese peníze, dvojka nebude. Za chybu pokládám až příliš snadné odhalení hackera a vpád k němu. To bylo přiblblé a nedivím se rozzuřeným odpadům, ale jinak si to těch 50% ode mne odnáší, protože fanada žánru si pokouká a film ho neurazí.  A odpustili si všechny ty nucené propagace, které filmovou tvorbu s USA deklasují na komunistické "Woke" idiotismy.

4 gauneři (2022)

Dobrá blbina, která volá po 2. dílu. Zčásti parodické, zčásti míněno vážně, ale především skvělé bitky v atraktivním prostředí plného hezkých hereček a dobře vymaštěných hrdinů. Nečekejte umění a získáte slušnou oddychovku, u které se dá i smát. 55%

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Jsem zcela neobjektivní. Pavel Kříž mi je tak děsivě nesympatický, že nemohu seriózně film ocenit. Přiznávám se.

Předávkování (2022)

Ano je to díky drsnosti, surovosti a ukázané bezohlednosti od "drogařů" vůči komukoliv výborně udělaný film. Také ukazuje, jak jsou policajti omezení, když převoz vrahů realizují civilními auty, když si ani nezjistí silniční uzavírku a počet přehmatů by mohl pokračovat. Předvádět svědky v TV bylo už i na mě moc. Proto jsem přemýšlel, zda je to kritika policie a jejích nevalných výsledků (počet mrtvých policistů je totiž až extrémní), a zda je to kritikou "muslimských" rodinných zásad, kdy na základě ctvi vraždíte děti a ani pořádně nevíte proč. Tohle "obohacení" Evropy je děsivé, a za tuhle kritiku si lim zaslouží 70%.Jinak jde o tuctový námět, takových "gangsterek" se na točilo.. ale je dobré dnes tu politikou "nových sídlišť" promítnout. Francie a celá EU se tváří, že problém není. Je větší, než film nenápadně nastínil.

Inherent Vice (2014)

Pokud někdo chce vědět, proč jsou USA čím dál více společensky v maléru, tak roky 70 to zahajují a nástupem Bidena, který div neprohlásí Republikány za hitlerčíky to vrcholí. Zdánlivě to nemá s hodnocením filmu nic společného, ale přesně to se v něm odráží. (Všimněte si té kritiky policie, to nemá chybu!- platí to pro Česko jak vyšité). PHOENIX JE EXELENTNÍ. Na jeho výkonu zdánlivého blbce a feťáka ten film stojí a vše je jen kulisou kolem něj, která se už 50 let nemění od podnikatelské sprostoty po drogy a mizerný státní aparát. V Kalifornii je toho navíc hodně špatné i proti jiným státům. Brolin nezklamal a jedna hezká nahotinka film osvěží. Hudba té doby se filmem jen plíží, stejně jako hlučné káry, které mizí v zapomnění kdysi Velké země. Stopáž je nebezpečně dlouhá, ale nenudí. Dnešním mladým lidem tenhle film moc neřekne a kasovním trhákem se nestal. A nevidět ho je chybou. Za mě 75%.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Dlouho jsme váhal... výborní herci, zajímavý scénář..nakonec jen dvě hvězdy, protože ta zápletka mě svým způsobem vlastně nebavila. A nebavilo mě toto pojetí západního života, které možná takové opravdu je, ale to potom není, o co stát.

Von Ryanův Expres (1965)

Zaujalo mne to již dávno, když jsme film viděl poprvé. Podruhé to stále bylo na ty 4 hvězdy, byť prvotní okouzlení trochu vyprchalo, ale stále to stálo za to.

U tebe nebo u mě? (2023)

Tohle se fakt moc nepovedlo. Příběh dvou hlavních hrdinů je těžko uvěřitelný, jejich role jsou tuctové, role synáčka přihlouplá, vše je předvídatelné až to bolí. Romantika žádná, komedie to snad ani náhodou a to zajímavé je jen to Porsche, co se tu vypůjčilo. Dá se to vidět, ale za 10 minut nevíte , o čem to bylo a oba hlavní hrdinové jsou herecky nejen zestárlí, ale i o dost horší. Slyšel jsem za celý film tři písničky? Nebo ty ostatní byly tak blbé, že jsem je nevnímal? 20% a to s odřenýma ušima.