• Romantický
  • Fantasy

Legend of Fei (2020) (seriál)

Seriál ma milo prekvapil. Okrem Yibovho výkonu s bonusom pekného zjavu som veľa neočakávala. Napriek tomu sa mi dostalo príjemnej relaxácie pri zručnej, implicitne vyjadrenej jemnokresbe vzťahu, ktorý nemusí byť nutne prezentovaný pretlakom intímnosti. Zásluhu na tom má nie len scenár, ale hlavne veľmi dobré herecké výkony. Budem sa opakovať, ale dokonalý tanec bojových umení sa mi nikdy neomrzí. Napriek tomu mi tam niečo chýbalo... alebo bolo navyše? Neviem. V každom prípade ruka nedosiahla na piatu hviezdičku. Možno to časom prehodnotím.

Douluo Continent (2021) (seriál)

Seriál mal celkom slušne našliapnuté. Skvelé obsadenie, zaujímavý námet. Nevadil mi diétny rozpočet produkcie, režisérsky nováčik, predvídateľný dej, dokonca ani počet epizód. Najviac ma sklamalo to, že seriál v posledných epizódach už len lapal po dychu. Celý čas sa rozmazávali najmenšie detaily a príbeh sa rozplietol rýchlym päťminútovým tliachaním. Zaujímavé postavy vypadávali nezmyselne z príbehu. Škoda nevyužitého potenciálu.

Kdysi dávno na ostří meče (2019) (seriál)

Zábavným spôsobom vyrozprávaný príbeh, v ktorom sa mieša fantasy s prvkami reality a keďže je zasadený na imaginárnu planétu v imaginárnom svete, je tam dovolené všetko. Dokonca tam majú svojho Michelangela, tlieskajú idolom, robia prezentácie, a to všetko v historických kostýmoch a účesoch. Trocha prvoplánový dej je prešpikovaný humorom sherlockovského Xu Kaia a Sandrine Pinny, ktorým to vážne pristane aj napriek vekovému rozdielu. Neobyčajný talent Xu Kaia ma neprekvapuje, ale Sandra ma naozaj milo prekvapila. Tí dvaja ťahali celý seriál. Im patria hviezdičky hodnotenia a ešte pekne zvládnutým prvkom wuxia, ktorá sa mi nikdy nezunuje. Ostatné je podpriemerné. Efekty, ako rada prirovnávam, patria do kategórie Fantaghiró z osemdesiatych rokov minulého storočia, dej je predvídateľný, miestami nudný na nevydržanie, konanie a správanie často nelogické. OST v závere epizód ma však dostatočne učičíkal a prinútil prepnúť na pokračovanie. Nie je to úplne zlé, ale existuje množstvo neporovnateľne lepších scenárov a produkcií vo svete čínskeho historického wuxia fantasy.

Ancient Love Poetry (2021) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, som unesená. V tomto seriáli sa produkcii podarilo naozaj všetko. Príbeh je pútavý, vôbec nie prvoplánový, riadne zamotaný, aby sa pomaly rozuzľoval a strhol divákovu pozornosť. Mladučký herec Xu Kai sa postupne stáva mojím obľúbencom. Je obdarený krásou, talentom, charizmou a hereckými zručnosťami, takže sa nečudujem jeho popularite v miliardovej konkurencii. Nie len on, ale veľa ďalších postáv si zaslúži pozornosť a uznanie za nezabudnuteľný výkon. Celý svet troch ríš je zvládnutý bezchybne, animácie vyzerajú skutočné, až sa nechce veriť, že sa natáčalo na zelenom plátne. Kostýmy sú úchvatné v každom detaile. Milovníkom čínskej fantasy a wuxie vrelo odporúčam tento seriál.

Ashes of Love (2018) (seriál)

Napriek pútavému príbehu, výborným hereckým výkonom (Fénixove vyjadrenie smútku trhalo srdce) a bezchybnej akcii, bolo 60 epizód na mňa "too much". Toto nakoniec rozhodlo, že som si nechala jednu hviezdičku. Možno keby to rozdelili na dve ucelené série, nebolo by to také únavné. Jednako je to jeden z najlepších wuxia fantasy seriálov, aké som doteraz videla.

The Legends (2019) (seriál)

Seriál o tom, že nič nie je len čierne alebo biele, a biela sa môže rýchlo zašpiniť. Viem, že je seriál plný vypľúvanej krvi, ubližovania, zrady, pomsty, prekonávania bolesti a dokonca nie je jednoznačné, či nakoniec zvíťazilo dobro alebo či to, čo zvíťazilo, je čisté dobro. Človeku dokonca napadne v tejto súvislosti otázka, aký je rozdiel medzi dobrom a zlom. Nadhodnotila som ten seriál, ale nemôžem si pomôcť. Je to jeden z tých kvalitnejšie vyprodukovaných kúskov, a to vrátane hereckých výkonov, efektov, rozvíjania deja, kostýmov, kulís. Príťažlivé boli aj vedľajšie postavy so svojimi osudmi. Obohatili celú dejovú líniu, takže nebolo potrebné preskakovať pasáže. Celkom som sa tešila na jednotlivé epizódy a preto zatvorím jeden a pol oka, a niektoré nezrovnalosti rada prehliadnem aj vďaka sugestívnemu soundtracku, ktorému dominuje táto skladba. 4,1*

Word of Honor (2021) (seriál)

Dobre vytvorený svet so svojimi pravidlami a zákonitosťami, veľmi slušné herecké výkony, kostýmy aj skryté významy niektorých detailov. Silne mi to pripomínalo seriál The Untamed, v ktorom tiež dominuje téma spriaznených duší hraničiaca s fyzickou náklonnosťou, ale nie je to vôbec rušivé, práve naopak. Stále som si nezvykla na štúdiové hlasy čínskej produkcie a to vždy znamená stratu jednej hviezdičky. Zvuk je pre mňa veľmi dôležitý faktor na vytvorenie atmosféry.

Guardian (2018) (seriál)

Nie, žeby sa mi seriál nepáčil. Práve naopak. Strávila som pri ňom niekoľko príjemných večerov. Zaujímavý námet, príjemný soundtrack a Zhu Yi Long s jeho neodolateľným úsmevom ma udržali pri sledovaní, bez potreby niečo preskočiť. Ale... Produkcia na úrovni ročníkovej práce filmovej katedry osemdesiatych rokov. Najviac mi vadil ten štúdiový zvuk. Akoby vychádzal z deravého kastróla. Azda len v čínskych seriáloch dokážu zmeniť v jednej scéne zvuky a hlas niekoľkokrát po sebe.

Agmapansa (2021) (seriál)

Dystopický seriál je schválne zveličenou metaforou na pomery (ktorejkoľvek) súčasnej spoločnosti. Prehnane dobré a zlé vlastnosti občas vnuknú myšlienku, že umlátiť niekoho môžeme aj dobrým úmyslom a naopak, zdanlivo diabolské konanie má v sebe svetlo záchrany. Takže, kde je to miesto, ktoré jední nazývajú hranicou a iní stredom? Pretože miestami by ste vzali kladnú postavu papekom po hlave a začnete súcitiť s desivou, vražednou intrigánkou. Scenárista zvládol psychológiu postáv natoľko, že sa mu podarilo zahrávať sa so sympatiami diváka. Výborne herecké obsadenie tomu pridalo nespochybniteľnú úroveň. Žiadna postava tam nie je náhodne a vždy so sebou prináša stopu minulosti a zároveň dôvod svojho konania. Personifikácia najtemnejších ľudských vlastností a myšlienok mi miestami vyrazila dych. Na seriál s Ji Sungom sa oplatilo čakať, aj keď počnúc psychopatickým prezidentom až po starého žobráka bola každá postava stvárnená na jednotku. Tlieskam.

Black Widow (2021)

Keď idem sledovať marvelovku, chcem vidieť akciu a v tomto (trocha podhodnotenom) filme som jej dostala dosť. Je to proste také "marvelovské", ako povedal kamarát. Dalo sa z toho vytrieskať viac? Áno. To neznamená, že by produkcia šliapla vedľa. Len sa jej proste nepodarilo zavďačiť každému. Len, prosím, žiadne pokračovanie.