Vánoční skřítek (2003)

Musim sa priznat ze tento film ma trosku sklamal.Od filmu v hlavnej ulohe s Willom Farrelom som cakal viac.Ale dockal som sa len klasickej vianocnej rozpravky s nie prilis originalnym napadom zobrazujucim hladanie otca synom.A to vsetko na pozadi vianocnej atmosfery.Videl som viacero filmov s Willom Farrelom a musim sa priznat ze sa mi velmi pacil a dost som sa na nom aj zasmial,ale tentokrat mu to velmi nevyslo.Neviem,ale mne sa Will Farrel hodi viac do filmov s dospelejsou tematikou,kde je aj viacej takeho toho dospelackejsieho a cierneho humoru.Vid: Vybijana,Ako ulovit druzicku.V konecnom dosledku by som filmu dal tak 2 a pol hviezdicky

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Toto je film? Toto su herci? NIE a este raz NIE.Toto je vrchol nevkusu,stupidity,trapnosti.Nevidel som ten film do konca-no nemohol som ale to co som videl mi bohato stacilo.To kto dal peniaze na taky nepodarok?Viem si predstavit milion veci kde by sa tie peniaze dali pouzit ovela zmysluplnejsie.Hanba vam vsetkym ktori ste co i len troskou prispeli k vzniku tohto ,,veldiela,,.Hanbite sa a spytujte svedomie.

Schindlerův seznam (1993)

Jednoznacne 5 hviezdiciek,pretoze nic ine si toto majstrovske dielo Spielberga ani nezasluzi nic ine.Azda najlepsi film S.Spielberga, ktory ma fantasticky scenar, vynikajucich hercov-hlavne musim pochvalit vykon Ralpha Finessa a takisto sa bravurne zhostili uloh aj Ben Kingsley a Liam Neeson.Pribeh majitela tovarne ktory zachrani 1000 Zidov pred istou smrtou-hoci najprv to nemal v umysle a zamestnal ich len zo zistnych dovodov, no napokon si umedomil co by sa s nimi neskor stalo sa len tak lahko nepredycha.Aspon v mojom pripade.Zazitok umocnuje aj ciernobiela kamera a vynikajuca hudba Spielbergoveho dlhorocneho kolegu Johna Williamsa, ktory si priyzval na spolupracu aj vynikajuceho hudobnika Itzaka Perlmana,ktoreho huslove partie su jednoducho nezabudnutelne a pripominaju plac husli.Jeden z najlepsich filmov minimalne 90-tych rokov.Odporucam kazdemu.Film v mojej TOP 5.

Forrest Gump (1994)

Takze, na zaciatok. Musim priznat, ze sa mi tento film naozaj pacil.Bol tu vynikajuci Tom Hanks, kvalitny scenar,vynikajuca Zemeckisova rezia.Je tu ale jedno velke ALE.Tento film mi napriek svojim nespornym kvalitam ,prisiel akysi vyumelkovany a brnkajuci na city divaka.Pripadalo mi to akoby jednotlive sceny boli presne vypocitane tak, aby co najviac zasiahli divaka.Ak by som to mal porovnat s dalsim oscarovym favoritom tohto roku s filmom Vykupenie z vaznice Shawshank,tak u mna by Shawshank s prevahou vyhral.Uz len preto,ze jednotlive sceny v Shawshanku posobia nenasilne, nenutene a vobec mi nepripadali tak akoby rezier hovoril:,, Tak a teraz sa musi divak dojmut az k slzam.,, A co sa tyka soundtracku,tak Forrest Gump nebol zly, ale soundtrack Shawshanku povazujem ja osobne za jeden z najlepsich vobec.A celkovo: Forrest nebol zly a zle bolo uchmatnutie vsetkych Oscarov.Tak asi tak nejak

Šifra mistra Leonarda (2006)

Eh, tak toto je ten slavny prepis uz aj tak slabej knihy Dana Browna, plnej vselijakych konspiracnych teorii o Jezisovi, Marii Magdalene a svatom grale? No nic moc na tak ocakavany hit.Doslovny prepis Brownovej knihy,(no az na zopar detailov) bez stipky fimarskej invencie. A to Ron Howard natocil take filmy ako trebars Cista dusa, ktora bola fakt vynikajuca.Absolutne nezazivny film, ktory ma zacal nudit uz po prvych 20-tich minutach. Tom Hanks tu podava jeden zo svojich absolutne najhorsich vykonov.Take mdle a nezazivne herectvo som u neho hadam este ani nevidel.Kniha ma naozaj zaujala-to musim priznat, ale film ma naopak uplne znechutil. 140 minut tohto ,,skvostu,, bolo aj na mna privela.Ale mal aj dve plus:Audrey Tautou(ale nie kvoli tomu ako hrala v tomto filme :-) ) a naozaj mraziva Zimerova hudba.

Den nezávislosti (1996)

Klasicky hollywoodsky spektakel, ktory neponuka absolutne nic nove.Oznacil by som tento film skor za podpriemerny.Will Smith je nudny a Emerrich ma vobec neprekvapil.Slaba rezia, len co je pravda.A ta stopaz je jednoducho smrtelna.Jedine kvoli comu davam 2 hviezdicky namiesto jednej su vynikajuce triky a Jeff Goldblum.Inac slabota.

Diktátor (1940)

Vynikajuca parodia na totalitny rezim Adolfa Hitlera.Charlie Chaplin je v dvojulohe zidovskeho holica a vodcu Adelaida Hynkela jednoducho vnikajuci tak ako aj v predoslych filmoch. Vynikajuco naopisany scenar opat v rukach samotneho Chaplina obsahuje mnozstvo gaov, ale aj dojimavych scen.Vo filme je stale patrna Chaplinova postava tulaka,no nie tak ako napriklad v Kidovi alebo Zlatom opojeni.Zaciatok filmu je zrejme najlepsia parodia Hitlera v dejinach filmu.Vynikajuco mu sekunduju aj herci vo vedlajsich ulohach, hlavne uloha kvetinarky.Jednoducho odporucam

Doktor z hor (1992) (seriál)

Vcelku pohodovy serial na popoludie a na oddych

Mulholland Drive (2001)

David Lynch po 4 rokoch po psychedelickom Lost Highway prichadza s novym dielom. Aby som pravdu povedal po Lost Highway som cakal vselico.Ale co prislo to som naozaj necakal.Pribeh zacina pozvolne.Je tu zranena zena po autonehode,mlada zena ktora prichadza do Hollywoodu aby sa stala hereckou. Postupne sa objavuje mlady reziser a vsetko to spociatku spolu ani nesuvisi,objavuje sa tu takisto aj muz -trpaslik a neodmyslitelne cervene zavesy resp. cervena farba ako tradicny Lynchov trademark. Ale nebol by to Lynch keby sa vsetko nezvrtlo v nieco uplne ine. Ale tentokrat nam majster Lynch ani nedava nejaky zachytny bod, ktoreho by sme sa mohli chytit.Z akehokolvek pohladu sa to divam stale neviem prist na to ako to v skutocnosti je. A to som tento film videl uz asi 7 krat. Jednoducho neprekonatelny majster Lynch. Pre ludi pre ktorych tento film bude prve stretnutie s Lynchom to moze byt naozaj sok. Ale nenechajte sa odradit. Urcite si to pozrite.Aby som nezabudol takisto hudba Angela Badalamentiho je perfektna. A nakoniec Naomi Watts ako moja oblubena herecka-jednoducho lahodka pre kazdeho milovnika filmu. Mozem len a len odporucit.

X-Wamp (2001) odpad!

Sracka,ktora vykrada vsemozne filmy o upiroch najma Draculu. Brecka.