Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Ryan Reynold odehrál své a ušlo to. Jasně, že to měla být parodie, ale to schéma - padouch - policie - pravý zachránce - je už obehrané. Přes výborný soundtrack jsem se většinu filmu nudil. A Banderas vypadal doslova trapně. 40% a to je až moc. Scénárista by si zasloužil vyhazov...

Black Widow (2021)

Výborně to začíná. Výborný vizuál. Skvělé herečky jako je Scarlet Johansson a Rachel Weis- a byl jsem nadšen, ta nádherně až potměšilá vnitřní architektura hlavního padoucha tolik připomínající ruský tupismus, výborný námět manipulace s cílem vytvořit opět "dokonalého vojáka (zde vojandu) a ovládnout svět. Jenomže to vše nestačilo na vykrytí ruského "geroje", který byl trapný, na až příliš snadnou likvidaci sídla padoucha, na omezený kompars vědců a jiných manipulátorů včetně "zákeřných ajťáků, (nikde nikdo a jen tak si někde lítá jakési ISS?), na nevysvětlitelný únik hlavní hrdinky a bojovnice za "lepší svět", a kde a proč se vzal tu se vzal "zásobovač", který umí skoro vše, a vše ví (jak to vlastně dělal?) kdo vlastně vyrobil ten "matrixovský" ozřejmovací plyn a kde...a tak 50% by bylo dost. Ale při té bídě, co se točí není divu, že ze zjednodušené až feministické bitky je diváctvo nadšeno a film kasovním úspěchem. Takových podobných se ale natočilo více a lze se k nim vrátit, tady se vrátím až za dlouhou, hodně dlouhou dobu...( a neměla by Johansson něco udělat s tím rostoucím pozadím? - jen tak na okraj..)

Spojenec 2 (2019)

Každá dvojka trpí srovnáním s jedničkou, ale tak zlé to zase nebylo. Námět a provedení mělo překvapení, sice to nacistické zlato bylo trochu přitažené za vlasy (dávno by se cihly přetavily,ale budiž), a mělo to navazovat na jedničku. Hlavní hrdinka byla koukatelná a hlavní policista také, byť to vypadalo, že jeho práce je pro něj hlavně velká zábava. Trochu toho napětí přidat by neškodilo. Je to tak na 55%. Že jsou dnes Německu stále nacisté? A proč by nebyli, když to někdo financuje...

Válka zítřka (2021)

Žasnu jak nad tímto plagiátem mnoha filmů (Zítřek nikdy neumírá, Hvězdná pěchota ap.) se někteří hvězdičkami doslova rozplývají. Pokud zkusíte hledat logiku v řadě sekvencí, tak tam prostě není. 90% filmu je dělaný na efekt a laciné "zachraňování světa vovobyčejným člověkem". A plukovnice byla spíše k politování, než aby si zasloužila obdiv. Chris Pratt je s mnoha filmech skvělý, ale tady mu prostě něco chybí. Jiskra ve scénáři, jiskra v hereckém projevu..něco tam nebylo a ve filmu to chybělo. A nakonec svět zachrání fanda na sopky s laptopem a vše zavinilo oteplování. To se ta zelená ideologie už ani nedá rozdýchat...a pokud začnete počítat ty nejhloupější filmové fráze, tak si připravte dlouhý papír.. a do Ruska si klidně zajedete zaskútrovat..asi tam jezdí jen na saních a o telefonu či jiné technice ti Rusové asi jen slyšeli..jojo, tomu všemu věříme..

Papi Sitter (2020)

Camille Aguilar sice vypadá jako mladší sestra Salmy Hayek, ale rozhodně se na ni dívat dá, přestože její postava je v zásadě záporná s pubertálním přestřelením a vypláchnutým mozkem "záchrany světa". To už je asi nové EU náboženství. Samozřejmě, že pod zábavnou fasádou se skrývá poměrně značná kritika, ale Chaplin dělal totéž. Skeče dvou dědků jsou očekávané, stejně tak jako jejich ukončení "ve společném zájmu". Ti nezaměstnaní rodiče, to byl tedy nářez... pak se nedivme, že se migranti ptají, proč mají pracovat. Film uběhne svižně, za dva dny si jej nebudete pamatovat (pravděpodobně).

Óda na radost (2019)

Takové milé a předvídatelné podíváníčko se zajímavým námětem a se skvělým Martinem Freemanem. Trochu to připomínalo divadelní hru, ale lokace v New Yorku tomu dávali filmovější ráz. 65%.

Zmetci (2021)

Nedám odpad, ale skoro to byl. Natočeno dětinsky, nezábavně, bez napětí a s herci, u nichž by bylo jedno, zda filmově všichni zemřou v četně "bonda", který tu vzal podřadnou a hloupou roli. Škoda, dalo se z námětu získat víc. Ale režisér dávno nepatří mezi alespoň průměr.

The Space Between (2021)

Je to tak na 70%, ale 4 hvězdy dávám, protože za a)je tam velmi příjemná hudba a nádherné kýčovité záběry, za b) hezky to ukazuje, že "meetoo" má také druhou stranu, za c)vynechány jakékoliv ideologické stupidní korektnosti a za d) Kelsey Grammer stojí za vidění (jako obvykle). Ceny tento film neposbírá, do zlatého fondu to nespadne, ale je škoda nechat si to ujít. Tvůrci se snažili vrátit se do živoního normálu abnormální lépe excentrickou filmovou postavou. Vyšlo jim to.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Problém těchto filmů je jejich námětová okoukanost. Technicky zdařilé, herci výborní (kladní i záporní), ale i Jules Verne by se smál nad myšlenkou, že problémy planety Země lze řešit "osetím" lidskou populací kdesi jinde. Navíc takový výsadek by se neobešel bez obrovského technického vybavení, aby kolonizátoři nespadli brzy do pravěku a kmenových válek. Zde partu umělých mladých hlídá jeden (sic!) strážce a navíc nikdo před letem nepřezkoumal jejich psychiku (kontroluje se to už u dárců), tak jejich profily řešil umrtvující tabletkou. Jules Verne padá smíchy ze židle..a my si pamatujeme SEXMISI: Spolkni prášek!

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Zajímavý námět, dobré technické provedení, oblíbení herci... ale kladná strana se chová prakticky trvale dementně a závěr supermana na letadle se rozdýchat už nedal. Absence nějakého toho vztahu z toho udělala jen bitkovou záležitost a to klišé se šílencem hrajícím na kytaru a řídicím helikoptéru (kolik shodných filmů tu mám vyjmenovat?). Za 60% až dost. Škoda, dalo se z toho získat více.