Rodina na baterky (2021)

Bože, to bylo tak skvělý! Absolutně zoomerská pohádka (pro mě naprosto perfektní), ale tak neskutečně zábavně a vkusně udělaná, že to vůbec ničemu nevadí. Cool premisa o technologiích, který nám dřív nebo později zákonitě musí přerůst přes hlavu, mixnutá s celkem často využívanou zápletkou mezigeneračních rozdílů, která vyústí v dojemný uvědomění. To všechno v nádhernym kabátku, kterej přirozeně a občas dost vtipně kombinuje klasickou digitální animaci s tou kreslenou a dává to místy vzpomenout na předloňský Paralelní světy. Navíc se to ve výsledku nebere vůbec vážně a to je jedině dobře.... P.S.: Pes/vepř/pes/vepř/chléb byl úplně dokonalej! <3 ...... P.S.2: Autoří budou mít zřejmě hodně rádi tousty, to je naprosto zřejmý :-D

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Jakožto (NE)fanoušek Přátel musim konstatovat, že to byl hezkej dokument o seriálu, kterej je legendární, ať už se to někomu líbí nebo ne a nic na tom nezměnim já ani nikdo jinej...Akorát jak už tady psalo pár lidí, co je po smrti, nemělo by se budit a tohle by měla být definitivní tečka za jednim kultovnim seriálem.

Ranař (2011)

Chci napsat, že je škoda, jak byl film krátkej na to jak fajn postavy v něm byli a jak to bylo zábavný, jak byl ke konci uspěchanej a v tu chvíli zjistim, že existuje pokračování..Perte to do mě!

Prometheus (2012)

Jako Prequel k původním Vetřelcům to nefunguje, vytírá si to s originem ánus a stojí to za vyliž..Ovšem jako samostatnej celek to funguje celkem dobře a je z toho lehce nadprůměrnej sci-fi thriller, kterej ocení hlavně lidi Alien univerzem nepolíbeni...Vůbec mě nemrzí, že jsem se na to kouknul až teď. A teď si jdu spravit tu hořkou pachuť něčim jinym..Slyšel jsem, že Alien Covenant je fakt skvělej :-)

Pod vodou (2020)

Film se s ničim a s nikym nesere a hned v úvodu pořádně šlápne na plyn. Po bouřlivym úvodu zvolní a přepne se do dost solidního dramatu s hororovýma prvkama, kde se parta překvapivě sympatických postav v čele s překvapivě dobře vypadající a hrající Miss Stewart, snaží najít cestu ven z podmořský laboratoře. Navíc film zvládne v průběhu změnit žánr z dramatu na sci-fi horor jako lusknutím prstu. Uf! Fíha, tohle bylo fakt solidní překvápko.

Sinister 2 (2015)

Mick Thompson si už podruhý odskočil ze Slipknot, aby postrašil diváky a potrápil pár nebohých lidiček prostřednictvím těch nejotravnějších děcek, jaký jsem měl tu smůlu vidět ve filmu za hooodně dlouhou dobu! Je to prakticky to samí jako jednička, nahrávky vražd fungujou a jsou pořád stejně mrazivý, ale atmosféra a napětí se vytratili kamsi do neznáma...a ty dva malý otravný zmrdy jsem měl chuť skoro celej film nakopat do vajec, takže (asi) dobrá práce. :-)

Desperado (1995)

Ikonická vypalovačka na "španělku", legendární Tarantinův vtip o "chcaní na bar, na barmana, na telefon, jenom do tý sklenice ne", boží herci a v neposlední řadě boží devadesátkovej film..Škoda, že tohle a Sin City, jsou jediný reálně dobrý filmy co Rodriguez natočil a vedle odpadních klenotů jako jsou Spy Dicks (1-80) a Dobrodružství Žraločuráka a Lávovky přímo zářej...

Fido (2006)

Další parádička, která se ke mě dostala pouhopouhých 15 let po vydání..fakt nechápu, že takovýhle filmy nejsou ve vetším povědomí diváctva. Skvělá komedie nádherně stylizovaná do 30. let v Americe (Dobový auta, oblečení, mentalita...), která převrací zombie žánr naruby do alternativní reality, kdy se z lidí bez peněz na pohřeb stávají po smrti zombie otroci/uklízečky/partnerky(????)..Jooo, nějaká ta paralela na realitu tam bude, pohřby jsou kurva drahý..Já umřít, tak ať mě radši nechaj ležet někde na podlaze, než mi cálovat desetitisíce za pohřeb...je úžasný do kolika podob se dá zombie žánr ohnout a vždycky je z toho boží film. Smekám!

Hlasy (2014)

Absolutní námrd! Nechápu, že mi tenhle film doteď unikal...Ze začátku jako vystřiženýho z průměrný romantický komedie se film přehoupne do černohumorný-hořký-krimikomedie, kde se hláškama, vnitřnostma, krví a jinýma tekutinama nešetří a kde se božsky snoubí realita, kterou vidí mentálně zdraví jedinci a realita, kterou si v hlavě vytvoří člověk co vysadí prášky na doporučení mluvící hlavy a extrémně božího kocoura...Hláškující zvířátka ve filmech mě vždycky dostanou. <3