Requiem za sen (2000)

656. hodnocený film: Tak něco tahle moc depresivního jsem snad ještě nikdy neviděl. Jestliže jsem se nedávno rozvášnil o Mlčení jehňátek, že tenhle film nechci hodně dlouho vidět, tak o filmu Requiem za sen musím říct, že už ho, vzhledem ke svému charakteru, nechci vidět nidky! Naprosto nervydrásající příběh, trhavé pohyby kamerou a stále se opakující věty vymívající mozek, to je fakt děs. Jinak skvělá ukázka toho, co s člověkem dokáže udělat reklama nebo drogy. 5* je za to, jakým způsobem mě tenhle film šokoval a i vzhledem ke své 102 minutové stopáži, strašně pomalu utíkla. Jinak snad ani není co vytknout. 5*

Hitlerova hora (2007) (TV film)

655. hodnocený film: Skvělý dokument o alpském sídle Berghof v Obersalzbergu. Dokonalý komentář a skvělé záběry. Dokument, jak má být. Žádné skreslující faktografické údaje. 5* za skvěle odvedenou práci. 5*

Hellboy (2004)

654. hodnocený film: Na tenhle film jsem si zašel trochu jinak. Nejprve se mi dostal do ruky 2. díl a byl jsem nadšenej. Zároveň jsem se však bál, že se pak budu koukat na film, u kterého mi bude třeba část chybět. Ale nestalo se. Naprostá spokojenost s mixem spousta žánrů. Vynikající myšlenka s tím, že se bude jednat o boj proti Hitlerovi a Rasputinovi. Film je skvěle propracován, prostě nádhera. 5* je namístě. 5*

Cashback (2006)

652. hodnocený film: Sami jste si mohli všimnout, že poslední dobou vidívám hodně super kvalitních snímků, ale tohle bylo teda něco. Vynikající herecký výkon Seana Biggerstaffa a ohromující práce kamery. Film je vhodně doplněn známými písněmi. Hlavní herečka je navíc nádherná. Tohle je pro mě snad nejnezařaditelnější film, co se žánru týče. Prostě raomantika - drama - mysteriózní - poetický. Nic podobnýho jsem nikdy neviděl. 5* je na místě, něco brutálně čistého a opravdového jsem viděl jen málokrát. Tohle je klenot! 5* a nic jiného. 5*

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

650. hodnocený film: Je to k neuvěření, že tenhle film má bezmála 35 let, konkrétně 34 let. Nikdy jsem tenhle film neviděl a ani jsem nevěděl, o co konkrétně půjde. Jenom vím, že jsem pořád Compadremu říkal, že se na něj chystám. Já se na něj chystal asi tak ale půl roku. A co na to říkám teď ? Nelituju... Naprosto dokonalý herecký výkon v podání Jacka Nicholsona... Příběh je sám o sobě nedůležitý, ale zasazení příběhu a hlavní postavy McMurphyho, coby zločince, do léčebny pro duševně choré, to je fakt majstrštyk všech majstrštyků... Nádherně se zde prolínají osudy a povahy jednotlivých postav v léčebně společně s odpornými hlídači a vrchní sestrou, paní Ratchedovou... Nejde ani tak o příběh, jak jsem již řekl, ale o způsob, jakým je prezentován. Jenom málokdy jsem viděl tak nádherně vyrýsovaný film s tezí, že život by se měl užívat, a nejem žít... On totiž pan McMurphy byl požitkář jako svině a chtěl to ukázat i ostatním. No a pak ten závěr? To je fakt náser... Náčelník jako hora, který si oblíbil McMurphyho, ho nakonec udusí polštářem a uteče. Bude utíkat do Kanady, tam, kam mu slíbil, že ho vezme McMurphy? Co dodat... Snad jeden z nejsilnějších filmových konců, který jsem kdy viděl... Po Vykoupení z věznice Shawshank a Schindlerově seznamu, opět vynikající a silný závěr, jako hovado. 5* hlavně pak pro Jacka Nicholsona, protože si nedovedu představit v hlavní roli nikoho jiného, něž jeho. 5* také pro pana Formana, protože tímhle dal světu unikát. Prostě 5*. 5*

Mlčení jehňátek (1991)

644. hodnocený film: Tenhle film je natolik starý a známý, jako snad málokterý. Jenomže já jsem jej vždycky viděl asi tak do poloviny jeho stopáže, protože jsem se nikdy nedokázel dodívat až do konce. Tentokrát jsem se asle do toho abul s vervou a zvládnul jsem to. Jak? Ani nevím... Něco tak depresivního a odporného, momenty, kdy prostě jenom zírám na obrazovku, hltám každé slovo a krčím prsty na nohou, to už často nebývá. Vynikající herecký výkon v podání obou protagonistů, ale hlavně Hopkins, to je koncertmajstr... Naprosto skvělé vtažení diváka do děje. Já jsem se těšil na celé rozuzlení filmu, jako malé dítě... Skvělé, skvělé, skvělé... 5* musím dát, i když jsem opravdu přivíral oči a otvíral hubu při každém záběru kamery... 5*

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

642. hodnocený film: Už několikrát jsem byl šokován hereckým výkonem Johnyho Deppa, ale tentokrát mě šokoval nejen jeho bezchybný herecký um, ale zjev. Byl naprosto dokonalý a působil, jakoby až fantaskně . Plasticky... No prostě dokonale. Ostaní herci zahráli asi svá maxima, ale pro Deppa to byl standart. Nedovedu si fakt představit, že jej nehrál on, ale fakt ten Marilyn Manson. To by byla fakt správná úchylárna... Moc pěknej film pro celou rodinu. 5* je u mě teď poslední dobou docela častých, protože mě často některý film něčím dostane, ale tenhle mě dostal nejen svým příběhem, ale i dokonalými kulisami. Klobouk dolů, páni mistři. 5*

Schindlerův seznam (1993)

639. hodnocený film: Ani nevím, jak je to možné, ale tenhle film se mi vyhýbal hodně dloho, až není zdrávo... Byl jsem unešen dokonalým příběhem továrníka Oskara Schindlera (člena nacistické strany), který se snaží zmírnit už tak krutý osud židům v době druhé světové války. Nemůžu říct, že jsem neviděl dlouho tak skvělý film, protože si vybírám, ale musím přiznat, že tenhle film je naprosto jedinečný. Už jenom to, že se díváte na černobílý snímek, je velkou sázkou do loterie, protože dneska jednoznačně táhnou diváky filmy plné audiovizuálních efektů. Byl jsem šokován syrovostí příběhu a výkonem Liama Neesona. Film je sám o sobě unikátem už jen tím, že je, ale to, co se povedlo Spielbergovi, je skvělé. Kolik lidí musel mít ve svém štábu... Kolik lidí mu stálo před kamerou a kolik musel mít jenom komparzistů... Kolik lidí se mu muselo pro roli svléknout, aby působili věrohodně... No a Ben Kingsley, to je taky nádhernej výkon. Prostě nemám tomuhle filmu co vytknout a podle mě je snad nejlepším válečným filmem, co jsem kdy viděl. Proto 5*. Proto takové nadšení pro Schindlerův seznam. 5*

Wanted (2008)

637. hodnocený film: Dokoukal jsem tenhle fil předevčírem a musím říct, že je to další pecka roku 2008. Vynikající akce, i když někdy hodně přitažená za vlasy, ale k tomuhle žánru to patří. Vynikajcící práce kamery a střihu. Herecké výkony jsou na hodně slušné úrovni, ale co je na tomhle filmu asi nejpřitažlivější, tak to je příběh a právě práce kamery. Příběh je sám o sobě hodně slušný, když seznam budoucí obětí Bratrstva udává přednastavený rytmus tkalcovského stavu, který vyšívá jedno jméno za druhým a Bratrstvo pak následně koná. 5* je asi pro tenhle snímek moc, ale 4* se mi zdají za tenhle nápad málo. 5*

Temný rytíř (2008)

635. hodnocený film: Samotný mistr Compadre mě hodně na tenhle film navnadil, ale já jsem si počkal, až vyjde na českém trhu na DVD. Nevím, asi to sem nepatří, ale dabing mě hodně zklamal. Rozhodně si nemyslím, že Joker byl nadabován špatně, ale dovedl bych si jej představit s jiným hlasem. Batman měl přehrublý hlas až běda. Ale k filmu samotnému... Temný rytíř je skutečně temný, a samotný film je tak temný, že je to až fantasticky zmáknutá scéna. Celý příběh je vynikající a je plný technických vychytávek, což mi třeba u nejnovějšího snímku o agentovi 007 (Quantum of Solace) chybělo. Dokonalá práce kamery a skvělé efekty, to je devíza tohoto snímku. Batman je charismatický, ale nedostává podle mě moc prostoru. Snad bych řekl, že více prostoru dostal i Aaron Eckhart a jeho role. Kdo ale dostal největší prostor, tím je Joker, aneb Heath Ledger. Naprosto dokonalé obsazení do role hlavního záporáka příběhu. Heath Ledger udělal tenhle příběh poutavějším a svým výkonem jej posunul úplně do jiné dimenze. Jestli nezíská posmrtně Oscara, tak to bude pro mě velké zklamání. Určitě by si ho zasloužil. On opravdu udělal Batmana filmem roku, proto 5* nemůže nikoho překvapit. 5*