Potomci lidí (2006)

Výborný film, který docela naturalistyckým způsobem zachycuje naši budoucnost. Jednu výtku bych měl akorát k první polovině filmu, která mi přišla protahovaná a méně dynamická. Jinak nápad dobrý, ale možná to chtělo s tím trochu více pohrát. Atmosféra filmu nepopsatelná, zvláště při útěku ze znepokojené zóny.

Kostka 0 (2004)

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že se asi o moc kvalitní snímek jednat nebude. Ale byl jsem docela překvapen, sice se nepodařila udržet taková atmosféra jako z jedničky, přesto však jsem se dočkal větší různorodosti a hlavně, že události do sebe logicky pasovaly.

Wasabi (2001)

No, co dodat. Jediné plus filmu je Jean Reno, který vše alespoň trochu vylepšuje. Jinak film je až na pár vtipnějších výjimek takový nějaký moc suchý a průměrný.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Co k tomuto dílu dodat. Sice jen, že dvojka ještě nebyla tak špatná, ale toto mi tedy připomínalo občas komedii. Příběhová linie mi přišla už tak trochu trapná a nudná. A co se týče kvality vizuálních prvků, bylo to docela tragické. Příšery připomínaly tu a tam příslušníky cirkusu.

Mechanik (2004)

Po shlédnutí filmu jsem byl mile překvapen a s úsměvem na tváři jsem dával jasných 5 hvězd. Christian Bale je naprosto výborný herec, i zde prezentoval své skvělé herecké schopnosti a odhodlání (jeho váhu ve filmu mu opravdu nezávidím). FIlmem se line pochmurná atmosféra. Příběh filmu je skvěle propracovaný a inteligentní. Občas jsem se vlastně ztrácel, ale konec vše důstojně napraví. Myšlenka, se kterou film přišel, je asi to nejlepší, co lze na tomto filmu najít, proto také tento snímek vřele doporučuji.

Renesance (2006)

Pro mě rozhodně naprosto dokonalý zážitek. Už dlouho jsem nebyk tak potěšen atmosférou filmu, která je zde ještě podtrhnuta černo-bílým zpracováním, což umocnilo můj zážitek. Dějová linie je také výborná a řekl bych, že se nejedná ani o žádné klišé, nýbrž docela o originální a chytrou myšlenku.

Sejmi je všechny (2007)

Při hodnocení Shoot 'Em Up jsem měl dilema, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec, když jsem si uvědomil, že film mě po celou dobu velmi bavil a docela jsem se u něj i zasmál, zvolil jsem hvězdičky 4. Slušný kousek, u kterého lze naprosto vypnout a není potřeba o ničem nějak zdlouhavě přemýšlet. Prostě spousta, ale spousta dobré akce. Jinak velkým plusem filmu je jeho soundtrack, který je naprosto perfektní, hlavně tím, jak se do filmu hodí. Například pecka Ace Of Spades od Motörhead (hraná právě v tu pravou chvíli) mi velice potěšila. Po delší době, co jsem film zhlédl znovu se ale kloním ke hvězdičkám 5ti.

Páni kluci (1975)

Můj oblíbený film z mých klukovských let, vždy jsem se u něj dobře pobavil. Prostě taková celková pohoda a bezstarostnost. Prostě nostalgie.

Muž bez stínu (2000)

Před shlédnutím tohoto filmu jsem byl plný očekávání a čekal jsem docela slušný a promyšlený thriller. Začátek filmu vypadal docela slibně. Bohužel se vše zlomilo v okamžiku, kdy se film změnil v klasickou "vyvražďovačku". Kevin Bacon se mi v jeho roli líbil, ačkoli jsem čekal lepší prokleslení jeho postavy a "temné" mysli jako neviditelného. Nakonec mi z toho vyšel lehký nadprůměr.

Metallica: Cunning Stunts (1998) (koncert)

Bez debat dávám 100%. Metallica patří mezi kapely, se kterými jsem vyrůstal a stále ji poslouchám a velice si ji cením. Tento koncert je velmi povedený snad po všech stránkách. Výborný zvuk, velice zajímavě sestavený setlist (několik songů z Load, takový který už dnes jen tak neslýchýme) a celkové charisma všech členů. Kill/Ride Medley mi také velice překvapilo a určitě příspívá ke klenotům setlistu.