• Romantický
  • Fantasy

Gumihodyeon (2020) (seriál)

Pre mňa jeden z najlepších seriálov tohto roku. Viem, že nie som na 100% objektívna, pretože Lee Dong Wook je môj obľúbenec. To, čo v divákoch príbeh zanechá je vždy objektívne... chválabohu. Celkovo mi obsadenie sadlo, všetci odviedli slušnú prácu. Aj keď by sa našlo niekoľko logických lapsusov, mne to na diváckom zážitku neubralo a napokon, ide tu o fantasy žáner, v ktorom je dovolené takmer všetko. Kim Bum sa vyprofiloval do kvalitného herca a to ma zvlášť teší. Jo Bo Ah predviedla štandardný výkon, nič mimoriadne, keby sa jej postavy zhostila iná herečka, vôbec by mi to nevadilo a možno by to zlepšilo chémiu medzi hlavnými hrdinami, ale na druhej strane nič nepokazila. Určite si seriál po čase znova pozriem, pretože sa mu podarilo preskočiť zážitkovo aj My Girlfriend Is Gumiho.

Země na scestí (2019)

Keď nad tým tak rozmýšľam, tak musím priznať, že ma film celkom zaujal. Pokojne si to môže rozdať s americkým "The Day After Tomorrow" alebo "2012". Za mňa silné tri.

Pevnost Šanghaj (2019)

Tak to dopadne, keď sa spári Matrix s Dňom nezávislosti. Netvrdím, že to bolo úplne zlé, dokonca sa vo filme objavilo aj niekoľko nových, zaujímavých prvkov, ibaže zanikli v prskavkách vybuchujúcich dronov. Obsadenie mi celkom sadlo. Samozrejme, že v deväťdesiatich minútach nie je možné vykresliť charaktery všetkých postáv a komplexne vystavať bezchybnú dejovú a vzťahovú linku, ale oceňujem snahu. Veď oni si to Číňania natrénujú a raz nás nachajú zízať s otvorenými ústami. Budem sa tešiť a držať palce.

Byla to láska? (2020) (seriál)

Pri písaní komentára mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu sa mi seriál celkom páčil a príjemne som si pri ňom oddýchla. Na druhú stranu ma iritovali niektoré veci, a to som si myslela, že som si na ne u JK seriálov zvykla. Nakoniec nad nelogickým správaním postáv vyhrala túžba nič neriešiť a iba s vyloženými nohami relaxovať. Páčilo sa mi obsadenie... až na Koo Ja Sunga. Nie je to vyložene zlý herec, ja mu proste neviem prísť na chuť. Dávam slabé 4.

Saja (2019)

Aj keď sa k tejto téme dá už sotva niečo nového vymyslieť, tento kúsok je spracovaný dobre. Park Seo Joon je na úlohu bitkára, nahnevaného na Boha, ako stvorený. Jeho presvedčivé herecké umenie spôsobilo, že som sa pri tomto horore vôbec nebála, naopak, užívala som si každú scénu. Dokonca aj tie, na ktorých sa dalo ešte popracovať. Mladý Do Hwan sa zhostil úlohy démona excelentne. Bolo vidieť, ako si tú polohu užíva. Nie je to úplne dokonalé, ale u mňa si tento kórejský Constantine vyslúžil krívajúce štyri.

Králův avatar (2019) (seriál)

Tak túto lahôdku som si vážne užila. Prostredie e-športu príliš nepoznám, ale to mi nijako neprekážalo, pretože tu aj tak išlo o silu priateľstva, bolesť zo sklamaní, odvahu ísť si za svojim snom, vieru v ľudské dobro. Charaktery postáv boli uveriteľne a bezvadne interpretované, podrazy a intrigy v reálnej rovine, nič umelo prehnané, pasáže zo súbojov napínavé. Seriál si udržal moju pozornosť aj keď vňom chýbala romantická linka, naopak, ak by tam bola zakomponovaná, iba by sa všetko zbytočne prekombinovalo. Produkcia mala evidentne jediný zámer a tým neboli žiadne milostné trojuholníky či lásky medzi dvoma ľuďmi z rôznych svetov. (Titulky)

Hotel delluna (2019) (seriál)

Som rada, že som po čase znova natrafila na kvalitný seriál. Dlho som sa mu bránila a našiel si ma v pravú chvíľu. Po jeho zhliadnutí mám dojem, že IU je hádam najlepšia JK herečka svojej generácie. Obsadenie sa produkcii celkom podarilo, každá postava zanechala dobrý dojem, niektoré zaslúžene zahviezdili. Yi-sook Seo potvrdila svoje herecké kvality, ale mňa zaujal svojim prirodzeným vystupovaním Lee Do Hyun, prajem mu skvelú hereckú kariéru. Zaujal ma scenár s originálnymi nápadmi, symbolika, kamera aj strih, prelínanie záberov bolo skvostné, dokonca mi nevadili ani predĺžené scény, pretože mali svoj význam a bez nich by celé dielko nemalo taký efekt. Postupné dávkovanie príbehu aj prelínanie minulosti s prítomnosťou bolo namiešané bez chyby, neunavovalo a nenudilo, práve naopak. Reklamu na sódu, hodinky a ďalšie výrobky si divák nemôže nevšimnúť, jej umiestnenie sa dalo lepšie naštudovať, ale nebola to zas až taká tragédia ako u iných seriálov.

The Brightest Star in the Night Sky (2019) (seriál)

Jazdu svetom zábavného priemyslu som si celkom užila, hoci s niekoľkými výhradami. V prvom rade, štyridsaťštyri dielov je na môj vkus príliš. Vedľajšie dejové linky sú zbytočne naťahované a málokedy obohacujú hlavný dej. Chápem, že divácku obec treba pobaviť, a keď už štáb rozložil vercajg, tak sa oplatí poriadne ho opotrebovať. V tomto prípade je to na škodu. Ako u viacerých čínskych seriálov, aj tu sa nedá nevšimnúť nekvalitná zvuková stopa a strih, mnoho pasáží prešlo rukami postprodukcie a bolo to až príliš okaté. Zitao Huang ma po hereckej stránke milo prekvapil. Jeho prirodzené vystupovanie, podľa mňa, zachránilo väčšinu epizód a vydržala som seriál sledovať do konca hlavne vďaka nemu a príjemnému hudobnému podmazu. Párkrát som to už chcela vzdať. Dôvodom bolo neprirodzené vystupovanie Janice Wu. Jej večne oduté pery, gúľanie očami, prejav sedemročnej rozmaznanej škôlkarky a nie dvadsaťsedemročnej dospelej ženy, ma dokázal riadne znechutiť. Tak neviem, či ide o úbohé herecké zručnosti alebo o réžijný lapsus. Herecky ma zaujal Emotion Cheung, trocha si naňho posvietim. Celkový dojem je OK, také slabšie štyri.

Moonshine and Valentine (2018) (seriál)

Veľmi podarená, moderne vyrozprávaná legenda v čínskej produkcii. Výkony hercov sú presvedčivé, obsadenie je sympatické, dĺžka a počet epizód neunavuje, slušný a neobvyklý záver. Nevtieravý soundtrack dokáže diváka dokonale uondať, aby si nevšimol drobné nezrovnalosti. Proste, príjemne sa na to pozeralo.

Dating in the Kitchen (2020) (seriál)

Podarený kúsok z čínskej kuchyne. Veľmi presvedčivé stvárnenie postáv, sympatickí protagonisti, verila som im každý úsmev, vrásku aj slzu. Dej je predvídateľný, napriek tomu ma to bavilo.