Strašidelný dům (2003)

Nedávno jsem viděla s Eddiem Cestu do Ameriky, to byl skvělý výkon. Ale co bylo, proboha, tohle? Murphy přehrává jak jen to jde, už po pár minutách jsem to chtěla kvůli němu vypnout. V některých jeho filmech možná těžil z toho, že tu 'hubu' nezavřel, ale tady je to přinejmenším trapný. Ale on není jediná chyba tohoto filmu. Další hrůza je příběh, který nám v každé druhé scéně připomíná, že je jen trapnou napodobninou Zámku hrůzy, který měl ale aspoň trochu úroveň.... Tohle prostě není ani komedie, ani horor, ani film.

Pátek třináctého (1980)

Taková hororová blbinka z roku 1980.... Vraždy k předvídatelné a smíchu. Postavy nijak zvlášť zajímavé a rozzuzlení není moc šokující. Ale i tak se na to dá v klidu dívat. Když to srovnám s Vřískotem, tak je tohle poklad:-)

Spider-Man 3 (2007)

Tři roky...Tři roky jsem trpělivě čekala než měla do kina přijít trojka a konečně jsem se dočkala. Ale ne toho, co jsem očekávala. Dvojka mě vzala. Ať už jde o triky nebo o příběh, neměla jsem výhrady. Škoda, že to nemůžu říct o trojce.. Začnu tím špatným - příběh. Bohužel to tentokrát Raimi tak úplně nezvládl a to hlavně co se týče postavy Petera. Tenhle Peter, kterého nám naservíroval, už nebyl Peter. Ano, měla se projevit jeho temnější stránka, ale co si budeme povídat, je to Tobey Maguire a ten bude mít asi vždycky problém hrát záporáka, už kvůli tomu, že má vzhled hodnýho kluka, tedy původního Petera a tak to nejspíš mělo i zůstat. Ale zpátky k příběhu, když pominu to, že má scénář díry (bohužel jsou některé scénky, které se týkají Petera a M.J. na hranici díry s trapností a scénky, ve kterých je Pete "in" do té díry propadly úplně...), tak mi tam stejně něco chybělo. Něco víc opravdového. Jasně, Spider-man není opravdový, ale první dva díly to měli. Sam chtěl ukázat taky to, jak mají všichni Spideyho rádi a že si potom M.J. musí připadat jako nula vedle něj, ALE.. Udělal to tím způsobem, že všude po městě trčí fotky Spideyho, děti trapně křičí ,,hurá Spider-man" a aby toho nebylo málo, tak se k nim přidávají i dospělí. Zkrátka to vypadá jako v těch filmech typu Bůh žehnej Americe! A další věc, co byla v příběhu špatně - ať už to Sam nebo Tobey chtěli, James Franco, co by Harry, přehrává Petera na celé čáře! A to už je pořáná chyba! Další chyba - hudba. Sice budu zase srovnávat, ale jednička měla skvělou titulní písničku Hero, dvojka měla We are, ale co trojka? Tohle prostě nebylo ono, nedávalo to TEN pocit, ten pocit, co měli jenička a dvojka. Další ,malá' chyba - kamera při některých bojových scénách. A teď dost toho špatného. Ve trojce bylo samozřejmě taky něco dobrého. Jmenuje se to J.K. Simmons. Nebýt něho... Hraje tam sice málo, ale stojí to za to. Ať už jde o braní léků nebo koupi foťáku:-) Tak dobrá byla snad jen už ta scénka ve francouzské restauraci. Škoda ale, že k tomu Tobey nijak nepřispěl.Taky pan domovník stál za to. Není to už sice tak dobré, jako ve dvojce, ale stojí to za to. Další kladný bod patří Jamesovi Francovi, který zazářil. Povedly se taky samozřejmě triky. Byly dobré jak v bojových scénkách, tak i u Sandmana. Opravdu výbornej ,,pískovej" trik. I tak to bohužel není ten Spiderman, kteréh jsem znala a čekala i po třetí. Mohlo to být sice horší, ale i tak dávám smutně 60%.

U-Turn (1997)

Velmi dobří herci (i Jennifer), a režie dávají filum šmrnc. A Tarantino z toho smrdí v každém záběru. Sečteno a podtrženo - trhlý, nepochopitelný a brilantní film nejen se skvělým koncem, ale i začátkem a prostředekem!

Ztraceni (2004) (seriál)

Ať už chceme nebo ne, tak žijeme v době, kdy na nás z televize přímo padají seriálové 'hity' pod názvem telenovely. A tím myslím jak ty argentinské (venezuelské, kolumbijské a kdo ví, co proboha ještě..), tak i německé romantické... A mají úspěch. Bohužel. A proto, když se objevily první ukázky v televizi na Ztraceni, doufala jsem, že aspoň tento seriál, bude opravdu Seriál a ne něco jiného. A BYL a pořád JE! Není to ale ani dokonce jeden z těch seriálů, u kterých, když nevidíte deset dílu, tak se nic nestane. Je to tak (aspoň teda u mě), že už od první minuty, co to běží, sedím v křesle se zatajeným dechem a nespustím oči z televize, dokud Ztraceni neskončí. Každý díl v sobě nese něco nového, překvapivého... Prostě jedinečného. A všichni víme, že nemusí, protože vysadit lidi uprostřed ostrova není nic tak nového. Tady jde ale o to, jak je se to provedlo a povedlo se to skvěle! Herci jsou sympatičtí, prostředí krásné, hudba dobře doplňuje děj, který je ještě podtžen návraty do minulosti každého z hrdinů. 95 %.

Amadeus (1984)

Tady Miloš Forman opět dokázal, že vyniká i mezi zahraničními režiséry. Atmosféra filmu je úžasná! Tyhle načančané paruky a šaty z 18. století nemám ráda, ale tohle je tak působivé, že se mi to musí líbit! A výkon Hulceho v roli Mozarta... Nikdo se sice už nedoví, jaký byl Mozart ve skutečnosti, nikdo! Ale pokud byl jenom z půlky tak zajímavý, jak ho ztvárnil Hulce, tak jdu oprášit svojé staré noty a jdu si sednout znovu za klavír.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Bože... Já se na to musím dívat při každém nedělním obědě.... Asi přestanu obědvat...

To nevymyslíš! (2005) (seriál) odpad!

No... Tak to teda fakt nevymyslím...

Beyblade (2001) (seriál) odpad!

Můj bratr to miloval. Díky bohu, že z toho vyrostl! To je naprostá úchylnost!

Terra Nostra (1999) (seriál) odpad!

Teď si nějak nejsem jistá, jestli hodnotím správný seriál. Už se mi to v té jihoamerické záplavě nějak plete. I když, jak teď o tom přemyšlím, ono je to stejně jedno.. Shit jako shit!