• Krátkometrážní

The Banshee Chapter (2013)

Si režisér asi myslí, že když se jmenuje Blair, tak může automaticky točit horory, nebo co...

The Wicked (2013)

Horor pro děti na sobotní dopoledne.

Rána pod pás (1981) (TV film)

Konec jsem nepochopil, buď byl blbej, nebo jsem blbej já. Jinak mě to bavilo a na rozdíl od ostatních si myslím, že Štěpánek zahrál skvěle.

Within Temptation: Memories (2004) (hudební videoklip)

Můžu tisíckrát kecat, jak nejsem povrchní, ale pak se při pohledu na Sharon mohou moje oči zesrat vilností, přičemž nemůžu vůbec odpřísáhnout, že kdyby to zpívala nějaká tlustá mařka, nebude moje hodnocení daleko nižší. Kdybych na ten klip vůbec koukal.

7 zabitých (1965)

Kolik utajených filmových klenotů, podobných tomuto, se ještě ukrývá na českém filmovém nebi? Kéž je jich jako hvězd!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Za jak dlouhou dobu by si poradil obří drak blijící oheň s několika trpaslíky? Dle odborné organizace (k jejíž akreditace úplně postačí fakt, že není úplně blbá) je to přesně jedna vteřina. Ani o kousek déle. V Jacksonově filmu to ale neplatí, takže se musí zákonitě jednat o nejneschopnější bestii v historii fantasy, což by nakonec vysvětlovalo i její otravnou ukecanost. Jinak je to ale milá pohádka.

Cesta na Borneo (1983) (TV film)

Kopecký si zde střihl dalšího Štrosmajera, sice vyměnil nemocniční plášť za rondón, ale stran mudrování nezaostal ani o píď. Ale nejen jemu vložil pan Daněk do úst skvostné věty, jež hýří krom chytrosti i vtipnou dynamikou. Na nedělní podvečer jsem si nemohl přát lepší podívanou!

Sejít z cesty (2012) (TV film)

Poklidně plynoucí a vzdušně odlehčený film. Dobrá práce!

This Is Vanity (2012)

Ne špatné, výborně zahrané, ale přesto příliš ploché filmové zpracování, ve kterém ony ke katarzi chybějící místa určitě nelze zaplácnout popiskem "založeno na skutečné události".