Úsvit mrtvých (2004)

831. hodnocený film: PO shlédnutí tohoto hororu nemohu říct, že se jedná v mém případě o po dlouhé době vynikající horor, který jsem viděl na vlastní bulvy. Rozhodně to nemá na "Stáhni mě do pekla", ale je to kus vynikajcího hororového snímku šmrncuného s akcí a thrillerem. Je fajn vidět neznámé herce, kteří se snaží seč mohou, a že se snaží úspěšně. Moc nemusím ty filmy se zombiekama, ale tohle se vážně povedlo. Navíc film není příliš dlouhý, takže zábava skoro maximální. 4* jsou určitě dobrým ohodnocením snahy tvůrců i aktérů. 4*

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jan Kraus je zárukou inteligentního a slušného humoru. Škoda jen, že tam protlačil svého nevýrazného syna s jeho ještě míň víraznou kapelou... On si ale 5* zaslouží...

Úžasňákovi (2004)

741. hodnocený film: Vlastně ani není co pořádně hodnotit, protože nepřijdu s ničím novým. Úžasná grafika snad dostala každého, snad i odpůrce animáků. Příběh je kvalitní a postavičky jsou rozmanitého charakteru, tak jak to máme rádi. Snímek je plný akce a občas i dobrých hlášek. 5* dostanou ode mě Úžasňákovi už jenom za ten bezva nápad s animákem, ve kterém se bojuje proti hrdinům a že tu máme i antihrdiny. 5*, protože tohle se muselo dětem určitě hodně líbit. 5*

Van Helsing (2004)

Dobrej film, o poznání lepší než Liga výjimečných s Connerym, která mě hodně zklamala. Tady je docela slušnej příběh, slušný vizuální efekty a krásná Kate Beckinsale. Normálně bych tomu dal 3*, ale tenhle žánr je mi hodně blízkej, takže 4*. Salut...

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

708. hodnocený film: Celou tu dobu jsem Jimu Carreymu a jeho postavě fandil, aby to s tou Cate Winslet dal zase dohromady a vše bylo OK. Jenomže já ani vlastně nedokážu říct, jak tenfilm dopadl, protože to byl takový chaos, že jsem prostě ani nebyl schopný poznat, co je skutečnost a co je jen ta jeho mysl (jeho druhé já, které ji má pořád v paměti). Byl jsem jinak vážně fascinován tím, jak by se tito dva ve skutečnosti k sobě hodili. I přes tu všechnu zmatečnost, která byla záměrem, dávám 5*, protože je to zase něco jiného, co jsem dosud nikdy neviděl. 5*

Vějíř lady Windermerové (2004)

915. hodnocený film: 1. shlédnutý film v Chorvatsku: To, že je Scarlett Johansson nádherná ženská a že umí hrát jako pro mě nikdo, na to jsem si už zvykl. Že se ale vrhne ale i do snímku, kde bude hrát víceméně jen hloupou nanynku, to jsem ani nečekal a docela mě to zamrzelo. Vlastně spíš bych měl říct, že mě hodně mrzí, že se tenhle film nevyvedl a že mě i dost nudil. Žádná erotická scéna, žádné napětí, žádné dobré dialogy a ani monology. Prostě pro mě docela průšvih. 2* protože jsem ani nic nečekal. 2*

V podzemí Třetí říše (2004)

1027. hodnocený film: Dvoudílný skvělý dokument o podzemních systémech Třetí říše. Naprosto skvělé záběry a výpovědi přeživších, archeologů, průzkumníků či jen fanoušků druhé světové války jsou kořením dokumentu, který má famózní dabing. Jen si říkám, že bych si skutečně přál aspoň některý z nich vidět. 5* je samozřejmostí, protože takových dokumntů by mohlo být i více. 5*