• Rodinný

Kasař (1973)

Milé.

Safari za kuchyňou (1991) (seriál)

Klasická detská cvrčkovina so všetkými náležitými ingredianciami ako rejžovi hereckí obľúbenci (Kostelka,Debnár, Čálik, Lasica, Satinský), nezletilci, nemé tváre a humor, ale akosi to na mňa nefunguje ako jeho tvorba z 60-80. rokov. Možno to bude tým, že začínajúce roky deväťdesiate už mali trošku inú atmosféru, či že v dobe premiéry ma seriál minul, už som sa začínal zmietať v puberte a volil iné formy zábavy, takže nefunguje nostalgia ako pri iných Cvrčkových dielach. Pritom potenciál to má, niektoré časti sú výborné, napríklad puma vyčíňajúca v televíznej budove v Mlynskej Doline alebo Noga a Šimun čoby krimi-trampi. Každopádne to neurazí, ale zápis do DNA ako v prípade Spadnutej z oblakov, prvého Safari či Leta s Katkou sa nekoná.

Detská zima (1984) (TV film)

Mladšie dorastenky v otepľovačkách spievajú a tancujú na zasnežených svahoch. Pomedzi to zrýchlené groteskoidné pasáže. Príjemné detské retro.

V službách zákona (1983) (seriál)

Zabudnutý klenot socialistickej detektívky, osem častí cyklu natočených v rozpätí šiestich rokov (1983-1989) prináša zmes celkom zaujímavých detektívnych príbehov, dobrých hereckých výkonov, kriminalistickej osvety a nechceného humoru. Divákom sa dostane takých výjavov ako František Kovár páchajúci sexuálne násilie na Pajštúne, Emil Horváth ml. a Oľga Solárová pôsobiaci pri pokuse o podomové dílovanie heroínu ako jehovisti alebo Štefan Kvietik produkujúci "pornografiu", nie príliš nápadité akty do kalendárov čo zvykli visieť na stenách fotrovských dielní a garáží, za ktoré buržoázni zhýralci z Rakúska z neznámych príčin platia horibilné sumy. Samotní kriminalisti tiež vždy nepôsobia ako z príručky socialistického príslušníka, vrcholom je keď jeden z nich pri výsluchu prejaví nostalgiu za starým Rakúsko-Uhorskom, kedy nebol problém rozmlátiť vyslýchanému papuľu. Herci si hranie policajtov (Durdík, Záhradník, Kožka, Bartoň, Haverl) a hlavne delikventov (Černý, Bartoška, Hryc, Čálik, Staník) užívajú, radosť na nich pozerať. K dokonalosti tomu ale ešte čosi chýba (napriklad viac epizód) a pri porovnaní s "pitavalom" treba jednu hviezdičku ubrať.

O Básnících aneb Jak šel čas s filmovými básníky (2016) (TV film)

Veľmi príjemný dokument, scenárista, režisér aj herci rozprávali o básnických filmoch takým pútavým spôsobom, až som dostal chuť pozrieť si celú sériu znovu, vrátane častí od štvorky vyššie, ktoré som doteraz ignoroval.

Cesta ke svobodě (2019) (TV film)

O tom ako sparťani a študenti společne políbili vlajku. Osemdesiatdeviatkový dokument z trochu iného než štandardne verejnoprávneho uhlu (čo nemusí škodiť), niektoré výpovede účastníkov zaujímavé (väčšinou ale klasický revolučný štandard), zopár zaujímavých dobových videí z archívu bezpečnostných zložiek. Reči o tom ako nebolo dostať mandarínky a učiť sa inú reč než ruštinu bolo skoro až ilegálne si mohli tvorcovia odpustiť a čo v mojich očiach kompletne zrazilo dojem je záverečné zhrnutie prelomových momentov po roku 1989, plné športových trofejí a prírodných katastrof.