Na hraně zítřka (2014)

Já vím, že Na hormice tu už bylo, ale tohle má grády, skvělé herecké obsazení, chytrou zápletku a reálné rozuzlení. Dal jsem si to několikrát a asi si to ještě jednou pustím. Jedna z posledních rolí Billa Paxtona (zemřel 2017) dokazuje, že to byl výborný herec. Ostatně výbornými výkony s to jen hemží.

Interstellar (2014)

Já byl nadšen, kolega otráven. Tak to je vizitka Nolana. U Dunkerku on byl nadšen já otráven. Opět vizitka Nolana. Nejvíc se mi líbila role nadšeného svazáka Matta Damona. Takhle totiž fungují všichni. Matthew McConaughey tu má slušnou roli (vedle mnoha jiných naprosto úpadkových) a celkový námět tohoto sci.-fi je originální. Délka filmu je sice na diváka zátěž, ale občas se to vydržet dá. Tady to za to stojí.

Sherlock (2010) (seriál)

Po třech letech jsem si to pustil vše znovu. Na pěti hvězdičkách trvám.

Bourneův odkaz (2012)

Nedoceněný díl, který pokládám za podstatně lepší než následný díl s Damonem. Navíc myšlenka výroby agentů je tu dotažena na další level a to je rozhodně zajímavější jak neustálý boj s nějakým ředitelem CIA. A mezi hlavními hrdiny to jiskří a dává tomu i takový ten malý romantický náboj. Škoda, že se nepokračovalo. Tady bylo na čem stavět.

Hvězdný prach (2007)

Já byl nadšen. Skvěle obsazené, výborné nápady a provedení. Ten konec byl sice lehce pompézní, ale dám plný počet. Naprosto originální pohádka.

Veřejné lži (2019)

Hodnota toho filmu, který se poněkud zdlouhavě táhne je především v tom, že v demokracii platí, (žel občas) že nemůžete nikoho zneužívat ke svým prolhaným cílům. Ostatně Blair na to doplatil svou další kariérou. Pro české reálie Keira Knightley hraje sluníčkářku a novináři z londýnského listu The Observer se v pro změnu v českých reáliích téměř nevyskytují. JE to skoro učebnicový film, ale okřídlené zrcadlo naší kultuře ani našim politikům nenastaví, protože my nemáme ani základní zákon na ochranu whistleblowerů. Rhys Ifans mě jako vždy nezklamal, Ralph Fiennes zraje jako dobré víno a hudba byla přiměřená obsahu. Diváka to nestrhne, fanda na špionáže si v to najde své a tam patřím i já, takže za pět. Návrh, aby se to promítalo na školách v době výuky o demokracii mi asi neprojde, já vím.

Megamysl (2010)

Dejte bezcharakternímu hlupáku moc a máte Titána...

6 underground: Tajné operace (2019)

Prostě Bond musí mít konkurenci a tady ti "Cleevrovi" na to mají. Michael Bay mě posledními Transformery doslova otrávil, zde mi nalil živou vodu. Lehce přitažené za vlasy, ale má to spád a o hlavní hrdiny se bojíte. Sáhnout po Mélanie Laurent bylo geniální a totéž platí pro Bena Hardyho. Úžasná kamera (to Colorado a Florencie bere dech), skvělý střih a pohádka o zlém a hodném bratru může jít do finále. Škoda nevidět, škoda nedat si to dvakrát.

Byt (1960)

Naprostá srdcovka. Poprvé jsem to viděl kdysi v dětství v TV, podruhé po pádu režimu a to jsem si to vychutnal s úplně jiným rozumem. Pět hvězd bez vteřiny zaváhání.

Pasažéři (2016)

Tři osoby tj. Chris Pratt, Jennifer Lawrence, Michael Sheen, kosmická loď a máte herecký koncert. Michael Sheen je skvělý a jeho postava také. Jennifer Lawrence mě tak zoufale nudící v Hunger Games je zde o něčem jiném a Pratt odvádí své obvyklé. Vynikající prostředí v kosmické lodi, (ten přiblblý informační robot je dokonalá ukázka švejkovské tuposti s jakou byl naprogramován a je zde vtipně a chytře použit), k tomu strhující triky a příběh věčné lásky a boje o přežití. Ano, když se někdo topí může jiného strhnout s sebou.To, že zvítězí láska má hořkou příchuť nenaplněných plánů, ale každý se někdy musí rozhodnout. A ačkoliv dnes by mnoho lidí nezdvihlo poraženého člověka na chodníku, příběh sci-fi o tom, že je nutné myslet na 5000 životů, které náhle mají hrdinové v rukou vyznívá přesvědčivě, jakkoliv je dnešní doba cynická a bezohledná. Co uteče poprvé, dá se dohnat při druhém shlédnutí. Milovníci sci-fi si do dají i třikrát. Jako já..:-).