Casablanca (1942)

Napadala mne při sledování filmu jedna otázka - proč jej američané řadí mezi svá nejlepší díla a označují za nejlepší romantický film všech dob? Je to takové malé klišé, ale něco do sebe to má. Děj nijak výrazný (kdyby nebylo války v pozadí, děj vlastně není o nic lepší než současné romantické filmy). Ale i tak musím dát plný počet hvězdiček a snad je to i tam film, u kterého lituji, že tu není o hvězdičku víc. Ingrid Bergman byla nádherná herečka. A dobrá. A Humphrey Bogart dodal filmu správný pocit z padesátých let dvacátého století. Elegantní, hodný, šarmantní, vlivný a hlavně dobrý a přesvědčivý herec.

Hříšný tanec (1987)

Mám ho ráda. Miluju hudbu z filmu. Ale víc v tom není. Nemůžu si pomoct, když dávám jenom 3.

50x a stále poprvé (2004)

Pojem "komedie" se používá hrozně často, například ve spojení "romantická komedie". Ale přitom já se u tohoto filmu tak nasmála, že ostatní romantické filmíky za komedie ani považovat nemůžu. Mám ráda Roba Schneidera a vcelku mi nevadí ani Adam Sandler, takže i herci pro mě byli tak "akorád".

Kurs sebeovládání (2003)

Přiznám se, že jsem se nedívala od začátku, ale i tak jsem se musela smát. Je to taková dobře šílená, ale stále vcelku inteligentní komedie. A Jack Nicholson nemohl vůbec nic zkazit.

Božský Bruce (2003)

Pohodová komedie, občas dobrá hláška. Jim Carrey září svým šarmem a grimasy, ale nebýt Morgana Freemana, coby Boha, nestál by film téměř ani za ty tři hvězdičky.

Božský Evan (2007)

Vskutku jsem byla překvapená. Čekala jsem o dost míň, ale vlastně se mi tato komedie líbila víc, než její předchůdce s Jimem Carreym.

Lotrando a Zubejda (1996)

V poslední době se dobrý pohádky u nás moc netočí, ale tahle je výjimkou. Chytlavé písničky, humorné scény a příjemné herecké obsazení.

7 trpaslíků (2004) odpad!

Nepříjemní herci, i když to bych možná překousla. Chvílemi snesitelné, ale jinak naprosto trapné. Nedá se to ani poslouchat.

Město andělů (1998)

Když kvalitní romantický film, tak tento. Chtěla jsem dát 5 hvězdiček, ale nemůžu si pomoct - když někde hraje Meg Ryan, nikdy mi film tolik nesedne.