DanielP.

filmař

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 13.10.2020  17:36
    K jezeru (TV seriál) (2019)

Je to dobrý! Má to tempo, kamera místy dost netradiční, ale dějově to je povedené. Těším se na další sérii.

• 28.7.2020  19:59

Je se na co dívat. Šikovnej team lidí.

• 28.7.2020  19:56
    Rychlý káry (TV pořad) (2018)

Co na tenhle pořad říct... Viděl jsem celou 1. řadu a jsou k vidění zajímavé stroje. Některé sleepery jsou zajímavé, stejně tak supersporty. Ale závod na 400m je poněkud nudný. Jak je zvykem u američanů mají plnou pusu velkých slov, ale skutek utek. Nakonec má člověk pocit, že by je předjel i 2,5l TDI :D Hlavně když mluví o tvrdých chlapech co jedou 400m...Zajímavé jsou na tomhle pořadu příběhy těch lid, které jsou mnohdy velmi zajímavé.

• 25.5.2020  09:53

Ja nechapu jak reziserce muze zacatek, tak hloupe utect. Prvni polovina filmu je zbastlena, uspechana, nedava hlavu ani patu. Druha polovina uz zacina mit hlavu a patu, ale celkove to je klasicky cesky propadak.

• 13.4.2020  19:13
    Slunovrat (2019)

Po stránce kamery mě to bavilo, bavili mě barvy, lokace i herecká ucelenost... ale sakra co to mělo bejt za psychadelický počin? Ten konec mi přišel úplně ujetej a v režii zřejmě došly drogy. Připomíná mi to The Village (2004)

• 6.4.2020  23:40

Není to špatné, ale místy mě ten film doslova nudil a místy fakt bavil. Taková houpačka. Celkově mě ten film bavil a je na české poměry netradiční. O co méně peněz o to lepší důraz na scénář.

• 10.1.2020  23:13
    Le Mans '66 (2019)

V prubehu a na konci filmu me napadla jedina vec... kdo sakra delal ty brzdy?! Vyborny film. Nemam co bych vytkl. Skvele natocene a zpracovane. Kloboucek!

• 12.12.2019  22:01

Namet super, rezie v pulce trochu padala, ale konec to zase zachranil. Lepsi prumer tenhle film.

• 6.12.2019  23:06
    Ad Astra (2019)

Tenhle počin je trochu mixem Ztracen ve vesmíru a 2001:Vesmírná odysea. Samota, nicotnost, přitom dotek rodiny a objevování vzdáleného. Film má cíl a přitom zůstal otevřen. Ono by se v tom dalo najít více snímků než dva zmíněné, ale přitom přináší i něco nového. Podle mého je velmi těžké natočit SciFi "reálně" a přitom nepřehánět a držet se možného. Film je nutné sledovat v klidu, vyžaduje pozornost, ale rozhodně nenudí. Musím vychválit kameru, střih i režii, vše ladí, nic nekolísá a neztrácí se.

• 23.11.2019  21:01
    Joker (2019)

Tady sedlo vse na prvni dobrou. Smekam a tleskam!

• 23.11.2019  14:48

Ceska kinematografie bohuzel produkuje ne prilis dobre filmy a toto je jeden z pripadu. Resp. stoji na hrane mezi totalnim propadem a odpocinkovym podivanim. Herecky i scenarem to neni uplne spatny, ale pada to na rezii pana Adamce.

• 13.10.2019  17:58
    Kluci z hor (2018)

Jak tu již bylo několikrát psáno. Námět je skvělý, ale když ho dostane do ruky Magnusek jde to do kytek. Tomáš se za ta léta nenaučil dělat filmy a ani nenaučí. Nemá pro to potřebné vlohy ani vidění.

• 27.9.2019  15:50
    Teroristka (2019)

Opravdu jsem čekal propadák, ale nakonec jsem se dobře pobavil a kupodivu na české poměry, to neztrácelo šmrnc, rychlost ani se nemotal děj. Pěkně se to drželo linky. Takže za mě dobrý :)

• 28.6.2019  09:04

Nějak jsem zapomenul okomentovat tento počin. 5 * dávám opravdu jen u filmu které mě vzali a tomuto filmu se to podařilo. Hlavně neotřelou POV kamerou, které se dost lidí bálo užít. Snad kromě Dooma, kde byla částečně užitá. Ilja to vzal opravdu od podlahy a dal tomu hned z kraje co proto. Perfektní herecké obsazení hlavně Sharito Copley, který si tu vystřihl defacto hlavní roli a to hned v několika podáních. Ve filmu není kdo ví jaká zápletka, jde hlavně o akci a ta se tu podařila na výbornou. Jo ruská kinematografie umí občas velmi mile překvapit.

• 12.6.2019  10:41
    Jsem matka (2019)

Me se to libilo. Jak po strance filmarske tak i pribehove. Je to sice ohrane tema, ale Australske podani je fajn. Urcite to stoji za zhlednuti.

• 8.6.2019  22:04

Cele to dava smysl. Je to sice hekticke jak pisi ostatni. A chtelo by to trochu zvolnit ve vypraveni. Kazdopadne se clovek nenudi, film ma spad, ale je nutna plna soustredenost.

• 29.5.2019  21:00

Upřímně nevím jak to hodnotit. Dostal jsem se k tomu teprve ted. Po 17ti letech od vydání. Možná je to, ale dobře. Tento dokument má totiž v sobě mnoho polopravd a působí manipulativně. Ale jako dílo je to velmi dobré. Zasmějete se i Vám klesne úsměv.

• 19.5.2019  21:35

Nevadí mi moderní pojetí Artuše a rytířů kulatého stolu, ale co mi vadí, když se do filmu doslova projídají nesmysly, které se šinou Evropou. Že filmy slouží i jako náborové viz některé americké akční filmy jsem si zvykl a beru to. Ale, že po půl hodině se dozvídám od matky, že je Excalibur nebezpečnou velkou středověkou zbraní hned v jedné scéně 3x to je na mě už opravdu moc. Bohužel pro brity jsou nebezpečnou zbraní i nůžky nebo šroubovák alespoň podle místní policie a zákonů za což tam hrozí i několik let vězení. A tahle masírka krze dětsé filmy mě až neskutečně štve. Teenage Artuš opravdu v tomto pojetí ne. Předpokládám, že další James Bond bude asi bezezbraní a jen o Martini a skotské... fuj tajxl.

• 19.4.2019  23:40
    Robin Hood (2018)

Jako fantas magory dobry. Ale to je tak vsechno. Moderni taktiky CQB v dobe Hoodovske... jasny chceme to priblizit omladine a mozna se to tomu filmu i povedlo pobavit urcitou cast publika, ale ten film neni dobry. Proste neni.

• 26.3.2019  10:20
    Pašerák (2018)

Clint je proste borec. Pres svuj vek natocit i sam zahrat to chce fistron. Film je prijemny, drzi linku, tempo a nepada. Jo, stoji za to.

• 24.3.2019  20:11

Nápad dobrý, zpracování na počáteční příšerné klíčování nakonec celkem slušný, ale klišé o tom, že voják udělá sám víc než vrchní velení je tak naivní až to bolí. Odpočinkový film s trochou zajímavé akce dobrý, Gerard Butler mi tam upřímně nesedí, ale neurazí. Marsh toho moc nenatočil, ale je v něm potenciál.

• 29.1.2019  20:35
    MOST! (TV seriál) (2019)

Co díl to se řežu smíchy. Sice to režijně občas padá, ale scénář to celé fakt drží! Krásně nekorektní!

• 8.1.2019  23:06
    Pátrání (2018)

Když jsem byl na tento film upozorněn a viděl trailer hned jsem si vzpomenul na český Semestr ze Streamu, ale tohle... po shlédnutí naprosto otevřená huba do kořán :) Výborné, moderní a přesto nenucené podání dnešní mládeže i toho jak lidé reagují na mediální kampaň. Konec mě naopak mile překvapil a dávám plný počet, protože ten film to jak byl natočen, jak jednoduše a přesto složitě je jako celek naprosto skvělým dílem! bravo!

• 1.6.2018  19:08

Jak mám Clintovi filmy rád, tohle se mu nepovedlo. Je to jak kdyby to režíroval opilej. Rádoby vyprávění o třech lidech se kterýma nevím proč je nutné projít celé jejich dětství aby to vyvrcholilo v čin který se stal ve vlaku. Já nevím. Mě to strašně nudilo. Bez šťávy, bez pevného držení režie, jako by to točil někdo jiný...

• 9.5.2018  19:41
    Patrola (TV seriál) (2017)

Nápad dobrý, provedení ve stylu TopGearu a ještě snad i " Koumáků " vše tak trochu kopie BBC. Nic proti, mělo to jistě i efekt s verbováním nováčků do armády aby se podívali s čím vojáci pracují u jednotlivých útvarů, ale měl tam zůstat pouze Stránský... Žena hezká, ale zcela mimo. Co se týče Holána, tak ten chlapec by měl především shodit na váze, když chce točit pořad o armádě a jeho role je až příliš uťáplá. Za mě 3*, ale šlo by to udělat výrazně lépe a nesnažit se za každou cenu o vtip... Musím, ale vyšvihnout předposlední díl kdy vypraví příběh o bojovém úkolu na Heydricha a zároveň nám představili válečného hrdinu i jeho příběh... To člověka opravdu chytne. A za to tleskám!

• 11.4.2018  22:56
    12 hrdinů (2018)

3* za námět... Provedení je ovšem tragické. Režie je zmatená a je vidět, že to dělal někdo kdo je nováčkem a přebírá od jiných a navíc blbě. Přestřelky snad kromě 2 jsou zmatené a často se stává, že ztratíte pojem o místě a směru. Herecké obsazení zajímavé, ale nevýrazné postavy. Kladně hodnotím práci kamery, ale bohužel není schopna přebít režijní debakl. Jako oddychový akčnák ok. Ale tím to hasne. Ať tam ti muži dokázali cokoliv, tento film oslavným v tom dobrém slova smyslu není.

• 13.3.2018  21:02
    Tvář vody (2017)

První minuty filmu a dostal mě! Kamera, kostýmy, hudba, světlo... kruci tohle jo!

• 3.12.2017  19:51
    Taxi 121 (2016)

Dobrá práce Dane. Něco se tam najde, ale na českou produkci s omezeným rozpočtem to není vůbec špatný. Jen tak dál!

• 23.11.2017  20:52

Který prase dělalo zvuk? 2 * za scnénář. Jinak ztráta času, režie je úplnej omyl.

• 7.11.2017  11:07

Pominu li ohrany scenar kvuli kteremu davam nizsi hodnoceni, tak musim vysvihnout rezii, kameru, nenudici strih a predevsim CGI na velmi vysoke urovni. Film me bavil a nenudil. Ma spad i naboj. Bohuzel se tu nekteri snazi prirovnavat k patemu elementu a to je chyba. Luc zkratka vytvoril ze sve hlavy neco noveho co za to stoji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6