50/50 (2011)

1313. hodnocený film: Někdy mám období hororů, někdy vyhledávám akčňáky a někdy se rád podívám na komedii. V tomhle případě jsem udělal výjimku a v době, kdy sleduji horory z 80. let, jsem se kouknul na film, kterej jsem už chtěl hodně dlouho vidět. Musím uznat, že se mé čekání rozhodně vyplatilo, protože komedií, kdy onemocní hlavní hrdina rakovinou a jeho kamarád na to balí holky, moc není. Skvělý výběr hereckého dua Joseph Gordon-Levitt a Seth Rogen působí jako balzám na uši a musím uznat, že lepší kombinaci bych si ani nedovedl představit. Navíc pohled na překrásnou Annu Kendrick ve mě zanechal jen ty nejlepší vzpomínky a obrovský úsměv na tvář. Už dlouho jsem neviděl tak krásnou herečku a doufám, že se ukáže ještě v hodně snímcích, protože by oko diváka o ní nemělo být ochuzeno. Nemám filmu co vytknout, proto mu dávám 5* a určitě se vryje do mé paměti, jako jedna z nejlepších komedií, kterou jsem v roce 2012 shlédl. 5*

Alenka v říši divů (2010)

886. hodnocený film: Čekal jsem více. Tak by se dalo shrnou mé hodnocení tohoto snímku, kterého jsem se nemohl skutečně dočkat. Byl jsem v očekávání, že se bude jednat o ještě větší pecku, než byl "Karlík a továrna na čokoládu". Tahleta pohádka ale byla velikým přehmatem a i když grafika byla dokonalá, tak ta "cukrátka" a nesmyslné postavičky byly na mě až moc sladkým čajem. Jinak příběh se nese v milém duchu a určitě není nejhorší. To, co však mělo "Alenku" vyzdvihnout do výšin hodnocení za hranicí 80%, to selhalo. U mě tedy určitě a proto se musím smířit s průměrným hodnocením 3*, protože na víc to rozhodně nebylo. 3*

A-Team: Poslední mise (2010)

942. hodnocený film: Chtěl jsem filmovou podobu seriálové legendy, která by uctila památku, kterou nám tu zanechal americký seriál v 80. letech se stejným názvem. Čeho se mi dostalo? Nadprůměrně kvalitního obsazení, krásné Jessicy Biel, poměrně slušné akce, ubohého náhradníka za "Mr. T" a tak špatný příběh, že to až není možné. Chtěl jsem toho až tak moc? 3* josu opravdouvým maximem, protože jsem musel snímek shlédnout asi natřikrát, abych jej dokoukal. Nyní jsem rád, že podle posledních zpráv se pokračování nekoná. Herci A-Teamu, ať se raději vrhnou do kvalitních snímků. 3*

Batman vs. Red Hood (2010)

1067. hodnocený film: Povedený animák, který není jen tak pro děti. Spousta násilí z něj dělá spíše záležitost pro opravdové fanoušky přenesených komiksových hrdinů na plátna kin. V tomhle filmu se utkají kdysi parťáci, nyní soci, kteří si vyřizují účty. Určitě se jedná o zajívamé pojetí komiksového Batmana, ale že by mi zůstal nějak v hlavě i do budoucna, to se říct nedá. Přesto si zaslouží 4* a určitě jej mohu dále doporučit. 4*

Čápi s mákem (2010) (pořad)

914. hodnocený film: Chcete-li vidět pohromadě spoustu připitomělých celebrit a jednu buranku, která se diví všemu, prostě ženu z lidu, pak tohle je právě ten typ pořadu, který by se vám mohl líbit. Mysleli jste si, že je Bartoška dobrá kuchařka a že to má už v hlavě srovnaný? Pak to jste právě vy ten idiot, protože tahle vymrzlá slepice se předvedla ve své celé kráse. Je to k nevíře, ale mě tohle fakt bavilo a nejvíc jsem se vždycky těšit na andělsky smířenou Ivetku, která objímá stromy a děkuje pozitivním energiím kolem sebe. 3* jsou průměrem, který si skutečně "Čápi s mákem" zaslouží. 3*

Čarodějův učeň (2010)

941. hodnocený film: Dlouho jsem na tenhle film čekal a konečně se i dočkal. Víme všichni, že filmy s Nicolasem Cagem jsou skoro stejně tak kvalitní jako čínská obuv. Jedno je však ale jisté: jsou téké velice zábavné. Po sérii, kdy Nicolas Cage se hnal za poklady, viděl do budoucnosti (Next) či se jen proháněl na motocyklu Harley - Davidson (Ghost Rider), převzal na sebe podobu čaroděje, který bojuje s temnými silami a úhlavním nepřítelem Horvathem. Určitě můžu film jenom doporučit, protože jsem se ksutečně pobavil. 4* jsou tu a já chválím, chválím, chválím. 4*

Černá labuť (2010)

1047. hodnocený film: Jak hodnotit tenhle film, který byl tak chválen a já se na něj moc těšil? První polovina filmu je o ničem. Skutečně se jedná jen o pár světlých okamžiků, kdy si Natalie a Vincent prohodí pár vět mezi sebou, dojde mezi nimi k sexuální pětí a protože odchází baletní bývalá královna, dostane roli právě Natalie Portman. Druhá půle je však naprosto bezchybná a takový talent, který izraelská kráska předvedla, jsem dlouho neviděl. Vedle ní pak Vincent Cassel exceluje a já jen lituji, že se on neukazuje ve více filmech. Závěr je pak vygradovaný a jen dokáže snímku pomoci k lepšímu hodnocení, tedy ke 4*. Ty jsou nakonec zasloužené, ale nebýt ve filmu ony dvě hlavní hvězdy, tak ani Mila Kunis by film nezachránila. 4*

Černá smrt (2010)

1224. hodnocený film: Zase další film, ve kterém Sean Bean zemře a stane se mučedníkem za své přesvědčení. Nevím, proč si jej režiséři vybírají zrovna pro tyhle typy rolí, ale musím uznat, že je to perfektní herec, kterej má čuch na role a nebýt jej, spousta filmů by stála za prd. Tenhle měl nakročeno k velkým triumfu, nebo se aspoň mohl přiblížit legendě jménem "Ve jménu růže" s Connerym, ale nestalo se. Důvody? Příliš málo rozvedená problematika šíření moru, málo akce a jen slabé výkony ostatních herců. Pro mě nakonec velké zklamání, které je ohodnocené maximálně 3*, protože tenhle film mě opravdu ničím nepřekvapil. 3*

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

967. hodnocený film: Jen si představte, že jste babička Boženy Němcové a že jste v českém nebi, kde se rozhoduje o tom, koho do nebe ještě přijmout a koho už ne. Je tu s vámi svatý Václav, praotec Čech, Jan Amos Komenský, Tyrš a Karel Havlíček Borovský. Takové srandy, co si užijete sledováním této hry, jste si jistě dlouho neužili. Moc jsem se pobavil a jen je mi líto, že tu už pan Smoljak není mezi námi. Skvělý to humorista. 5* je jasných a pro mě tohle byla dosud nejlepší cimrmanovská hra, kterou jsem viděl. 5*