• Romantický
  • Fantasy

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Jeden z prvých kórejských seriálov, ktorý má zásluhu na tom, že som prepadla ázijskej tvorbe. Celý čas som váhala medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Počas sledovania išlo všetko bokom a v mojom okne blikala obrazovka, keď celé mesto tvrdo spalo. Priznávala som, že Something happened to my heart https://www.youtube.com/watch?v=Zu9CiVQKhew. Mám iba jedinú pripomienku, s ktorou určite nebude súhlasiť väčšina fanúšikov tejto drámy - Hye-seon Koo sa na túto úlohu nehodila, jej herecký výkon bol slabučký, celkovo si myslím, že patrí k priemerným kórejským herečkám. Napriek tomu si ma seriál získal a jej postave som fandila.

Woonmyungcheoreom neol saranghae (2014) (seriál)

Zamilovala som do seriálu hneď po prvých minútach. Páčili sa mi všetky postavy, ich charaktery boli napísané a zahrané dokonale. Po Hyeok Jangovi som si užívala výkon Na-ra Jang. Úloha je sadla a dala do nej všetok svoj herecký talent a šarm. Ešte dlho po skončení seriálu som sa nedokázala sústrediť na žiadny ďalší a nostalgicky som počúvala https://www.youtube.com/watch?v=0pQCjh_paUU. Must-see drama.

Unmei kara hadžimaru koi (2020) (seriál)

Po tom, čo som videla kórejský remake Fated to love you, nemôžem hodnotiť seriál celkom objektívne. Príbehová línia je u oboch v podstate rovnaká, ale v tomto prípade nejde tak úplne o happy end. Na rozdiel od kórejskej verzie, v tejto Popoluška neodcvála so svojím princom. Japonský remake je zmes drámy, romantiky, ale aj komediálnych prvkov, ktoré sa tam nehodili a preto ma rušili. Priznajme si, Hyeok Jang pred rokmi nasadil latku príliš vysoko a tak som neverila, že ho niekto bude schopný prekonať. Po zhliadnutí seriálu škodoradostne poznamenávam, že som mala pravdu.

Crows Zero (2007)

Oguri v polohe tvrdého chlapca? Vidieť vyše stoosemdesiat centimetrov naštvanej výšky ako rozdáva rany na každú stranu je istý druh zážitku. Boj v daždi bol pôsobivý a keď sa k tomu pridajú zdôraznené zvuky úderov a rockový podmaz, nemohlo to byť lepšie. Dážď bol rozhodne dobrý nápad. Akurát mi napadlo, ako sa v tej trme-vrme rozoznali kto má s kým bojovať.

Gaeineui chwihyang (2010) (seriál)

Príjemná oddychovka, pri ktorej sa oči potešia pohľadom na mladučkého Min Hoa, srdce zaplesá pri rozprávkovom happy ende a myseľ sa nemusí veľmi namáhať, aby pochopila vo co go. Aj keď ide o seriál staršieho dáta, Ye-jin Son sa už vtedy prejavila ako hotová a kvalitná herečka. Keď hrá protivu, musíte ju neznášať, keď hrá ublíženú, uroníte slzu, keď hrá šťastnú pristihnete sa ako sa priblblo usmievate. Dokonca chémia medzi protagonistami presakovala cez obrazovku. Skvelý počin.

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Film, ktorý sa oplatí vidieť. Možno keby som ho videla hneď, keď bol natočený, moje hodnotenie by bolo stopercentné. Lenže odvtedy už prišlo veľa podobných sci-fi, ktoré ho prekonali. Napríklad len o rok neskôr sa objavil nezabudnuteľný Mr. Nobody. V každom prípade, aj po rokoch má tento originálny príbeh čo povedať. Haruka Ajase ako kyborg bola úžasná. Silné štyri.

Gokusen: The Movie (2009)

Film som si pozrela bez toho, aby som dala tretiu sériu. Asi som o nič neprišla. Celý čas som ho vydržala sledovať len kvôli tomu, lebo som čakala na Sawadu. Na konci prvej série slúbil, že sa bude uchádzať o učiteľku, ale asi si to rozmyslel. Film bol viac ladený do komédie a to mu asi získalo trocha lepšie hodnotenie. Silné tri.

Gokusen 2 (2005) (seriál)

Nuda, ktorú nezachránili ani pekné tváre kvetinových chlapcov. Ponechať v príbehu jedného z minulých absolventov nebol zlý nápad, dalo sa na tom stavať, ale inak sa v inom obale predstavili identické príbehy z prvej série. Chápem, že sa natáčalo v dobe, kedy spoločnosť pravdepodobne potrebovala naservírovať mládeži v peknom pozlátku trocha morálnych poučiek, a ak to zafungovalo, tak palec hore. U mňa nie. Trojku už asi nepotrebujem vidieť.

Gokusen (2002) (seriál)

... zazvonil zvonec a rozprávky je koniec... Rozhodne ide o seriál, ktorý nie je chybou vidieť. Hlavne s odstupom času pozerať na známe tváre v čase ich dospievania je naozaj milé. Jedno je isté, už vtedy boli viditeľné herecké kvality väčšiny protagonistov. Nejde tu ani o príbeh, takých je databáza plná. Skôr o to nadšenie z hrania a zábavu, ktorú rozdávajú. Takže nebudem rozoberať klišoidné lapsusy a pomáhať vymaľovávať prívetivý obrázok yakuzzy, iba sa baviť. Silné štyri.

Inujašiki (2018)

Celkom podarená metafora na makro aj mikro vzťahy modernej, kybernetickej spoločnosti. Príbeh je až naivne ohraný, ale určite má svoju vďačnú cieľovú skupinu. Vidieť Takeru v polohe zlého chlapca je prinajmenšom zaujímavý zážitok.