Šmoulové (1981) (seriál)

Jenom málo pohádek (navíc seriálů) se mi dokázalo zarýt do paměti. Ale Šmoulíci jsou prostě fajn a ráda na ně vzpomínám.

Dracula (1992)

Dokonale vyobrazené myšlenky, výborné kostýmy, výprava a hlavně kamera (krásný efekt stínů). Co mi zde trochu chybí, je to napětí, které se v knize dá snad i krájet. Ale i přes to musím dát plný počet, protože po vizuální stránce je to top. A navíc, Coppola dokáže vybírat opravdu vhodné herce a zde je to vážně podařené obsazené - Hopkins, Reeves, Oldman... a samozřejmě Winona jako Mína.

Natěrač (2008) (TV film)

Ale vtipné a originální to místy přece bylo...

Vzhůru do oblak (2009)

Nemůžu si pomoct, ale měla jsem u některých scén pocit, že scénář není psaný pro děti. Copak dítě pochopí, co chtějí ve filmu říct v záběru, kdy je žena u doktora a rozpláče se? Copak to malý dítě pochopí, že šlo o dítě, které se nenarodí? Opravdu jsem v některých scénách pokoukávala po mladším bráškovi a sledovala jeho reakce. Doslova klimbal nohama a zaraženě koukal na obrazovku. Na druhou stranu ale zbytek filmu na mě působil dojmem, že je točený vyloženě pro měnší děti - dabing, dialogy, animace... Ale proč kombinovat takové dva extrémy? Vždyť třeba Doba ledová, Shrek nebo Madagaskar dokázaly upoutat všechny věkové skupiny a ani se nemusely na jednu z nich vyloženě zaměřit... Animáky nás v poslední době baví a i dospělí sledují filmy pro děti. Tak proč do toho vsouvat něco, co dítě nepochopí? Jinak musím ale uznat, že děj odsýpal, na film se dobře koukalo, ale rozhodně to není další výborný animák, který bych mohla přiřadit ke Shrekovi nebo Době ledové. Škoda, že nemůžu posoudit 3D efekty, v kině jsem na tom nebyla.

Avatar (2009)

Trailer mi nic neřekl a naopak jsem naznala, že na film nepůjdu. Ovšem po shlédnutí v 3D jsem změnila názor. Nádherné prostředí a příjemné herecké výkony. Strhující závěr, ale i během filmu je velmi těžké se od plátna odpoutat. I přes to ale nemůžu dát pět hvězdiček z jednoho prostého důvodu - neoriginální příběh. Předvídatelné, v konci dokonce přehnané. Jak tu kdosi psal - celá Pocahonthas :)

Stepfordské paničky (2004)

Myslím si, že kdyby se film víc držel knižní předlohy, dalo by se z toho vytáhnout mnohem víc. Ale i tak jsem se naivně a vcelku příjemně pobavila.

40 let panic (2005)

Obyčejná průměrná komedie, pobaví.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nevím proč, ale je hodně těžké vypsat svoje pocity z tohoto filmu. Uplynula asi hodina po titulkách a já vůbec nevím, co napsat. Hodnocením jsem si jistá, ale co se mi na filmu tak líbilo, že jsem dala pět hvězdiček, to už je trochu problém. Je zvláštní zkusit si připustit, jaké by to bylo, kdyby náš život šel pozpátku. Ostatní by stárli, my bychom mládli. Důležité je dívat se na film v klidu. A přemýšlet. První polovina je lepší, protože pak film maličko upadá, ale to je taky jediné mínus. Je to opravdu originální pohrávání s myšlenkou času, úchvatné masky (a počítačová úprava) a milý konec, který vás dojme k pláči.

Kate a Leopold (2001)

Romantická pohádka pro mladé dámy. Není třeba za tím víc hledat. Příjemná oddychovka.

Anna a král (1999)

Tak krásný příběh lze natočit víc poutavý a strhující. Tohle byl slabý pokus.