Next (2007)

Při pohledu na hodnocení na IMDB a tady mě napadá otázka proč tak málo? Nějak si nemohu pomoci, ale tento film mě dostal. A nejen jednou. Viděl jsem jej celý už několikrát a pokaždé hledám vysloveně špatná místa a nic. No dobře, scénář nic moc. Ale jinak? Zahrané od zůčastněných za jedna a má to spád. Je to minimálně zajímavý film. U mě osobně jeden z Cageových nejlepších.

Fili tis... Zois, To (2007)

Na tento film jsem narazil jen opravdovou náhodou. Po prvním shlédnutí jsem byl rozhodnutý oznámkovat film jako čisté béčko. Ovšem... naštěstí jsem se na film podíval ještě jednou. Nečekejte akční trhák ani kdovíjak propracované zápletky. Možná detailisté jako já narazí na několik, řekněme nepřesností. Přesto se od filmu nějak nemohu odpoutat a nepustit si ho občas znovu, když chci například změnit své rozpoložení. Ptáte-li se mě proč mě film zaujal - nevím. Viděl jsem už lepší erotickou scénu, viděl jsem už mnohem lepší scénáře a dal filmům míň. Snad je to tím jemným humorem, snad dialogy jednotlivých postav nebo možná bezchybným herectvím především Paschalise (Laertis Malkotsis) ale nejen jeho. Možná mě dostal hudebni doprovod filmu. Ale nejspíš to všechno dohromady :) Za tím, kolik jsme dal si proto stojím. Oficiální trailer neexistuje. Snad vezmete zavděk tímto oficiálnim videoklipem k filmu. YTB

Lars a jeho vážná známost (2007)

Prijemne dilko urcene pro citove fajnsmekry. Spise nez film americky mi to prislo cele atmosferou na severoevropsky otisk. A nejen proto ze hlavni predstavitel se jmenuje Lars.

Osudový dotek (2004)

Butterfly Effect, The Jacket, Donnie Darko... snímky v něčem si podobné a přitom každý zcela odlišný. Změna časové linie budoucnosti změnou v minulosti - to mam rád. A když to je navíc provedeno slušně a přemýslí se pak o tom (a třeba se i časem znovu ke snímku vrátit), tak nemohu jinak - za 5.

Jméno růže (1986)

Nevim, kolikrát jsem fim uz videl. Ale co vim jiste, tak to, ze se na nej po case podivam zase. Necetl jsem knihu ktera je jiste skvela. A NIKDY nesrovnavam v negativnim slova smyslu knihu s filmem, protoze TO OPRAVDU NEJDE. Jak nekdo chce nacpat treba i do tri hodin obsah jakohokoli romanu? Proste na film se DIVAME a knihu cteme a pouzivame JINE VJEMY. Vsak to dobre znate... Takze plivat na film kdyz jsme cetli knihu je opravdu prinejmensim nestastne. A srovnavat objemove nesrovnatelne...? Ale abych se vratil k tomu co jsem vlastne chtel puvodne napsat. Jde o to, ze tak jak je film pojaty - s pruvodcem, starym Adse z Melku, ktery vlastne pribeh vypravi, je to nejlepsi co se mohlo filmu prihodit. Razem jeste o dimenzi povyrostl a nabral na vyznamu, zvlaste na konci. Ale to je jen muj nazor.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Po těch všech sci-fi seriálech, kterým holduji, musím hluboce smeknout tomuto kousku, který nemá se sci-fi nic společného. Začnete se dívat a nic Vás neodradí od sledovaní dalších dílů... Ale hlavně, a to je asi to správné koření tohoto skvělého seriálu - vcítíte se do děje... jste tam, přemýšlíte, kombinujete... a užíváte si ho. Je to šupa !

Free Zone (2005)

Je mi uplne jedno jestli je tento film nekam nominovany ci nikoli ;-) Me tedy dostala ta atmosfera... Cely film jsem byl napjaty kdy ze to "vypukne"... a dal nic nereknu. :-) Doporucuji predevsim tem co si do tech koncin planuji dovolenou.

Cesta (2002)

Vždycky mne zaujmou filmy s tak rozdílným hodnocením... Díla neprošpikovaná násilím a bez potoků krve. Komorní příběh s dramatickým startem, slušným hereckým výkonem hlavní představitelky ale i zbylých dvou protagonistů. Film se špetkou nedokončených vět, nevyřčených otázek... a na závěr konec s příslibem naděje... A kladu si otázku proč jsem se k tomuto kousku ještě několikrát vrátil... A protože to jen mlhavě tuším, tak právě proto dávám to co jsem dal.

Buď v klidu (2005)

Nebudu komentovat nizka hodnoceni tohoto kousku. Ale me se tahle komedie tedy rozhodne zamlouvala :-) Nemelo to chybu.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Naprosty souhlas s komentarem od "May". A navic: nevzpominam si ze bych posledni leta videl prumerny korejsky film. Skvela a s lehkosti odvedena prace vsech zainteresovanych.