• Romantický
  • Fantasy

Sangeo (2013) (seriál)

Och, och, och... už na začiatku mi Orfeov obraz prezradil, že tento príbeh nebude mať šťastný koniec. Kto si to uvedomil v prvých dieloch, nemohol byť nakoniec sklamaný a čakať niečo iné. U mňa zabralo takmer všetko. Scenár, réžia, kamera, strih, soundrack a jedinečné herecké obsadenie. Príbeh nemal jediné nudné miesto, pravda sa skrývala a odhaľovala, aby sa nasledne znova prekrútila a vyčkávala. Keby to skončilo happy endom, asi by som ubrala na hodnotení. Jediná vec, ktorá mi kazila celkový dojem je postava prokurátorky, ktorá celý čas chodí v minisukni alebo v šortkách. Really? (Inak, Son Ye-jin v tejto dráme akoby nebola sama sebou. Ten jej neprítomný výraz, po-ma-lá artikulácia a pohyby, akoby bola námesačná, ma celkom štvali.)

Segajisaek pantaji - banjieui yeowang (2017) (seriál)

Sequel Star of the Universe je rovnako príjemná oddychovka s dobrým obsadením. Príbeh o škaredom káčatku, ktorému čarovný prsteň pomôže k tomu, aby v očiach milovaného chlapca vyzerala ako princezná, ale nakoniec... no veď si to pozrite sami.

Segajisaek pantaji - woojooeui byeoli (2017) (seriál)

Tento webový seriál si ma získal aj keď netuším čím konkrétne. Protagonisti hrali veľmi prirodzene a aj keď nejde o mimoriadny príbeh, všetky udalosti do seba zapadali a dej plynule odsýpal. Príjemná romantika.

Kwinka meikeo (2018) (seriál)

Webový seriál, ktorý nie je nič iné, ako reklama na kozmetické a módne značky. Paradoxne v ňom padne veta, že neexistuje žiarivejší drahokam, než je žena sama a na druhej strane je to celé o tom, aká je krása dôležitá a dokonalosť sa dosiahne až používaním nemenovaných luxusných značiek. Akcent na dokonalosť, aká je práve trendom v súčasnej juhokórejskej spoločnosti.

Padam padam ... keuwa keunyeoui shimjangbakdongsori (2011) (seriál)

Ak je Kim Bum anjel, tak Woo Seong Jeong je boh. To, čo predviedol v tejto dráme je čisté umenie. Vždy, keď mu svet ubližoval mala som chuť objať ho a osušiť mu slzy, ktoré boli skutočné, žiadne umelé kvapky. Jeho A Moment to Remember ma priviedol k juhokórejskej kinematografii a baví ma doteraz. Rovnako som žasla nad výkonom Kim Buma, ktorý tentoraz jasne dokázal svoje herecké kvality. Áno, je to smutná dráma, napriek tomu je jej sledovanie dobre strávený čas a myslím, že vo mne ešte dlho ostane rezonovať.

Návrat do 1997 (2012) (seriál)

Takto si predstavujem dokonalý seriál, sála z neho rýdza človečina. Výborná symbióza scenára, réžie, kamery, strihu, o hereckých výkonoch ani nehovorím. Každá postava je vypiplaná do detailov, obľúbila som si všetky.

Sukina Hito ga Iru Koto (2016) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, herecké výkony mi prišli slabé. Smiech nasilu, výraz smútku a bolesti nepresvedčivý, takmer ako divadelné predstavenie na školskej besiedke. Jediná vec, ktorá ma udržala pri sledovaní tohto seriálu boli pekní mladí herci a čarovná letná lokácia.

Yeonaeui balgyeon (2014) (seriál)

Tento seriál som začínala sledovať na dvakrát a až po tom, čo som si prečítala komentáre Pethushky a ainny som mu dala šancu po tretíkrát. U mňa to funguje tak, že keď ma seriál (film) nezaujme do dvadsiatej minúty a kniha do dvadsiatej strany, odkladám ich. Som rada, že som sa k nemu vrátila a dopozerala až do konca. Poctivá sonda do vzťahov bez pátosu a nadsázky, cítiť z nej človečinu, na nič sa nehrá a nepomáha si ťažko uveriteľnými scénami, postavami alebo dialógmi. Nájde sa v nej hádam každý. Proste sa im vážne podaril.

Baneui ban (2020) (seriál)

Pekná dráma, ktorá diváka vtiahne do deja od samého začiatku. Problém (pre mňa) bol v tom, že som správaniu postáv neverila na sto percent. V ich prístupe bola patologická posadnutosť, niečo, čo sa snaží prežiť za cenu ubližovania a náhle sa to nepochopiteľne v jednom okamihu obráti o stoosemdesiat stupňov. Chémia medzi hlavnými postavami je slušná, ale svojím výkonom ma aj tak najviac zaujal Kim Sung Gyu. V jeho stvárnení nešťastného klavíristu je niečo bolestné a dokázal to vyjadriť celým svojím zjavom. Jung Hae In sa napriek svojmu veku a chlapčenskému vzhľadu profiluje ako skutočne zrelý herec. Som zvedavá na jeho ďalšie roly. Myslím, že si ich už bude môcť vyberať.

Doogeundoogeun seupaikeu (2016) (seriál)

Napriek nízkemu ratingu tohto webového seriálu som sa dobre bavila. Oddychovka bez intríg, zákerných rodičovských komplotov, únosov a úmyselných zranení. Proste príbeh z volejbalového sveta a kto ten svet niekedy okúsil, príjemne si pri tomto seriáli odpočinie. Nejde o top dielo, ale za dobré obsadenie, správnu chémiu medzi protagonistami a športový zážitok hodnotím tak ako hodnotím.