• Krátkometrážní

Panenka z vltavské tůně (1976) (TV film)

Chvílemi to sice připomíná variantu pořadu V Praze bejvávalo blaze (třeba úvodních pět minut), ale většinou to pohádka je. A hlavně jedna z těch lepších.

Honza a tři zakleté princezny (1984) (TV film)

Je to spíš na tři hvězdy, ale z čistě osobních důvodů musím jednu přihodit. I když tam nejsou mráčky.

Bakaláři - Dítě (1976) (epizoda)

To zase byla emotivní nálož. Štěpánková se pro tyhle role narodila, Menšíka nám může závidět celý svět. Aneb jak dal montér se srdcem za morální vyučenou přelétavé a dobrého bidla si nevážící učitelce. Rozumíš, učitelka, ale naprosto nepoučitelná.

Bakaláři - Doktor a bubeník (1986) (epizoda)

Naprostá bomba! Nesmírně sofistikovaný příběh, kde voiceover hlavního hrdiny pronáší jedno filozofické moudro za druhým. Jak praví buddhistické učení, teprve bolest probudí duši. A tak zde máme potěšení sledovat očistec a nirvánu jednoho obyčejného bubeníka a jeho story, která baví vtipem, chytrostí i mistrným dramatickým obloukem. Samozřejmě kecám, je to peachovina z nejposlednější bakalářské cely, která měla být před světem navždy uzamčena, leč nějakým nedopatřením unikla na světlo boží. Jedna hvězda za Sováka, jenž celou situaci vystihl hláškou: "Nudíš, bubeníku, NUDÍŠ!"

Bakaláři - Svatba (1975) (epizoda)

V tomto příběhu jsme nuceni nesnesitelně dlouho sledovat ožralého Hartla, jak jde vratkým krokem chodbou, opírá se o zeď, pokračuje chodbou, hledá klíče, otvírá si dveře, jde, věší kabát (nepodaří se), pokračuje bytem, opírá se o nábytek, pokračuje bytem, vrazí do dveří, potácí se na hajzl, myje se, potácí se z hajzlu, zastaví se (protože mu je blbě), až nakonec padne na postel a tím vysvobodí sebe i diváka. Celá tato anabáze trvá zabijácké tři minuty, tedy zhruba 20% celé stopáže. A jinak to stojí taky za hovno.

Bakaláři - Koně (1979) (epizoda)

Je třeba zabít Sekala...normalizační verze s koňmi.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Je strašně fajn, když někdo pochopí, že moderátora mají dělat lidé s přirozeným smyslem pro hláškování. Sokol takový je, navíc v porotě Kohák, to už je jistota tuplovaná (a jeho Pavarotti byl bezkonkurenční!). Stejně tak samotný námět není zcela stupidní, účinkující musí podat nějaký výkon a ne pouze krákat nesmysly, a pokud si odmyslíme povinné komerční stupidity, jako placené publikum, skandující na každou peachovinu, dá se to v pohodě ustát.

Bakaláři - Vokno (1982) (epizoda)

Není to úplně velká zábava, ale Navrátil mě prostě baví a navíc se zde objevuje mladá verze Babuly z Hospody.

Bakaláři - Džínsy (1984) (epizoda)

Navrátil chce spáchat nevěru, jenže boží mlýny maj pohotovost a semelou ho jako maso na sekanou. A bez zásunu.