• Krátkometrážní

Zázračná planeta - Města (2016) (epizoda)

Všechny díly dechberoucí, tento však vítězí napětím, krásou, úchvatností, zábavou i dojemností.

Bakaláři - Táta (1978) (epizoda)

I pohyb lenochoda po sexuálním aktu je daleko živelnější, než tento mrtvolně unylý příběh.

Bohéma - Snad to nebude tak hrozné (2017) (epizoda)

Ohromně silný námět se zatím rozjíždí rozpačitě, přičemž v I. půli filmu je divák víceméně zaměstnán rozklíčováváním postav, ze kterých se původní postavě jakžtakž podobá pouze Javorský, II. část je ale i bez toho plytká až běda, angažování neherců jako Tyc by zde pak vůbec nemělo být na pořadu dne.

Vlak do Pusanu (2016)

Ajznboňácká zombárna s několika (c)hutnými momenty (výstup na stanici Daejeon, postupně narůstající zombie schody za jedoucí mašinou) a asi půl hodinou plačtivejch keců, který se daj v klidu přetáčet.

Tohle je náš svět (2016)

Film jsem si zadarmo stáhl, což by mně možná u Mortensena prošlo v rámci "osvobození filmů", těžko bych ale obhájil vrcholně konzumní prostředí, v němž jsem snímek zhlédl, stejně jako svoji neschopnost precizně odcitovat většinu historických událostí a hodit je do inteligentních souvislostí, potažmo fakt, že žeru geneticky modifikované potraviny a kdejakej polotovar. Takže kdybych dal víc, než tři hvězdy, budu vlastně prachsprostej pokrytec. Ne teda, že by to bylo až tak skvělý, hlavně je to rozvleklý a chvílema nepěkně zavánějící jehovistickým kýčem.

Kevin Hart: What Now? (2016) (pořad)

Překvapivě málo vtipné a chvílemi dokonce protivné, nicméně hraný úvod je výtečný.